Wznowienie pobierania TAX CREDIT

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez przemek22 » 18 cze 2009, 11:37 Wznowienie pobierania TAX CREDIT

Witam mam pytanie otóz w ubiegłym roku w styczniu zjechałem do polski po 4 latach pobytu pobierałem benefity wraz z żoną kiedy wyjeżdzalem do polski o wszystkim poinformowalem odpowiednie instytucje przez pobyt w polsce nie pobierałem nic ale przychodziły mi papiery z tax credit o złoszeniu swoich zarobków poniewaz dalej mam zarejstrowaną firme place insurance number teraz planuje powrót do Birmingham i oczywiscie chciałbym ponownie pobierac dotacje czy może ktos mi pomóc w jaki sposób musze to zrobicz czy ponownie wszytskie wnioski czy jak to załatwic bardzo prosze o jakąs informacje bede wdzięczny pozdrawiam!!!

przemek22
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Wiek: 39
Dołączył: 27 lut 2007, 13:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzena311 » 18 cze 2009, 12:04 Re: Wznowienie pobierania TAX CREDIT

Cześć ja byłam w podobnej sytułacji też wyjechałam do polski na 0,5 roku i wróciłam .Po przyjeżdzie do Angli dzwoniłam do tax i tam powiedzieli że niestety ale trzeba nanowo składać papiery i oczywiście swoje odczekać.Także zrobiłam odczekałam i jest ok pobieram normalnie wszystkie benefity.Tylko w miedzy czasie musiałam rozliczyć się za rok w kturym pracowałam w Angli i w Polsce podałam pensie polską przeliczając na walutę angielską i poprzez to naliczyli mi tax .Myślę że będziesz musiał podać zarobki polskie po przeliczeniu na funty i tak naliczą ci tax .Ale nie powiem ci na 100 bo ty jesteś samo zatrudniony ,najlepiej zadzwoń do tax i opowiedz sytułację swoją a oni na pewno powiedzą ci co i jak.

marzena311
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 12 paź 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez przemek22 » 18 cze 2009, 12:09 Re: Wznowienie pobierania TAX CREDIT

tylko ze ja przez ten czas tez rozliczalem sie w uk poniewaz nie chcialem nic zamykac bo planowalem powrót a jak długo czekałas na wszystkie decyzje??

przemek22
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Wiek: 39
Dołączył: 27 lut 2007, 13:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzena311 » 18 cze 2009, 12:39 Re: Wznowienie pobierania TAX CREDIT

Standardowo 5 do 6 miesiecy ale wszystko wyrównali od momentu przyjazdu do Angli.

marzena311
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 12 paź 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Petergo » 20 cze 2009, 10:48 Re: Wznowienie pobierania TAX CREDIT

Moze troszke z innej beczki
Aplikacje dostalem do wypelnienia na rok 08/09 czyli rok temu,
jednak nie wypelnialem ich. Dopiero w tym roku je wypelnilem i wyslalem
do tej pory nic zwrotnie od nich nie otrzymalem.
Kolega, ktoey wyslal tydzien przede mna otrzymal juz dawno odmowe a ja nic.
Pytam wiec moze ktos wie czy aplikacja na rok 08/09 jest niewazna w tym roku
czy mam uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na ich odpowiedz
Pozdrawiam

Petergo
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 49
Dołączył: 16 lis 2006, 17:10
Lokalizacja: Telford
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI