Ile kasy na początek?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Artek2587 » 24 lip 2010, 08:44 Ile kasy na początek?

Hejka :razz:

Powiedzcie ile kasy bedę potrzebował na starcie w UK? Przyjeżdżam sam ale jeszcze nie mam nic załatwionego. Roboty będę szukał na miejscu. Mieszkania poszukam juz wcześniej żeby potem nie tkwić na dworcu :-D . A jak koszty życia? Wiem, że jedni potrafią przeżyć za 20Ł na tydzień.
Avatar użytkownika
Artek2587
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 20 lip 2010, 06:10
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 lip 2010, 09:09 Re: Ile kasy na początek?

wejdź na strony marketów i pooglądaj ceny żywności np. www.asda.co.uk www.tesco.co.uk , na początku jak człowiek się liczy z każdym pensem i jeszcze nie zarabia to skromnie 20f starczy potem to nie raz stówka braknie :)
Pewnie na starcie będziesz podnajmował u kogoś pokój koszt max 50f tygodniowo,
bilety autobusowe na cały dzień coś ponad chyba 3f ale pewnie długo terminowe taniej wychodzą.
No i najważniejsza motywacja , znajomość angielskiego i podejście, jak się chce bardzo i się szuka to się znajdzie zwłaszcza znając język a nie czekać tylko na telefon od kogo kolwiek z polskojęzycznej agencji.
Szukając pokoju uważaj na zbyt wygórowane depozyty i cyganów. Wszędzie na miejscu na sklepach wiszą ogłoszenia o podnajmie pokoi nie ma co się napalać na pierwszy lepszy , warto pooglądać , zapoznać innych mieszkańców bo potem się okaże że przyjeżdzasz niby do czystego domu z miłym małżeństwem a lądujesz w 14osobowej ruderze z patologią na karku...
Tak czy siak to tylko taka mała przesroga a ogólnie to jest spoko i powodzenia życzę :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Artek2587 » 24 lip 2010, 09:27 Re: Ile kasy na początek?

dzieki bardzo:) ja będę szukać pracy jako kierowca bo w driverce mam doświadczenie. Oferty mieszkań przeglądam cały czas w necie. Chyba, że ktoś ma jakichś znajomych co będą mieli pokój do wynajęcia od listopada. Wiadomo, że co sprawdzone to sprawdzone:)
Avatar użytkownika
Artek2587
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 20 lip 2010, 06:10
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez studio57 » 24 lip 2010, 10:08 Re: Ile kasy na początek?

Jeśli szukasz pracy jako kierowca, to osobiście doliczyłbym czas "bez pracy" potrzebny na wymianę prawa jazdy na angielskie. Z polskim prawem jazdy znalezienie pracy jako kierowca może byc mocno utrudnione.
uuuuuuu uuuu uuu uuuuu uuu uuuuuu don't worry , be happy.
Avatar użytkownika
studio57
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 46
Dołączył: 1 lis 2009, 23:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 24 lip 2010, 10:46 Re: Ile kasy na początek?

Ja jak przyjechalem tu 3 lata temu to wzielem 1000 funa lepiej miec wiecej kasy niz za malo robote znalazlem po 3 tyg. a kasa przydala sie na auto.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 24 lip 2010, 14:33 Re: Ile kasy na początek?

sorry za offtopic. Ja jak przyjechalem to mialem ze soba 150 funtow :D Naszczescie znalazlem prace po 2 tygodniach. Z tym ze to bylo 5 lat temu, teraz z ta praca to roznie bywa
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez KARENKA » 24 lip 2010, 17:17 Re: Ile kasy na początek?

Ja przyjechałam miesiac temu , wziełam 2000 funtów z tym że 1000 od razu poszedł na mieszkanie. Reszta na życie do czasu aż maż znajdzie pracę , czyli nie wiem do kiedy.
Wszystko zależy jak chcesz zacząć. Ja nie myślałam o pokoju bo mam 3 osobową rodzinę.

KARENKA
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 4 cze 2010, 21:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 24 lip 2010, 19:04 Re: Ile kasy na początek?

studio57 napisał(a):Jeśli szukasz pracy jako kierowca, to osobiście doliczyłbym czas "bez pracy" potrzebny na wymianę prawa jazdy na angielskie. Z polskim prawem jazdy znalezienie pracy jako kierowca może byc mocno utrudnione.



Dokładnie,przede wszystkim wymiana prawka i wyrobienie digital card około 90F


Auto też bardzo się przyda jak szukasz roboty jako kierowca.
Na początek często się trafiają robótki przez agencje a te bywają daleko od siebie.

Powodzonka :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Artek2587 » 24 lip 2010, 20:02 Re: Ile kasy na początek?

no zobaczymy jak to będzie :mrgreen: może uda mi sie zabrać więcej kasy bo były szef mi dzisiaj w końcu zapłacił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wiem, że wymiana prawka może trwać nawet 2 tygodnie wiec myśle, że zaraz po przyjeździe rozejrze sie za roznoszeniem ulotek, chyba ze trafi sie inna tymczasówka.
Avatar użytkownika
Artek2587
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 20 lip 2010, 06:10
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lip 2010, 23:00 Re: Ile kasy na początek?

Artek2587 napisał(a):(...)wiem, że wymiana prawka może trwać nawet 2 tygodnie(...)

Ile?
Lepiej od razu licz na miesiąc. Lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 25 lip 2010, 10:40 Re: Ile kasy na początek?

Artek2587 napisał(a):wiem, że wymiana prawka może trwać nawet 2 tygodnie wiec myśle, że zaraz po przyjeździe rozejrze sie za roznoszeniem ulotek, chyba ze trafi sie inna tymczasówka.
wymiana prawka to minimum 3tyg tyle trwało zmiana adresu na angielskim prawku a pierwsza wymiana z polskiego na uk trwało bodajże 5tyg, co do ulotek czy jakiejś innej tymczasówki to pamiętaj że jest naprawde cięzko i nawet na tak proste prace czeka się kilka tygodni a jak się wejdzie we współprace z nieuczciwą agencją no to dupa robi się za darmo i tyle zwłaszcza na ulotkach...
Nie licz że będzie tak prosto tak jak napisał AdamB
Lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym.

Pozdrawiam
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Claudynka » 25 lip 2010, 13:29 Re: Ile kasy na początek?

Artek2587 napisał(a):wiem, że wymiana prawka może trwać nawet 2 tygodnie


u mnie to trwalo ok 4 miesiecy!!!! ale to chyba skrajny przypadek, pogubili moje dokumenty :-D

Nie masz nikogo znajomego, zeby "zaczepic" sie na poczatek??
Jarek Hampel, Jarek!! :)

Claudynka
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 43
Dołączyła: 2 lip 2007, 15:07
Lokalizacja: ze skątowni ;)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Artek2587 » 25 lip 2010, 13:29 Re: Ile kasy na początek?

no cóż jak to wszystko faktycznie wyjdzie zobaczę dopiero na miejscu wiec na razie nie pozostaje nic innego jak czekanie na wyjazd i dalsze pytanie :-) a o tym, że ta wymiana trwa 2 tygodnie to przeczytałem na forum mojawyspa.co.uk :-)

[ Dodano: Nie Lip 25, 2010 14:30 ]
niestety nie mam:( ale jestem twardy chłop :mrgreen: dam rade. Życie juz nie raz dało mi zdrowego kopa w d...e i jakoś jeszcze 3mam sie na powierzchni :-D :-D

Ale może uda mi sie :razz: na forum nawiązać jakieś przyjacielskie kontakty :razz: :razz: i może akurat :-D
Avatar użytkownika
Artek2587
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 20 lip 2010, 06:10
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 25 lip 2010, 23:12 Re: Ile kasy na początek?

Najlepiej byłoby ci przyjechać autem +gps ( z autem szybciej robote daja). Rejestrujesz sie w kilku agencjach ( ja w pierwszych 7 dniach chyba w 12 byłem) a potem codziennie jezdzisz i pytasz sie czy juz coś maja.Jak tak zrobisz to robote na pewno dostaniesz.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Artek2587 » 26 lip 2010, 07:27 Re: Ile kasy na początek?

a ciekawe rozwiązanie nie myślałem o tym. Ciekawe tylko czy mój staruszek dojedzie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Artek2587
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 20 lip 2010, 06:10
Reputacja: 7
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI