BT czy Virgin a moze cos innego

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 11 lut 2009, 10:37 BT czy Virgin a moze cos innego

Witam i mam pytanie szukam informacji i opinii jaka firme wybrac chodzi mi o internet i telefon w chwili obecnej jestem w BT i na dniach konczt mi sie kontrakt chce zmienic bo BT to Bardzo droga firma prosze o porade i pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 11 lut 2009, 10:45 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

hej ja mialam wczesniej neta z bt i zostawilam linie telefoniczna (10,50f) i wzielam sobie neta z 02 16mb za 10f tak wiec mam szybki nielimitowany internet za wciąz nizsza cene niz byl z BT , O2 ma dostepna jezszcze tansza opcjie chyba za 7f.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 11 lut 2009, 20:24 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

ja tam mam neta od 3 lat z Virgin i nie nazekam zawsze mi smiga szybko i bez zarzutow :D
2 lub trzy razy zmienialem kontrakt i bez problemowo, przeprowadzka czy cokolwiek - nie ma zadnych problemow :)

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 13 lut 2009, 12:16 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Tez mam internet z Virgin i nie mam zadnch problemow :D Internet mam juz 2 lata, w tym czasie mialem przeprowadzke i nie bylo zadnych problemow. Wiec chyba moge Ci polecic Virgin.
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 lut 2009, 14:56 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Widac mam pecha. Mialam BT 1.5 roku i bylam zadowolona, zadnych problemow. Preprowadzilam sie i teraz mam Virgin, ktorego nie polecilabym najgorszemu wrogowi. Przynajmniej kilka razy w miesiacu wylaczaja mi internet, i nie potrafia podac przyczyny, Nie przysylaja rachunkow zeby mnie zmusic do placenia direct debet, naliczaja jakies kwoty z kosmosu i oczekuja ze je zaplace - tygodniami trzeba wyjasniac i okazuje sie ze zaszla pomylka. Ostatnio dostalam rachunek 98 GBP. Pani z obslugi klienta powiedziala mi ze jak zaplace to beda w stanie sprawdzic czy to faktycznie za duzo i ewentualnie zwroca mi pieniadze, a jak nie zaplace to mnie odlacza i nie zrobia nic. Powiedziala tez ze gdybym miala direct debet to nie mialabym problemow. Co miesiac przechodze przez pieklo z rachunkami z Virgin i z O2
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 13 lut 2009, 20:13 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Sluchajcie ja nie mam problemu z BT chodzi mi oto ze jest drogi cz moze mi ktos podpowiedziec ile kosztuje Virgin (net i linia) telefoniczna a moze jest jeszcze cos tanszego
BT liczy sobie za 3 miesiace net 89F a linia telefoniczna 49F i do tego dochodza rozmowy
z gory dziekuje i pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 lut 2009, 17:34 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Gdy mialam BT, placilam 20 funciakow miesiecznie za telefon i internet razem. Do tego byly darmowe rozmowy po 18 i w weekendy. Darmowe numery 0 800, 0 845 i wszystkie inne 08 Czyli darmowe rozmowy do Polski.
W Virgin place 22 funty za telefon, internet i telewizje. Darmowe rozmowy do godziny ale tylko na standardowe angielskie polaczenia, Za 0 800, 0 845 trzeba placic, (czyli za kazda glupia infolinie)
Dodam ze BT mialam 8 mega, a Virgin 20 mega i nie widze zadnej roznicy w szybkosci.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 16 lut 2009, 02:56 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Luiza napisał(a):Widac mam pecha. Mialam BT 1.5 roku i bylam zadowolona, zadnych problemow. Preprowadzilam sie i teraz mam Virgin, ktorego nie polecilabym najgorszemu wrogowi. Przynajmniej kilka razy w miesiacu wylaczaja mi internet, i nie potrafia podac przyczyny, Nie przysylaja rachunkow zeby mnie zmusic do placenia direct debet, naliczaja jakies kwoty z kosmosu i oczekuja ze je zaplace - tygodniami trzeba wyjasniac i okazuje sie ze zaszla pomylka. Ostatnio dostalam rachunek 98 GBP. Pani z obslugi klienta powiedziala mi ze jak zaplace to beda w stanie sprawdzic czy to faktycznie za duzo i ewentualnie zwroca mi pieniadze, a jak nie zaplace to mnie odlacza i nie zrobia nic. Powiedziala tez ze gdybym miala direct debet to nie mialabym problemow. Co miesiac przechodze przez pieklo z rachunkami z Virgin i z O2


Jak pisalem wyzej mam internet z virgin ponad dwa lata i nigdy mi sie nie zdazylo zebym mial problem z dostawa internetu czy rachunkami. Wiec powiem ze mozesz smialo skozystac bo internecik dobry :]
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez daro31 » 16 lut 2009, 16:26 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Ja mam Virgin pakiet ( tel+net,2mb+TV ) place Ł45.00 + rozmowy rachunek co miesiac, ale nie narzekam, podalczone trzy laptopy i jeden stacjonarny, droga radiowa i jest ok. malo kiedy sie cos wiesza :), ale za nr 0800 i 0845 nie place mam za darmo, chyba ze to jest juz wliczone wlasnie ta moja wyzsza oplate niz poprzedniczke ktora placi Ł22.00
daro31
Avatar użytkownika
daro31
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 9 paź 2007, 19:41
Lokalizacja: Olsztyn - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 26 lut 2009, 10:29 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

daro31 napisał(a):ale za nr 0800 i 0845 nie place mam za darmo, chyba ze to jest juz wliczone wlasnie ta moja wyzsza oplate niz poprzedniczke ktora placi Ł22.00
Wlasnie ja mialam bezplatne, jakies 2 miesiace temu sie zmienilo, bez wczesniejszej informacji. Malo nie umarlam jak sie dowiedzialam ile mam zaplacic.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bluebery » 12 mar 2009, 22:00 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Ja mam Virgin i jest OK. Ale nie pekajcie do konca 2010 roku broadband w Anglii ma byc ogolnodostepny i DARMOWY!!! :idea:: Spoko. Ciekawe ile firm lzy wyleje he he :-D

[ Dodano: Czw Mar 12, 2009 22:01 ]
Darmowy o ile bedziecie placic :roll: abonament TV :-)
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emilcia » 12 mar 2009, 23:41 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

polecam zdecydowanie Virgin :smile:

emilcia
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 11 mar 2009, 00:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 13 mar 2009, 06:29 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Roznica w cenie miedzy BT a Virginem jest niewielka. Jezeli chodzi o jakosc to pewnie jak by je polaczyc ze soba to bylby nawet niezly internet. Bylem w BT przez 2 lata, zadnych problemow formalnych w trakcie trwania umowy (w momencie kiedy nie chcielismy przedluzac umowy zaczely sie cyrki), szybkosc - UP to 8mb z czego wyciagal max 6mb. W godzinach od 15 do 24 byly ograniczenia na porty torrentow, i generalnie zmniejszana predkosc do 2MB. Download ze stron byl ok 200kb/s a z torrentow ok 10kb/s i nie ma bata zeby szlo szybciej. Natomiast w Virginie jestem od jakis 6 miesiecy z Internetem 10mb - rzeczywista predkosc - 10Mb (zdumiewajace :)) Jednak zeby nie bylo za pieknie mam ustawiony jakis limit na te 10mb. Zauwazylem ze jak przekrocze ok 2GB downloadu to zmienia mi sie predkosc na 2mb. Pytalem w pracy znajomych i powiedzieli ze nie maja tego problemu. Gdzies na forum wyczytalem ze tak Virgin robi. Jezeli poisiadasz telefon na abonament w sieci orange to dostaniesz internet za darmo - warunkiem jest tylko linia BT czyli jakies £11 miesiecznie.

//edit

Duzo ludzi blednie ocenia szybkosc internetu po czasie otwierania sie strony, jest wiele czynnkiow ktore na to wplywa. W wiekszosci przypadkow jest to wina serwera na ktorym jest strona np: duzo ludzi moze ja przegladac.
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 mar 2009, 12:11 Re: BT czy Virgin a moze cos innego

Wlasnie zakonczylam kolejna wojne z Virgin :evil:
W srode rano wlaczylam komputer i internet niestety nie dzialal. Zadzwonilam do Virgin i pani powiedziala ze jest awaria w birmingham i internet bedzie za dwie godziny. Po poludniu nadal nie bylo, zadzwonilam jeszcze raz i zaczely sie problemy. Po godzinnej rozmowie pan powiedzial ze nie ma zadnej awarii i u nich jest wszystko w porzadku, i ze costam mi sie przeterminowalo i musze kupic nowa network card. Kiedy powiedzialam ze taka pomoc mnie nie zadowala, kazal mi zadzwonic do jakiejs zupelnie innej firmy. Postanowilam dzwonic do skutku, az trafie na kogos kompetentnego. Kolejny telefon, i kolejna rozmowa z indyjskim Call Centre. Tym razem pan zaczal czytac cos z kartki lamanym angielskim, gdy mu przerwalam zaczal czytac od poczatku :evil: Na koniec rozmowy zasugerowal kupno nowego komputera.
Kolejny telefon i tym razem dowiedzialam sie ze niby zmienilam swoj IP na komputerze i nic nie moga zrobic. Nie poddalam sie i zadzwonilam jeszcze raz, i tu pani powiedziala ze mam antyczny modem i stad moje problemy. Wyslala technika do wymiany modemu.
Technik zjawil sie wczoraj rano. Wlaczyl komputer i niespodzianka wszystko dziala. Powiedzial ze faktycznie byla awaria sieci w Birmingham, moj modem jest w porzadku i nie ma zwiazku z problemami ktorych doswiadzczam. I ze pani ktora kazala zmienic modem nie miala pojecia o czym mowi. Malo nie padl ze smiechu gdy mu przedstawilam swoje przygody z ich Call Centre.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI