Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 lut 2010, 17:49 Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Nie wiem czy ju zauwazyliscie,ze od nowego roku platnosc kazda karta inna niz Mastercard Debit Prepaid wynosi 5f za osobe... jak sie duzo lata to sie robi sporo:))
Tutaj propozycje kart prepaid,a by troche obnizyc koszty
http://www.europealacarte.co.uk/blog/20 ... uary-2010/

Pozdrawiam
A.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez BBeatka67 » 21 lut 2010, 17:39 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

te opłaty już były wcześniej , czasem się śmiałam że opłata kartą jest większa niż cena biletu
Avatar użytkownika
BBeatka67
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 12 paź 2008, 10:20
Reputacja: 2
Neutralny

Ale płatność Visą Elektron była darmowa i dużo ludzi tylko z tego powodu wyrabiało/trzymało tę kartę. Od nowego roku już nie jest darmowa.
Teraz już tylko przedpłatowy MasterCard jest za darmo, jak napisała ann11281.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

No w końcu tanie linie, no nie?
Kto pamięta skecz kabaretu Pod Wydrwigroszem? :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

I tak sa najtansze, nawet z tymi oplatami.

jesli ktos jest zainteresowany moim poprzednim postem, prosze o maila na priv
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 14 sty 2011, 10:00 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Mam pytanie macie jakąś sprawdzoną karte Mastercard prepaid ? Chodzi mi o to by nie było żadnych nie potrzebnych miesięcznych opłat itp
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

ja uzywam jednej z Tuxedo, bodajrze Dolphin. co prawda jest tam oplata za niewykonanie zadnej transakcji w miesiacu, ale radze sobie z tym tak, ze co miesiac przelewam na to konto 5 funtow i jest spokoj. w miedzyczasie uzbiera sie przy okazji na kolejny bilet lotniczy ;)
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 14 sty 2011, 12:51 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

ja uzywam karty z Fair FX. nie ma zadnych oplat miesiecznych. pobieraja o ile sie nie myle 1,5% od wartosci kazdej transakcji.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 16 sty 2011, 12:56 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Ja tez fair fx. Dziala spoko.
Pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 3 cze 2011, 12:46 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Witam

Wczoraj zakupilem bilet dla mnie i dla dziewczyny.

Przelot z B'ham do GDN. Wylot 18 powrot 21.

Ryanair juz po raz ostatni mial mozliwosc skorzystania z mojej kasy. Nigdy wiecej nie dam tym zlodziejom zarobic ani 1 p.

Otoz:

Ceny biletow ponoc maja zawierac juz wszystko, tak nie jest. Jest oczywiscie adnotacja ze dojdzie oplata administracyjna ale to nie wszystko.

Odprawa on-line - 6f x 2 osoby = 12f, ale ze lecimy tam i z powrotem = 24f. Pytam dlaczego skoro odprawiamy sie raz, drukujac 2 kopie ? I odprawiamy sie razem - jako jedna odprawa ?

Oplata manipulacyjna za platnosc karta: 6 f - rozumiem, ale x2 bo 2 osoby ? Dlaczego skoro kupujemy 1 bilet i raz placimy karta ? Juz mialem zawal serca ale jeszcze x2 ta oplata czyli nastepne 24 bo lecimy tam i z powrotem ?

Co ma oplata za platnosc karta do ilosci pasazerow i do lotu powrotniego skoro bilet kupiony za pomoca karty byl raz ? Ja nie potrafie tego zrozumiec - sprawa nadaje sie do medii.

Do tego Ryanair wprowadzil oplate dodatkowa, ktora miala wynosic 8 zl. EU261 CANX czy jakos tak, chce sobie w ten sposob zrekompensowac ilosc wyplacanych odszkodowan z tytulu skasowanych i odwolanych lotow. 8 zl - to 1,80 f, ale my zaplacilismy 8 f. Bo znowu razy 2 osoby - i lecimy tam i z powrotem.

I tak bilet wyszedl mnie ponad 202 funty, kosztowac mial ok 150.

Placilem za bilet juz nawet 380 f ale nie chodzi mi tu o koszt tylko o to co Ci zlodzieje zaczynaja wyprawiac i nie boja sie nikogo ani niczego.

Szczerze nie polecam choc juz predzej mialem z nimi problemy ale jakos....tym razem nie popuszcze. Chocbym mial jechac 2 dni do lotniska dalej i placic wiecej innej firmie - nigdy moja noga juz nie stanie na pokladzie tych zlodziei.

:)

Pozdrawiam

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

Ja korzystam z Wizzair. Oczywiscie oplaty tez sa ale np opcja odprawy online jest za darmo, bagaz platny 13f oczywiscie za osobe za lot ale dopuszczalna waga 32kg bez wzgledu na pore roku w przeciwienstwie ro ryanair ktory w okresie najwiekszego ruchu zmniejsza mimit bagazu z 15 do 10kg, oczywiscie pozostawiajac opate bez zmian. No i na stronie Wizzair jak sie zalogujesz to dostajesz znizke. Zalogowac sie mozna szybko i latwo, bez zadnych oplat i zbednych formalnosci, jedyny minus ze trzeba dojechac do Luton albo na inne lotnisko bo z bham nie lataja
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

no troche daleko Luton........... :D

a ja zaplacilam za bilet do Wenecji w Wielka Sobote (powrot tydzien pozniej)48f return(cena z bagazem)..i jak tu narzekac:) woly kraj-nie chcesz nie lataj :D
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Ja latam do Wawy wiec tak czy siak musze do Luton jechac bo z Bham to tylko KLM z przesiadka w Amsterdamie a zazwyczaj latam sama z corka wiec nie chce mi sie bawic w przesiadki. A do Luton mozna dojechac National Express bez problemu za nie duze pieniadze. Z reszta za kazdym razem jak mam zamiar leciec sprawdzam rozne opcje w porownywarkach lotow i zawsze najtaniej wychodzi mi Wizzair
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez aloain » 3 cze 2011, 17:54 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

rmboss - takze lece 18 do GDN i takze cena biletu poszla mi w gore 60F zrobilo sie 80 ;] nie ma to jak platnosc karta ;/ ale tak czy siak.. wazne ze sie leci na urlopik :)
"Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego."

aloain
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Wiek: 38
Dołączył: 20 sty 2010, 06:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 3 cze 2011, 19:27 Re: Ryanair - jak obnizyc oplaty za platnosci karta

Moja wypowiedz w tym watku byla bardziej w celach informacyjnych dla osob ktore zamierzaja kupic bilet po raz pierwszy, ja osobiscie bede lecial po raz chyba 40 (liczac lot powrotni jak kolejny raz) w swoim zyciu ale dopiero dzisiaj publicznie odwazylem sie opisac jak zarabia ta konkretnie firma bo nerwy mi puscily :)

W 99 % latam Wizzair z Luton jak jeden z przedmowcow. Zdazylo sie Stansted Ryanair-em, predzej bylo Coventry Wizzair-em.

Pozdrawiam
Rafal

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI