różnica pomiędzy P45 a P46??

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez luckas_84 » 7 mar 2010, 17:15 różnica pomiędzy P45 a P46??

witam serdecznie czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy P45 a P46. Gdy szukam nowej pracy to ludzie pytaja się mnie które z tych P mam.A ja nie mam pojęcia bo nawet nie wiem co to jest to P45 badz P46. I do czego jest to potrzebne, podejrzewam ze od tego zalezy tez grupa podatkowa- tak?. Za wszelkie informacje z góry serdecznie dziękuje Lucjan.

luckas_84
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 39
Dołączył: 2 sty 2010, 18:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 7 mar 2010, 17:27 Re: różnica pomiędzy P45 a P46??

P 45 to jest papier który dostajesz od poprzedniego pracodawcy, na odejście z pracy. Tam jest informacja o twoich zarobkach, podatku, kod podatkowy itd. P 46 używa sie jeśli wczaśniej nie pracowałeś albo z jakiegoś powodu nie masz P45. P 46 drukuje się z internetu, wypełnia i wręcza nowemu pracodawcy. Nie ma on żadnego wpływu na wysokość twojego podatku. O tym juz decyduje Revenue. Jeśli nie masz p 45 to wydrukuj sobie to
http://www.hmrc.gov.uk/forms/p46.pdf
Mam nadzieje że pomogłam :-)

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 17:28 ]
A i wypełniasz tylko pierwszą stronę. Drugą pracodawca
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez luckas_84 » 7 mar 2010, 19:53 ello luiza

hejka tak bardzo mi pomogłaś teraz wiem chociaz co to jest i jaka jest róznica miedzy nimi a nic takiego nie dostałem od poprzedniego pacodawcy.Jeszcze raz wielkie dzieki pozdro .

luckas_84
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 39
Dołączył: 2 sty 2010, 18:27
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 8 mar 2010, 17:12 Re: różnica pomiędzy P45 a P46??

Luiza napisał(a): P 46 drukuje się z internetu, wypełnia i wręcza nowemu pracodawcy. Nie ma on żadnego wpływu na wysokość twojego podatku. O tym juz decyduje Revenue.


dokladnie tak jak piszesz z tym ze p46 ma wplyw na wysokosc podatku zaleznie od tego ktora kratke sie zaznaczylo: pierwsza praca (i przysluguje ulga), druga praca (ulga wykozystana), dodatkowa praca (ulga byla w glownej pracy) itd

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 mar 2010, 17:24 Re: różnica pomiędzy P45 a P46??

KA i PE, Źle mnie zrozymiałeś. Chodzi mi oto że jeśli sytucja nie zmieniła sie od poprzedniego zatrudnienia to jeśli na P45 miałby być kod 647L, to na podstawie P46 będzie taki sam.
Chodziło mi oto że nie zależnie od tego czy da p46 czy p45 będzie miał taki sam podatek.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI