zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez wili » 28 sie 2009, 12:52 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

a tak przy okazji, czy w direct line mozna znizki wyjezdzic tzn, po jakim czasie wskakuja? i ile tak mniej wiecej? dzieki!

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez lokiju » 19 lut 2018, 20:34 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Hej wszystkim,
Mam całkowicie inny problem.. rezygnuje obecnie z insurancu na samochód w "insure your motor" , ponieważ samochod został sprzedany i nie mam zamiaru kupować kolejnego gdyz zdjeżdżam na stałe do Polski. Rezygnacja jest na 3 miesiące przed końcem i kontaktując się z ubezpieczalnią powiedzieli mi że mam zapłacić ponad 600F za rezygnację! Rozumiem opłatę 100f a tu coś takiego.. Kochani doradźcie mi proszę co robić w takim wypadu.. a powrót już za 2 tygodnie.. Ubezpieczenie nie było zaplacone z góry tylko pobierane co miesiąc przez DirectDebit.

lokiju
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 19 lut 2018, 20:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez brawo21 » 20 lut 2018, 23:48 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Witaj. Firma chce od ciebie 600f za zerwanie umowy. Wiec moze zaplac normalnie im z gory za te 3 miesiace, chyba ze mialas rate ponad 200f to sie nie oplaci. Ale jesli placlas 50 do 100f miesiecznie to zawsze cos ci zostanie aniezeli mialabys zaplacic te 600f. Zas jeslo to olejesz i wrocisz do polski to niewiem jakie sa konsekwencje. Ale lepiej nieryzykowac.za pare lat moze se ktos upomniec o te pieniadze le juz nie bedzie 600f tyko 1600f. Wiec szkoda by bylo sobie tak zaszkodzic.

brawo21
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 gru 2012, 10:44
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lokiju » 20 lut 2018, 23:56 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

brawo21 napisał(a):Witaj. Firma chce od ciebie 600f za zerwanie umowy. Wiec moze zaplac normalnie im z gory za te 3 miesiace, chyba ze mialas rate ponad 200f to sie nie oplaci. Ale jesli placlas 50 do 100f miesiecznie to zawsze cos ci zostanie aniezeli mialabys zaplacic te 600f. Zas jeslo to olejesz i wrocisz do polski to niewiem jakie sa konsekwencje. Ale lepiej nieryzykowac.za pare lat moze se ktos upomniec o te pieniadze le juz nie bedzie 600f tyko 1600f. Wiec szkoda by bylo sobie tak zaszkodzic.


No właśnie podobnie mi się wydaje niestety te 600£ to bardzo duzo.. ale jak ma się zamienić w wyższą kwotę to wiadomo że lepiej zapłacić. Znajomi Polacy opowiadali jak to oni za różne rzeczy nie zaplacili albo że jeden znajomy zrobił debet na koncie w wysokości 1200£ i nikt się do tej pory nie upomniał a minęło podobno 5 lat. Ale tak naprawdę kto się przyzna że nagle po takim czasie się o to upomnieli? Nikt w obecnych czasach tak łatwo nie przyznaje się do porażki..
Lepiej mieć jednak czyste sumienie ale te 600£ boli mimo wszystko..

lokiju
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 19 lut 2018, 20:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 21 lut 2018, 16:14 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Zapłać za 3 miesiące i rezygnuj mniejsze koszta.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez lokiju » 21 lut 2018, 20:05 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Niestety wcale nie mniejsze bo miesięcznie płaciłam 240£ :)

lokiju
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 19 lut 2018, 20:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 23 lut 2018, 15:38 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Napisz jaka to ubezpieczalnia.

Szczerze to jeszcze się nie spotkałem z taką opłatą za odejście, maksymalnie płaciłem 40 funtów.

Nawet jak miałem opłacone za rok z góry to ubezpieczenia i kasę zwracało minus jakąś malutką opłatę administracyjną.

Nie orientuje się bardzo w tym temacie, ale wydaje mi się że powinny być jakieś regulacje prawne, które to okreslają

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 11 kwi 2018, 15:27 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Wszystko zależy jaką umowę podpisałeś. Wgląd do umowy masz cały czas.
Stąd czasami super "oferty" na ubezpieczenie że płacisz o £100 mniej na rok niż w innej firmie, ale potem są kwiatki jak chcesz wypowiedzieć umowę lub robisz claima i się okazuje że w umowie są "gwiazdki".
Przejrzyj umowę i sprawdź co w niej jest.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI