Przewóz żywych rybek z polski do UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez wacos » 9 lip 2010, 21:55 Przewóz żywych rybek z polski do UK

Witam

mam pytanko,chcę przewieźć żywe rybki z polski do UK, ale nie wiem czy nie będzie problemu na granicy, szukałem na google, ale nic tam jakoś nie mogę znaleźć, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia? czy potrzebuje jakieś papiery na ich przewóz?

pozdrawiam
wacos

wacos
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 45
Dołączył: 28 lip 2008, 16:32
Lokalizacja: Pelsall/ Łódź/ Wałcz
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 10 lip 2010, 11:48 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

wacos, nigdy nie woziłem ale jak już będziesz po to możesz zostawić mi info? Bo chce przywieźć tu z polski całe kompletne akwarium 375 litrów i może również jakieś rybki bym zabrał przy okazji...

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wacos » 10 lip 2010, 18:04 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

spoko, jak na razie znalazłem tylko info co potrzebne gdy chcemy importować rybki spoza EU , ale nie mogę nic znaleźć jeśli chodzi o EU....
pozdro

wacos
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 45
Dołączył: 28 lip 2008, 16:32
Lokalizacja: Pelsall/ Łódź/ Wałcz
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 11 lip 2010, 22:09 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

jeśli nie są one zabronione w obrocie na terenie europy to nie jest problem...
Sprawdźcie tylko czy są na liście cites ...
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 lip 2010, 08:57 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Witam

Z tego co wiem jezeli nie sa zabronione w posiadaniu i sa to ryby tropikalne bez mozliwosci przezycia w naturalbym angielskim srodowisku to nie ma zadnego problemu w przewiezieniu

Widze ze kolega chce przewiezc akwa 375l z pl ja raczej nie widze sensu ile za ro zaplacisz?
Jakby co mam akwa Rena Aqualife 370l na sprzedaz z filtrem i swiatlem i grzalka ma pare rysek no ale to nie jest nowe akwa a nowe kosztuje kolo 900f

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 14 lip 2010, 17:25 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

W pytaniu napisales celowo "ro" czy mialo byt "to". Jesli "ro" to pytam czy woda w anglii nie nadaje sie do akwa? Jesli "to" to jade wlasnym autem wiec nic mnie to nie kosztuje. Akwa prawie nowe plus pokrywa na zamowienie z luster, butla co2 i szafka rowniez na zamowie
nie. Za wszystko dalem kiedys 650zl. Dlatego bardziej oplaca mi sie to przywiezc niz kupic tu szrot za minimum 500 funtow

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 15 lip 2010, 06:11 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Witam

Mialo byc to co do wody to zalezy jak czesc kraju i pora roku ja leje prosto z kranu co tydzien podmiany 50% i jest ok

Widze ze tez nastawiony na rosliny no chyba ze co2 z przypadku

Jakbys byl zainteresowany to mam z 14 kosiarek na sprzedaz zamiane za rosliny java anubias mnie glownie interesuja

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 15 lip 2010, 08:44 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Alzak napisał(a):ja leje prosto z kranu co tydzien podmiany 50% i jest ok
:?: :!:
Czemu nie od razu całość? :-D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 15 lip 2010, 10:12 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Lol czemu nie calosc? Pytasz serio? Mam nadzieje ze nie masz akwarium

Podmienia sie 50% zeby nie zniszczyc flory bakteryjnej ktora sie rozwinela w wodzie tak zwanych bakteri nitryfikacyjnych poniewaz pomagaja one w rozkladzie amoniaku ktory produkuja ryby jezeli nie bedzie bakteri w wodzie wzrosnie poziom amoniaku ktory jest bardzo szkodliwy dla ryb

Z tego samego powodu po zalozeniu akwarium nie kupuje sie oodrazu rybek tylko po ok 3 tyg

Jak jakies pytania to pytac smialo chetnie odpowiem pomoge

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 15 lip 2010, 10:33 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Alzak, chyba nie wiesz co to ironia?

Z tego co ja wiem, to podmienia się ok. 30% wody raz na 2 tygodnie. Czyli Ty wymieniasz w tym czasie całą wodę. Jak się spodziewasz, że przy takich podmianach jeszcze będziesz miał jakieś bakterie nitryfikacyjne?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 15 lip 2010, 10:55 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

wiem wiem co to ironia ale na ogol ludzie podmieniaja cala wode

Co do podmian to jezeli nie masz akwarium roalinnego i nie obawiasz sie glonow to spoko ale jezeli nawozisz kolumne wody to bez ok 40-60%procentowych podmian sie nie obejdziesz jak mi nie wierzysz poczytaj

Www.roslinyakwariowe.pl
Www.holenderskie.pl
Www.ukaps.co.uk

Znajdziesz tam duzo przydatnych informacji o sposobach nawozenia takze

Wiadomo takze ze ilosc i czestliwosc podmian zalezy od zarybienia akwarium

http://img52.imageshack.us/img52/9526/p1000579.jpg

Jakby co zeby nie bylo ze nie wiem co mowie to zdjecie mojego akwa troszke balagan ale moze byc

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez tekla » 15 lip 2010, 18:53 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Popieram Alzaka. Ja robie podmiany 2 razy w tygodniu po 40-60% i wszystko śmiga :)

Obrazek

tekla
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 42
Dołączył: 5 cze 2007, 11:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 19 lip 2010, 21:13 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Ale fajowy temat przypadkiem sie rozwinął.

Ja wczoraj przewiozłem 15 żywych krewetek przez granice. Trzymałem je w coolbagu z kanapkami. Gdyby celnik zapytałby mi sie co to jest odpowiedziałbym że to przegrycha polskie sushimi :-P

A skoro sie chwalimy to ja też :mrgreen:

Obrazek


Draco- birminghowska kranówka jest idealna do akwarium, jest bardzo miekka ma tylko 2,85Gh

Alzac- chętnie wziąłbym 4 kosiarki, szkoda tylko że przeczytałem tego posta po tym jak wyrzuciłem 2 wiadra roślin :-|
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 20 lip 2010, 08:29 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

ludziska, jakie macie wysokie akwa i jakie swiatelko przy tym? ja w pl mordowalem sie o taki ladny "trawniczek" na dole i nie udawalo sie :( ale akwa na 50cm wysokie i tam niestety rachunki za prad zjadaly... moze tu jak zaloze akwa to powalcze znow :) tylko kro odsprzeda troche szczepek w razie "W"??? tekla, szczerze to akwa wyglada mi na wystawowe, masz inne jego fotki? przy normalnym uzytkowaniu bys nie mial/a takiego czystego sprzetu... lub moze zdradzisz tajemnice jak pozbywasz sie osadu z rurek od filtrow?
Alzak, tak bylem kiedys nastawiony na roslinne plus krewetki :) niestety 3 lata przerwy i juz mnie nosi aby znow zaczac, chociaz do czasu, kiedy nie znajde wlasnego domku to chyba cos malego zaloze :( ale bylem wczoraj w oceanarium i wrocilem z nowymi pomyslami :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 lip 2010, 19:29 Re: Przewóz żywych rybek z polski do UK

Draco napisał(a):ludziska, jakie macie wysokie akwa i jakie swiatelko przy tym?

Moje akwa ma 60cm + obudowa. Oświetlam 4x T5 39W. Nie za mocno nie za słabo, przy dozowaniu Co2 mam wode sodową w akwarium.
Przyznam jednak że kusiło mnie dołożenie jeszcze dwoch świetlówek.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI