zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez wili » 25 sie 2009, 17:41 zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Witam wszystkich! czy ktos z panstwa moglby mi pomoc? chcialbym zerwac umowe z ubezpieczalnia samochodowa ktora przedluzylem po roku na nastepny tj. do lipca przyszlego roku. chce sprzedac auto i gdy kupie nowe to chcialbym je ubezpieczyc w innej tanszej i korzystniejszej ubezpieczalni. czy w zwiazku z zerwaniem umowy poniose jakies koszta? dodam ze place skladki miesiecznie a umowe mam z posrednikiem A-PLAN. probowalem sie od nich dowiedziec ale tak nie milo i nie dokladnie mi odpowiedzieli ze postanowilem was poprosic o pomoc. z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc!!! pozdrawiam!!

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez monika77 » 26 sie 2009, 08:50 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Cześć, ja rozwiązałam umowę na ubezpieczenie samochodu w trakcie jej trwania (po ok 7 miesiącach) ze względu na na zbyt wysoką ratę miesięczną. Ubezpieczenie było w Churchil Insurance a umowę rozwiązałam telefonicznie z dniem w którym do nich dzwoniłam. Tego samego dnia ubezpieczyłam samochód w innej korzystniejszej cenowo firmie. Dodam jeszcze że z poprzedniej firmy (po oczywiście kilku telefonach do nich) otrzymałam zwrot kasy za nadpłacony miesiąc. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

monika77
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 47
Dołączyła: 19 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 26 sie 2009, 09:43 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

ja anulowałem zlecenie bankowe i po 7 dniach sami zlikwidowali mi ubezpieczenie i tylko poprosili o odesłanie polisy. Miałem w M&S Mooney.
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ancia28 » 26 sie 2009, 14:48 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

w A-plan pracują Polki to powinny Panu pomóc i wszystko wytłumaczyć co i jak o ile się Pan tam dodzwoni.Ja posiadam nr tel taki: 02380 20 64 34 powodzenia

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Wiek: 44
Dołączyła: 28 gru 2007, 20:47
Lokalizacja: Birmingham/Castle Vale
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 26 sie 2009, 16:54 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

tak na logike jak sprzedajesz auto to i z ubezpieczenia rezygnujesz. przeciez nie placisz za cos czego nie masz. a jak kupisz nowe auto to sobie gdzie indziej ubezpieczysz i tyle. chyba zadna filozofia :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 26 sie 2009, 18:28 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

ludzie to chyba logiczne ze najpierw sie czyta posta i tam jest postawione pytanie...
tez jestem ciekaw odpowiedzi, mam nadzieje na wypowiedz kompetentnej osoby... hehe

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 26 sie 2009, 19:58 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

zaleznie od ubezpieczalni zazwyczaj placi sie kare umowna za zerwanie polisy przed czasem. wiekszosc firm nalicza okolo 25 - 35 F ale sa tez takie ktore chca za to 75F. zobacz w necie, powinni miec tabele oplat dodatkowych zerwanie umowy, zmiana auta, dopisanie osoby etc.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 26 sie 2009, 19:59 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

kompetentnej czyli jakiej? chyba pracownika A-planu tylko :roll: zadzwon to sie dowiesz :-P
ja napisalam jak jest w innych ubezpieczalniach.
zreszta w takich sprawach moim zdaniem powinno szukac sie odpowiedzi u zrodla, bo potem sa jakies niedomowienia, bo ktos powiedzial tak czy inaczej.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 26 sie 2009, 20:35 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

PE dobrze pisze... powinienes miec na kartce dolaczonej od ubezpieczalni (gdzies kolo excess albo gdzie jest cennik za naprawe szyby). tylko jednego nie jestem pewien... co do znizek... bedac w ubezpieczalni 4-9 miesiecy nastepnej ubezpieczalni podajesz ze praktycznie nie masz znizek bo raczej nie zrobia Ci kontynuacji z miesiaca az peknie rok, tylko od nowa beda naliczac miesiace do No Claim Bonus. no chyba ze masz znizki juz maxymalne to lejesz na to...

pozdro

za wylaczenie Direct Debit albo nie zaplacenie w terminie tez naliczaja kary... praktycznie za wszystkie zmiany jest oplata (u mnie akurat od 5-25f)

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez wili » 27 sie 2009, 00:23 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

bardzo dziekuje wam za pomoc!!! pozdrawiam!

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez vanilia » 28 sie 2009, 08:47 Ubezpieczenie auta - zerwanie umowy

Witam! Mam pytanie o ubezpieczenie auta. Jak wiadomo ubezpieczamy tu auto na rok, po roku chce ubezpieczyc auto tylko na 6 m-cy i potem wracam do PL, ale nie wiem czy tu ubezpieczalnie sie na takie cos zgodza. Wiem ze jak ubezpieczam auto to przez 1-wszy rok musze zaplacic i nie moge tego zakonczyc przed uplywem 1-ego roku, a jak to wyglada dalej? Dziekuje z gory za pomoc.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sie 2009, 09:02 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

vanilia napisał(a):Wiem ze jak ubezpieczam auto to przez 1-wszy rok musze zaplacic i nie moge tego zakonczyc przed uplywem 1-ego roku
możesz zakończyć nawet po upływie tygodnia, a ubezpieczyć samochód możesz nawet na jeden dzień a nie na rok z góry, przedwczesne zerwanie terminu umowu wiąże się zazwyczaj z utratą jakiejś kasy, taki temat był poruszony w tym tygodniu więc sobie poszukaj info na forum.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez vanilia » 28 sie 2009, 09:05 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Kiedys chcielismy z mezem zakonczyc ubezpieczenie po 9-ciu miesiacach powiedzielismy e auto idzie na szrot a w ubezpieczalni kazali nam zaplacic za 3 m-ce bo tyle brakowalo do roku i wtedy dopiero moglismy zerwac umowe.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sie 2009, 09:10 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Głupota , nie ma auta nie ma ubezpieczenia, blokujesz direct debit i tyle papiery wciągu tygodnia przyjdą. Jest tyle ubezpieczalni na rynku że jest naprawde duża konkurencja nie wiem w czym mieliście ubezpieczenie ale to mi troche zajeżdza A-Planem a tu bym się nie zdziwiła za taką odpowiedz z ich strony :)
http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=5724 temat taki sam jak twój.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez claudia » 28 sie 2009, 09:16 Re: zerwanie umowy z ubezpieczalnia

Dziwne
podpisałaś umowę z ubezpieczalnia i nie wiesz czy możesz ja zerwać?
W umowie czy tez w regulaminie są określone warunki zerwania umowy, przejrzyj to to się dowiesz.

claudia
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 10 mar 2009, 20:13
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI