zdjecia do paszportu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez mufasa » 10 mar 2009, 23:05 zdjecia do paszportu

Witam wszystkich.
pytanie dosc naglace , poszukuje fotografa, ktory w prawidlowy sposob potrafi wykonac nowego typu zdjecia do polskiego paszportu.

mufasa
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 44
Dołączył: 10 mar 2009, 22:55
Lokalizacja: Gwoznica Gorna
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 mar 2009, 23:20 Re: zdjecia do paszportu

Idz do automatu w Bullringu i podazaj za instrukcja. W tej chwili do europejskiego paszportu potrzebujesz zdjecie na wprost, bez bizuterii, bez usmiechu. Im gorzej wyjdziesz tym lepsze zdjecie.

Nawet nie wiem czy tu robia zdjecia do paszportu u fotografa.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez alkad » 11 mar 2009, 09:15 Re: zdjecia do paszportu

A czy ktoś może się orientuje, gdzie mogę zrobić zdjęcie do paszportu u dwumiesięcznego bobasa??? :?: Raczej w automacie to nie wyjdzie :roll:

alkad
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 5 cze 2007, 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 mar 2009, 11:06 Re: zdjecia do paszportu

Temat przerabiałem w lipcu zeszłego roku. Może coś się zmieniło, ale nie sądzę.
Wszystko zależy o jaki paszport się pytasz. Jeśli polski, to niestety, ale TRZEBA robić u fotografa, a nie z automatu. Z automatu przyjmują jedynie do paszportu tymczasowego na powrót do Polski. W konsulacie (NIE w ambasadzie - paszportami zajmuje się konsulat) pani dawała ludziom adres JEDYNEGO fotografa, który znał polskie przepisy i wiedział jak robić zdjęcie do polskiego paszportu. Zdjęcie maleństwa robi się u jednego z rodziców na rękach, dziecko w pozycji pionowej.
Z dzieckiem i tak będziecie musieli osobiście się udać - oboje (chyba) - do konsulatu i to dwa razy. Najpierw złożyć papiery, później po odbiór paszportu. RADZĘ jechać jak najwcześniej, bo konsulat zamykali o 12, albo 1szej - nie pamiętam. A kolejka była ho ho ho. Konsulat _może_ wysłać paszport pocztą, jeśli uzna, że ktoś ma daleko. Ale dla nich daleko oznacza np. Szkocję :D Mi do Northampton nie chcieli przesłać i miałem drugą wycieczkę do Londynu :).
Pani w okienku od opłat normalnie wyjęta z filmów Barei - późny Gierek, z odwróconym bananem na twarzy i ogólnie miną w stylu "co oni wszyscy tutaj robią? nie widzą, że się tu pracuje i nie powinni mi przeszkadzać?!". Ogólnie nie polecam, ale czasami trzeba :D

Ale jak napisałem - może coś się zmieniło.

Aha moje doświadczenia to jest to co widziałem, bo nie wyrabiałem paszportu dla dziecka. Tylko tymczasowy dla siebie. Ale widziałem co się działo i gadałem z ludźmi.

Pozdrawiam, i życzę powodzenia

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez cwircwirek » 11 mar 2009, 14:39 Re: zdjecia do paszportu

polecam nowy konsulat w Manchesterze. to jest nowa placowka wiec panie nie sa jeszcze tak wrogo nastawione do ludzi :-P
kolega zalatwil paszport tymczasowy na miejscu!!! doslownie w godzinke :!:

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 11 mar 2009, 16:36 Re: zdjecia do paszportu

a ja robilam zdjecie dziecku miesiecznemu do polskiego paszportu normalnie u fotografa,zaszlam do pierwszego lepszego i powiedzialam ze chce zdjecie dziecka do polskiego paszportu.
pani fotograf kazala polozyc synka w wozku(gondolce),a pod spod polozyla biale przescieradelko i stanela nad nim i pstrykala fotki,potem ja wybieralam najlepsza ktora mi odpowiadala.zdjecie w konsulacie w Londynie zostalo przyjete i paszport wyrobiony(to ten tymczasowy na rok),teraz wlasnie robilam nowy paszport(syn juz ma 16mies.)fakt iz zdjecia robilam w Polsce,kazal posadzic mi dziecko na krzeselku na wprost do siebie i podtrzymac z boku,zrobil twarz reszte wycial,teraz ma wyrobiony paszport na 5lat.
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alkad » 11 mar 2009, 18:36 Re: zdjecia do paszportu

supcio, dzięki wielkie kalini812

alkad
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 5 cze 2007, 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 11 mar 2009, 23:30 Re: zdjecia do paszportu

alez nie ma za co alkad,do uslug,polecam sie na przyszlosc,haha :-D
a widze,ze kolezanka tez z Wroclawia,wiec pozdrawiam serdecznie wroclawianke ;) ,a jaka dzielnica,jesli mozna wiedziec :?:
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI