Polskim samochodem na Wyspach

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 lis 2006, 21:05 Polskim samochodem na Wyspach

Drodzy forumowicze czy ktos z was słyszał o jakiś kruczkach jeśli chodzi o jeżdżenie

samochodem zarejestrowanym w Polsce po Anglii?

Otóż przyjechałem samochodem do

Anglii w sierpniu i jak dotąd wszystko jest w porządku, ale dochodzą mnie słuchy ze taki

pojazd po 6 miesiącach musi być zarejestrowany w Anglii. Jeśli byłaby to prawda to, w jaki

sposób, sa wstanie udowodnić ile czasu jeżdżę po wyspie? Czy po tych 6 miesiącach mam

tylko przerejestrować, zapłacić „route tax” i MOT? Czy jeszcze dodatkowo wykupić

astronomicznie drogie jak dla mnie ubezpieczenie? Czekam na ciekawe posty.

Pozdrawiam :cool:
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 3 lis 2006, 22:03 Re: Polskim samochodem na Wyspach

Ja juz jezdze ponad 2 lata i jak policja mnie zatrzymuje to ich nie interesuje ile tu jestem. Podobno trzeba przerejestrowac tak jak piszesz
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 4 lis 2006, 00:16 Re: Polskim samochodem na Wyspach

Moje autko przyjezdza niedlugo - zarejestrowalem na brata ktory mieszka w Polsce, a ja jako wspolwlasciciel i mam zamiar jezdzic sobie tu w najlepsze ;P
Pozdro.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 4 lis 2006, 08:01 Re: Polskim samochodem na Wyspach

a do tego polskie prawojazdy wazne jest miesiac od przyjazdu.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 4 lis 2006, 18:39 Re: Polskim samochodem na Wyspach

kik1976 napisał(a):a do tego polskie prawojazdy wazne jest miesiac od przyjazdu.


heh... to nie jest prawda. Jest wazne ale jak zlamiesz prawo to nie moga dac punktow karnych tylko kieroja wniosek do sadu.
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez beskidenluchs » 4 lis 2006, 19:36 Re: Polskim samochodem na Wyspach

Moze info z mojego doswiadczenia,
pojazdem z innego kraju zarejestrowanym na ciebie mozesz poruszac sie za granica do 6 mies.
Po 6 mies jesli chcesz sie poruszac za granica musisz miec autko na siebie lub kogo innego ale zarejestrowane w anglii i angielskie prawo jazdy.
tylko kto to sprawdza ???

Mialem taka sytuacje w niemczech, mieszkalem tam 2 lata i po pol roku przy kazdej kontroli policyjnej i czasami przy przekraczaniu granicy straszyli mnie kara okolo 100 EUR ale nie za posiadanie auta tylko za polskie prawo jazdy.
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 50
Dołączył: 26 wrz 2006, 21:43
Lokalizacja: Oxford chyba
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez markosik1 » 5 lis 2006, 00:53 Re: Polskim samochodem na Wyspach

Pytanie czy musisz , a jezeli juz tak , to po jakim czasie? wymienic polskie prawko na angielskie?
Odpowiedz, nie musisz wcale , tylko nalezy wyslad do dvla swoje z aplikacja, i jezeli nie chcesz wymieniac to przysylaja ci tylko papierowa czesc gdzie mozesz zapisywac punktyitp, to nie jest zle rozwiazanie , poniewaz jezeli spowodujesz jakis wypadek lub po pijaku cie zlapia itp, to masz sad , ktory moze ci zakazac prowadzenia pojazdow na tereniu UK, ale wszedzie indziej mozesz smigac, a jak wymienisz prawko to w takim przypadku, zegnasz sie z nim.

markosik1
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 45
Dołączył: 23 paź 2006, 09:07
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI