2 latek - bagaż i wózek???

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 2 cze 2010, 13:09 2 latek - bagaż i wózek???

Może ktoś się orientuje czy dziecku powyżej dwóch lat przysługuje bezpłatny bagaż podręczny i wózek w liniach Ryanair? Po przeczytaniu informacji na ich stronie jakoś nadal nie jestem pewna :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 cze 2010, 13:14 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Wiem, ze napewno przysluguje bezplatny bagaz podreczny + do wykupu bagaz normalny. Co do wozka to nie wiem
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 2 cze 2010, 13:25 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Asia mi ostatnio powiedziala, ze nie :twisted:

Ale po przeczytaniu na stronie wydaje mi sie, ze tak.
Akcesoria dziecięce *(fotelik samochodowy/krzesełko dziecięce/łóżeczko turystyczne) - Opłata za sztukę/Za lot w jedną stronę (bezpłatny transport 1 wózka). Dopuszczlana waga do 20 kg

bezplatny wozek dla dziecka; dziecko (jak jest w oopcjach rezerwacji) w wieku 2-16 lat :wink:

[ Dodano: Sro Cze 02, 2010 14:31 ]
aha no i bagaz podreczny tez ofkors :-)

aczkolwiek ja nie widze siebie podrozujacej a dzieckiem, bagazem glownym, dwoma podrecznymi i wozkiem... mimo, ze nie jedna ekstremalna sytuacje przeszlysmy hihi :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 2 cze 2010, 13:53 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Zawsze masz bezplatny wozek dla dziecka, oczywiscie jezeli dziecko go potrzebuje i uzywa.Jezeli dziecko ma powyzej 2 lat, ma wlasny fotel w samolocie i wlasny limit na bagaz podreczny, dzieci mlodsze nie maja wlasnego fotela ani bagazu podrecznego.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 2 cze 2010, 14:00 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Ok. Czyli bagaż podręczny za free. W sumie płacę już za dziecko normalną stawkę (z tego co pamiętam) i siedzenie własne będzie miał to chyba bagaż mu się powninien należeć :roll: :wink:

Z tym wózkiem mam właśnie problem, bo na stronie jest napisane :
"Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek spacerowy na dziecko i nie trzeba tego wcześniej zgłaszać".
To niemowlętom tylko czy dzieciom też ? Chyba zaryzykuję i wezmę wózek, jak coś to mężowi na lotnisku zostawię i już :roll:

Ja mam zamiar się wybrać właśnie ekstremalnie :-D Plecak na plecy (10kg), dzieć do wózka, drugie 10 kilo gdzieś na wózek lub pod wózek i główny bagaż w rękę. Dam radę. Jeśli można wziąć ten wózek to dam go do luku, bo z tego co pamiętam schody są do samolotu :roll: Choć ostatnio jakiś miły pan mi pomógł i było ok.

doczytałam
wsiaz Skoro jesteś tego pewny to zabieram wózek :-) Wózek, jak najbardziej używany.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 5 cze 2010, 21:18 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Ja tez jestem tego pewna, wiec 'don't worry' - bierz bagaz podreczny i smigaj. No i udanego pobytu w Pl. :wink:
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 6 cze 2010, 21:35 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Nie dziekuję :wink:

[ Dodano: Wto Cze 22, 2010 09:03 ]
To znalazłam na stronie wizzair :

Bagaż podręczny
Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
płaszcz lub koc,
telefon komórkowy,
materiały do czytania podczas lotu;
dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko;
para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

Czyli w ryanair można a w wizzair nie :?: :-|
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez justek14 » 2 kwi 2012, 21:29 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Witam, dla wszystkich zainteresowanych podaję link http://www.ryanair.com/pl/pytania/dobre ... tualny-lot
Jest tam takie zdanie " można jednak nieodpłatnie przewieźć jeden całkowicie składany wózek spacerowy na jedno DZIECKO i nie trzeba tego wcześniej zamawiać " pozdrawiam :)

justek14
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 2 kwi 2012, 21:20
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia.z » 3 kwi 2012, 20:35 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Hej, zawsze mi sie wydawalo ze dla niemowlat jest darmowy wozek a dla dzieci powyzej 2 lat bagaz podreczny, ale za wozek trzeba juz placic. Ale wlasnie wyczytalam ze dla dzieci jest darmowy wozek spacerowka. Ja dla pewnosci zadzwonilabym do nich zeby na lotnisku nie bylo niespodzanki.
Aha i bagaz podreczny powyzej 2 lat jest na 100% darmowy :grin:
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 5 kwi 2012, 14:16 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

Hej ja wiem ze sporo jest informacji na temat przepisow przewozenia niemowlat przed i po ukonczeniu 2 lat ale jednak mimo wszystko moze ktos moglby mnie uswiadomic ( ta moja niewiedza ;d ) jak to jest z tymi dzieciaczkami ponizej 2 lat :) Moja corcia ma 18 m w przyszly weekend jedziemy na pare dni do PL i nie bralismy z mezem nic oprcz bagazy podrecznych . Z tego co czytam niemowleta ponizej 2 lat nie maja bagazu podrecznego to w takim razie czy mleko , butelke ( bo domyslam sie ze wode dostane na pokladzie ) wiadomo pampersy chusteczki jakies ubranka itd moge przewiesc bez problemu w swoim bagazu podrecznym ?? Wiadomo ze z dziecmi bywa roznie a ja nie chce miec jakis problemow ...
Obrazek

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia.z » 5 kwi 2012, 22:03 Re: 2 latek - bagaż i wózek???

karolinqa2491, wszystko mozesz miec w swoim bagazu podrecznym. Wode bedziesz mogla kupic po przejsciu "na druga strone" :grin: ,czyli po przejsciu przez bramki
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI