ślub w Birmingham

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez KA i PE » 23 lis 2006, 19:42 Re: ślub w Birmingham

Lukaas85 napisał(a):KA/PE- z jakiej ty planety jestes? kto by chcial sie z papuga hajtac?


no nie wiem, ale mozna by na e bayu wystawic papuge w celu matrymonialnym i zobaczyc jaki bedzie odzew

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez yoko » 27 lis 2006, 00:08 Re: ślub w Birmingham

zeby wziac slub cywilny w Polsce trzeba byc tam ok miesiac czasu, bo tyle trzeba formalnie odczekac od momentu zlozenia dokumentow do daty slubu. ale jesli sie trafi na baaaardzo mila i wyrozumiala pania naczelnik, na ktora to ja mialam przyjemnosc trafic, to mozna cala procedure zalatwic w ciagu 6 dni :mrgreen:

aby wszystko przyspieszyc trzeba oczywiscie miec uzasadnienie na pismie. w naszym przypadku wystarczylo potwierdzenie z pracy, ze mamy tylko tydzien urlopu (oczywiscie przetlumaczone przez tlumacza przysieglego na jezyk polski) oraz kopie biletow lotniczych z data powrotna. impreza w USC trwa cale 20 minut :mrgreen:

to tak gdybys sie zastanawial nad slubem w Polsce. na temat slubu w Anglii niestety nie wiem nic.
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bratok » 2 gru 2006, 19:00 Re: ślub w Birmingham

jeżeli postanowileś ze ślub odbedzie się w Anglii i chcesz kościelny to porozmawiaj z księdzem a on ci wszystko wytłumaczy co jest potrzebne.

powodzenia i najlepszego

bratok
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 44
Dołączył: 2 gru 2006, 16:46
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 22 kwi 2007, 11:37 Re: ślub w Birmingham

może po upływie tych kilku miesiecy ktoś z was jednak ma doświadzcenie i brał tu ślub, nie koniecznie kościelny, ale cywilny, gdzie się zgłosić i jakie dokumenty na pewno trzeba mieć?

kat82
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 27 kwi 2007, 19:55 Re: ślub w Birmingham

Ja bralam slub cywilny 10 kwietnia br. w Birmingham. Nic prostrzego i przyjemniejszego :) Potrzebne sa akty urodzenia tlumaczone na j.angielski, paszporty i po jakims dokumencie potwierdzajacym adres zamieszkania np. bank statement. Zalatwialam to wszystko w lutym. W dniu rejestracji placilismy od osoby po Ł30 a w dniu slubu Ł43. Cała ceremonia trwa jakies 15 minut. Wszystko sie zalatwia i odbywa w Register Office na Holliday Street. Chyba wyjasnilam wszystko przejrzyscie. Acha.... nie zapomnijcie, ze urzednik nie mowi po polsku :p
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez babeczka » 29 cze 2010, 11:20 Re: ślub w Birmingham

może od tego czasu ktoś ma inne doświadczenia:) mam pytanko biorąc ślub cywilny w tutejszym register office potrzebuję mieć akty urodzenia (mój i mojego partnera) słyszałam ,że nie są one potrzebne? może ma ktoś doświadczenie w tym temacie? agg piszesz,że potrzebowałaś więc już się zakręciłam....

babeczka
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 11 lis 2009, 22:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 30 cze 2010, 10:26 Re: ślub w Birmingham

to bylo ponad 3 lata temu. nie wiem jak jest teraz, chyba najlepiej spytac w Register Office.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 30 cze 2010, 15:40 Re: ślub w Birmingham

Babeczka ja bralam slub cywilny w Birmingham 4 lata temu i rowniez musielismy zlozyc nasze akty urodzenia,malo tego musialy byc przetlumaczone caly slub kosztowal nas bodajze 130F juz nawet dokladnie nie pamietam,ale cos kolo tego

[ Dodano: Sro Cze 30, 2010 16:44 ]
A i jeszcze dodam ze wtedy slabiutko znalismy angielski wiec musielismy miec dwoch tlumaczy jeden dla mnie drugi dla meza,odrazu zostali naszymi swiadkami :)
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 1 lip 2010, 18:11 Re: ślub w Birmingham

babeczka napisał(a):biorąc ślub cywilny w tutejszym register office potrzebuję mieć akty urodzenia (mój i mojego partnera) słyszałam ,że nie są one potrzebne?

Z tego co pamiętam, to posługując się dokumentem UE nie wymagają aktu urodzenia, w każdym bądź razie, 4 lata temu, ode mnie nie chcieli.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 lip 2010, 18:24 Re: ślub w Birmingham

Ja baralam slub konkordatowy w czerwcu tego roku i w register office musialam dac tylko paszport albo dowod osobisty i dokument potwierdzajacy moje miejsce zamieszkania np list z banku lub cos podobnego. Kiedys podawalam ta strone ale podam jeszcze raz, sa tu zawarte wszystkie informacje jakie potrzebujesz do slubu cywilnego jak rowniez konkordatowego.
http://www.laws.sandwell.gov.uk/ccm/nav ... ed-by-law/

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 19:27 ]
Dodam, ze ten register office znajduje sie na West bromwich
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 3 lip 2010, 13:27 Re: ślub w Birmingham

Dokładnie na High Street, vis a vis Sandwell College.
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI