Problem z Job Centre

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez przemek22 » 8 mar 2010, 18:56 Problem z Job Centre

Witam mam do was pytanie moze pomozecie.Wiec 4 tygodnie temu wyslalem do job centre dokumenty ktore żądali odemnie w sprawie mojego wniosku o ESA potrzebowali również paszport tylko orginal wiec wyslalem wszystkie dokumenty równiez dowód mój i żony po tygodniu odeslano mi dokumenty ale przepadly dowody kiedy dzwonie do nich codziennie to samo oni nie dostali wiec pytam sie gdzie one sa jesli reszte dokumentow jakich wyslalem do mnie odeslali tylko rzekomo nie dostali dowodów fdzwonie od 2 tygodni codzienie raz mowia ze wszystka poczta idzie gdzies indziej jest sortowana i dopiero potem rozsylana po roznych departamentach.Mam prosbe jak moge odzyskac dowody niby je szukaja ale 4 tygodnie wiem moglem zaniesc osobicie no ale niestety wyslalem doradzcie cos co zrobic jak ich ponaglic tak aby zrobili to szybciej?????/

przemek22
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Wiek: 39
Dołączył: 27 lut 2007, 13:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bugnieszka » 8 mar 2010, 21:10 Re: Problem z Job Centre

wyslales je chociaz poleconym??????
a po co mi ten podpis niby???

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Wiek: 42
Dołączyła: 8 paź 2008, 18:51
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 mar 2010, 23:26 Re: Problem z Job Centre

pierwsze pytanie jakie się nasuwa - czy wysłałeś formularze i dokumenty w jednym liście, czy dowody w drugim? No i właśnie - jakim listem wysłałeś? Tego typu przesyłki zawsze wysyła się przesyłką - "Recorded" i jeszcze najlepiej ubezpieczone. Wówczas obchodzą się z nimi jak z jajkiem... A Ty na necie możesz non stop kontrolować, gdzie się znajduje Twoja przesyłka. Nie wysyłałem tutaj jeszcze "Za potwierdzeniem odbioru". Ale też pewnie coś takiego mają.

A jeśli zaginęły po drodze, to podejrzewam, ze już ich nie odzyskasz.

Nauczka na przyszłość

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitty » 9 mar 2010, 08:47 Re: Problem z Job Centre

przemek22, radze Ci zglosic,ze dowody zostaly zagubione i starac sie o wyrobienie nowych. Nie sadze,zeby sie "znalazly" :roll:

Jak juz napisal AdamBoltryk, dokumenty nalezy wysylac listem poleconym.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 mar 2010, 13:30 Re: Problem z Job Centre

Kitty napisał(a):przemek22, radze Ci zglosic,ze dowody zostaly zagubione i starac sie o wyrobienie nowych.

To nie takie proste, muszą w tym celu jechać do Polski. Jeśli nie mieli paszportów to nie bardzo mają jak przekroczyć granicę...
Na szczęście paszporty można wyrobić tu w konsulacie. Wtedy ewentualnie można pojechać do Polski i wyrobić nowe dowody.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 9 mar 2010, 13:53 Re: Problem z Job Centre

Galadriela,Tak tak,wiem;)tylko,ze o braku paszportow nic nie wiadomo .Zagubienie dowodu mimo wszystko zglosic trzeba;)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 mar 2010, 14:01 Re: Problem z Job Centre

Zaginiony dowód zgłosić mozna w konsulacie, a ten juz go zastrzega na policji w Polsce i UK.
Mi też zaginął dowód na poczcie, ale jak wystąpiłąmiłam o odszkodowanie, to w tajemniczych okolicznościach odnalazł drogę do adresata i powrotna do mnie. Na szczęście nie zdążyłąm go zastrzec. Zadzwoniłam tylko do konsulatu żeby dowiedzieć się o szczegóły i postanowiłam się wstrzymać jeszcze jeden dzień. Miałąm farta.

Dowód trzeba jaknajszybciej zastrzec, żeby się nagle nie okazało, ze jakiś kredycik do spłacania będzie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitty » 9 mar 2010, 14:13 Re: Problem z Job Centre

Luiza, a ja zostawilam swoj dowod w bibliotece :roll: .Na szczescie po kilku dniach doszlam do tego,gdzie moglam go "zgubic" i szczesliwie czekal na mnie za lada :-D Nie chcialam sie tylko na ten temat bez potrzeby rozpisywac ;) . Tez stwierdzialam,ze zanim zadzwonie do konsulatu, to jeszcze sprawdze tam i dobrze zrobilam ;) .
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 mar 2010, 15:57 Re: Problem z Job Centre

Kitty napisał(a):Galadriela,Tak tak,wiem;)tylko,ze o braku paszportow nic nie wiadomo.

Z moich doświadczeń wynika, że utratą dokumentów najbardziej emocjonują się ci, którym nie wydawało się konieczne wyrobienie paszportu, bo niby po co miałby być im potrzebny...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez przemek22 » 9 mar 2010, 19:39 Re: Problem z Job Centre

jak najbardziej wyslalem to poleconym za potwierdzeniem odbioru dziwne bo wyciag z konta i inne dokumenty ktore byly razem z dowodami zostaly odemnie odeslane

przemek22
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Wiek: 39
Dołączył: 27 lut 2007, 13:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 mar 2010, 20:30 Re: Problem z Job Centre

Galadriela napisał(a):Z moich doświadczeń wynika, że utratą dokumentów najbardziej emocjonują się ci, którym nie wydawało się konieczne wyrobienie paszportu, bo niby po co miałby być im potrzebny...

Zgubienie dowodu czy paszportu może zakończyć sie przykrościami. Ktoś moze wziać pożyczkę w twoim imieniu, czy wielkie zakupy w np. Brighthouse. A jeśli się nie zgłosi zaginięcia dokumentu to się ciężko wyplątać ze spłacania.
Także mimo iż posiadam dowód i paszport, bardzo "emocjonowałam" się zaginięciem dowodu.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 mar 2010, 22:35 Re: Problem z Job Centre

Luiza napisał(a):Zgubienie dowodu czy paszportu może zakończyć sie przykrościami. (...)
Także mimo iż posiadam dowód i paszport, bardzo "emocjonowałam" się zaginięciem dowodu.

Jakoś nie wydaje mi się, że wątkotwórca pyta
przemek22 napisał(a):jak moge odzyskac dowody (...) dzwonie od 2 tygodni codzienie (...) jak ich ponaglic tak aby zrobili to szybciej?????

bo boi się, że ktoś sobie na niego kredyt weźmie...
Gdyby tak było - już by je dawno zastrzegł (niech Ci będzie: nawet w najwyższym zdenerwowaniu... Mnie by nie przyszło do głowy się tym emocjonować, ale przyjmuję do wiadomości, że inni mają inaczej), a nie od tygodni wydzwaniał codziennie do JC.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 mar 2010, 23:33 Re: Problem z Job Centre

przemek22 napisał(a):jak najbardziej wyslalem to poleconym za potwierdzeniem odbioru dziwne bo wyciag z konta i inne dokumenty ktore byly razem z dowodami zostaly odemnie odeslane

No to skoro w jednym liście, to jak napisała Luiza - pisz do nich, że wystąpisz o odszkodowanie :) Bo ewidentnie oni zgubili, nie poczta :)
A Dowód zastrzega się w Polsce w banku i to trzeba poprosić, że chce się, żeby zastrzegli na liście międzybankowej, bo jak nie, to zrobią to tylko na swojej - wewnętrznej :) Ja płąciłem 30 zł za takie cóś. 2 lata temu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 mar 2010, 10:26 Re: Problem z Job Centre

W moim przypadku zawiniła poczta, bo list nie dotarł do adresata. Od poczty chciałam odszkodowanie. Odpowiedzieli, ze mojego listu nie mogą znaleźć, a odszkodowania nie dostane bo nie udowodniłam wartości zawartości listu (tak jakby ktoś miał paragon na dokumenty) :evil: Normalnie przy wysyłce polecony jest ubezpieczony do 30 f bez dodatkowej opłaty. W ramach rekompensaty dostałam 6 znaczków pirewszej klasy :evil:
W miedzyczasie jednak znależli mój list doreczyli do adresata i adresat odesłał dokumenty.
Dostałam je 2 dni po otrzymaniu odmowy od RoyalMail.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez przemek22 » 15 mar 2010, 12:15 Re: Problem z Job Centre

tylko ze oni w job centre odebrali ten list bo w nim byly inne dokumenty ktore do mnie wrócily jedynie dowody rzekomo nie dotarly tylko ja sie pytam co zrobic gdzie zglosic aby ktos sie tym zajal w job centre traktuja mnie jak smiecia prosze czekac ktos zadzwoni mija tydzien cisza nikt nie dzwoni ewidentie jest to ich winna poniewaz list zostal dostarczony do nich nie wiem gdzie teraz mam sie zglosic moze sa jakies sposoby aby zajeli sie moja sprawa a nie jak dzwonie to najlatwiej powiedziec ze oddzwonią choc tego nie robią normalnie smieszne

przemek22
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Wiek: 39
Dołączył: 27 lut 2007, 13:14
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron