WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez grzegorz_0108 » 15 maja 2009, 06:13 WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Witam
Niebawem lecę z córą (nastolatką) do Bham na 2 tyg w "gości". Pragniemy zwiedzić oczywiście Londyn.
Mam 2 warianty zwiedzania Londynu i z tym pytania:
1. zorganizowana wycieczka - czy są takie z Bham, oczywiście polskojęzyczne. Czy ktoś coś takiego organizuje - koszt
2. Samemu dostać się do Londynu a tam zwiedzić miasto ze znajomą (ładna i panna :)). I tu pytanie - czym dostać się do Londynu: pociąg czy autobus - ile kosztują.
Czekam na podpowiedzi zza wielkiej wody.
Pozdrawiam

PS. Mama nadzieję że Moderator nie wywali mojego pytania - bo to ani reklama ani ....

grzegorz_0108
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 maja 2009, 08:32
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 15 maja 2009, 06:47 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

jesli chodzi o przejazd to najtaniej i najlatwiej jest przejechac firma Megabus http://www.megabus.com/uk/
za 2 osoby tam i z powrotem zaplacisz 20F :-)

na miejscu najlepiej zaopatrzyc sie w calodniowy bilet na autobus 'zwiedzaczkowy' http://www.theoriginaltour.com/ bilet typu 'hop on - hop off' dziala caly dzien i mozna wysiadac co kawalek i wsiadac do nastepnego. trasy sa tak skonstruowane ze zahaczaja o wszystkie wazne atrakcje.

dodatkowa atrakcja jest 'the london eye', raczej polecam juz po zwiedzaniu miasta, wtedy ma sie lepsze rozeznanie na co sie patrzy. w okolicach Trafalgar square jest kilka sieciowych knajpek ktore cenowo nie odstaja od tych gdzie indziej w anglii i mozna sie w miare sensownie pozywic. nie licz na to ze opekasz taki londyn za 100F za 2 osoby, wszystkie atrakcje sa dosc drogie (vide internet), ale rozsadnie planujac nie wydasz fortuny. jesli masz ztroche wiecej kasy na zbyciu warto zadbac o nocleg i rozlozyc sobie te wycieczke na 2 dni. sieciowy hotel typu Novotel to koszt 80F za pokoj dla 2 osob ze sniadaniem, mozna szukac taniej w hostelach i takich tam, ale warto pamietac ze to ogromne miasto, i nocleg na obrzezach to potem strata czasu na dojazdy.

pozdrawiam i mam nadzieje ze troche rozjasnilem

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez gaga01 » 15 maja 2009, 08:36 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Tak też polecam autobus, byłam kilka dni temu w Londynie pociągiem i bilet mnie kosztował w dwie strony 132funty......

gaga01
Rozeznany
 
 
Posty: 100
Wiek: 40
Dołączyła: 4 wrz 2007, 13:56
Lokalizacja: Warszawa/Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jacob » 15 maja 2009, 09:09 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Jest jeszcze tansza opcja wycieczki pociagiem. Ze stacji Snow Hill Birmingham, jest to Chiltern Railways, pociag jedzie do londynu w ok 2 h. Pod koniec zeszlego roku bilet kosztowal mnie 30f, w bilecie byl calodniowy bilet na metro.
Avatar użytkownika
Jacob
Rozeznany
 
 
Posty: 140
Wiek: 42
Dołączył: 3 sty 2007, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 15 maja 2009, 09:32 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Jacob napisał(a):Pod koniec zeszlego roku bilet kosztowal mnie 30f, w bilecie byl calodniowy bilet na metro.
Na metro i wszelka komunikacje w Londku. (znaczy ja taki mialam) Jak rezewuje sie wczesniej to bywa taniej. Najtaniej udalo mi sie 25 funciakow.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 15 maja 2009, 09:49 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

grzegorz_0108 napisał(a):Witam
Niebawem lecę z córą (nastolatką) do Bham na 2 tyg w "gości". Pragniemy zwiedzić oczywiście Londyn.
Mam 2 warianty zwiedzania Londynu i z tym pytania:
1. zorganizowana wycieczka - czy są takie z Bham, oczywiście polskojęzyczne. Czy ktoś coś takiego organizuje - koszt
2. Samemu dostać się do Londynu a tam zwiedzić miasto ze znajomą (ładna i panna :)). I tu pytanie - czym dostać się do Londynu: pociąg czy autobus - ile kosztują.
Czekam na podpowiedzi zza wielkiej wody.
Pozdrawiam

PS. Mama nadzieję że Moderator nie wywali mojego pytania - bo to ani reklama ani ....


Pisałem to już w temacie "Jak najtaniej dostać się do Londynu"

Autobusy i ceny możesz sprawdzić TUTAJ
a pociągi TUTAJ
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pszczzola » 19 maja 2009, 12:05 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

Dojazd autobusem do dobry pomysl zwlaszcza ze dworzec autobusowy na ktory dotrzesz jest w samym centrum miasta. Minus, ze autobus jedzie 2.5h w jedna strone ale za ta jest ich bardzo duzo i mozna wyjechac z rana, wrocic pozno a w Londynie spedzic caly dzien. Ostatnio na stacji kolejki widzialam tez ogloszenie - promocja na podroz pociagiem do Londynu za 5funtow. Niestety nie pamietam na jaka stacje w Londynie ten pociag dojezdza wiec moze ktos inny podpowie, pierwa litere to E (Eusteon?? Eston? czy jakos tak).

W Londynie mozna duzo zobaczyc za darmow. Komercyjne atrakcje sa oczywiscie platne i to sporo ale np. muzea sa za darmow. Warto choc na chwile wpasc do british musem i popatrzyc co tam nakradli z egiptu. Jest nawem mumia kleopatrym a i budynek bardzo ladny.

Ja np. wiekszosc budynkow wole z zewnatrz ogladac niz w srodku a patrzenie z zewnatrz nie jest platne. Do the Tower odradzam wchodzenia jesli nie znasz dobrze angielskiego. To ma sens tylko z przewodnikiem bo oni takie fajne historyjki opowiadaja a jesli nie zrozumiesz to lepiej z zewnatz sobie obejsc mury za darmo.

Ja juz sobie taka wycieczke organizowalam. Dla mnie 2 dniowa oraz dla rodziny, ktora w odwiedziny przyjechala 1 dniowa. Jesli chcesz to moge Ci po koleji opisac co i jak po drodze ogladalysmy.

Autobus wycieczkowy tez nie jest Ci potrzebny bo w wiele miejsc mozna na piechote dojsc lub podjechac szybko metrem. Za metro za caly dzien zaplacisz max 5funow a mozesz kupic taka karte, ktora policzy Ci najkozystniejsze stawki a na koniec oddadza Ci w kasie nadplate.

Ja uwazam ze Londyn mozna zwiedzic bardzo tanio.

pszczzola
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 5 sty 2008, 13:43
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 maja 2009, 15:21 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

pszczzola napisał(a):Niestety nie pamietam na jaka stacje w Londynie ten pociag dojezdza wiec moze ktos inny podpowie, pierwa litere to E (Eusteon?? Eston? czy jakos tak).
London Euston.
pszczzola napisał(a):Ja uwazam ze Londyn mozna zwiedzic bardzo tanio.
Jaknajbardziej.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez madziorek381 » 28 maja 2009, 11:49 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

moze ktos sie orientuje czy jadac z 6 miesiecznym dzieckiem autobusem do londynu trzeba miec swoj fotelik dla dziecka?????????

madziorek381
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 12 lut 2008, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 28 maja 2009, 15:20 Re: WYCIECZKA BHAM - LONDYN- BHAM

W National Express sa jakies foteliki. Takie podwyzszane siedzonka, jak dla starszych dzieci sa na 100%. Nie jestem pewna czy sa tez te z oparciami, ale chyba powinny.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron