obowiązek opon zimowych w niemczech?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 13 gru 2010, 16:13 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

Ordnung muss sien ! :mrgreen:
Swoją drogą fajny przepis , nie musisz mieć ale jak popada śnieg ( co w zimie nie jest takie nierealne ) to zapłacisz ;) .
Mając tylko dwie zimówki będę targował się o 50 % rabatu :twisted:

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 13 gru 2010, 16:17 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

Luiza napisał(a):
samotny napisał(a):Jeżeli na święta będzie sucho lub deszczowo to w/g stronki przez ciebie zaprezentowanej nie ma obowązku
" W Niemczech obowiązek używania opon zimowych wprowadzono 1 grudnia 2010 roku. Zgodnie z przepisami, należy używać opon zimowych (oznaczonych M+S), gdy droga jest ośnieżona, oblodzona lub pokryta błotem pośniegowym."

więc plazermen dokładnie wyjaśnił, trzeba mieć jak trzeba a jak nie trzeba to nie trzeba.

Jadac przez Bawarie w srodku zimy mozna miec 99% pewnosci ze droga taka wlasnie bedzie ;)

Zawsze mozna jechac na uniwersalnych i powiedziec policji ze w pogodzie mowili zebedzie sucho :twisted:

Ja bym na to nie liczył. Polzei to nie to samo co Police :cry:
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 gru 2010, 21:27 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

VA napisał(a):Ja bym na to nie liczył. Polzei to nie to samo co Police :cry:

To mial byc sarkazm :-P

[ Dodano: |13 Gru 2010|, o 21:29 ]
marzencia2333 napisał(a):tak z ciekawosci pytam czy wie ktos ile w birmingham kosztuja opony zimowe ale nie musza byc nowe ze sklepu tylko uzywane. Slyszalam, ze majatek czy to prawda?

Zalezy co dla kogo to majatek, ale za 2 uzywki z wywazeniem nieco ponizej 50GBP.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez tekken » 13 gru 2010, 21:45 massakra

Komplet opon continental zimówki 215/55//r17 560 fula!!No ale to nie tak drogo bo w polsce cena taka sama.Nie istotne czy PIRELKA czy CONTI ceny szok,lecz jak kupisz tanioche za 75 fula sztuka to masz jak w banku że na drugi sezon wywali babel i oponki do śmieci,tak jest w 70/100 przypadków

[ Dodano: |13 Gru 2010|, o 21:49 ]
Oj LUIZO JAK BĘDZIESZ KUPOWAĆ UŻYWKI TO POPATRZ NA DATE PRODUKCJI WAŻNOŚĆ OPONKI TO MAX 5-LAT,POTEM TO STRZELAJĄ KIEDY CHCĄ I JAK CHCĄ,I WTEDY WYPADKI NA DROGACH I ZDZIWIENIE CO SIĘ STAŁO??!!!kupując oponki dobrej marki masz gwarancje że pojeżdzisz na nich trzy sezony bez problemów!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 13 gru 2010, 21:50 przez tekken, łącznie edytowano 1 raz
hmm

tekken
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 lip 2009, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 13 gru 2010, 21:50 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

naturlich............

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 gru 2010, 21:57 Re: massakra

tekken napisał(a):[ Dodano: |13 Gru 2010|, o 21:49 ]
Oj LUIZO JAK BĘDZIESZ KUPOWAĆ UŻYWKI TO POPATRZ NA DATE PRODUKCJI WAŻNOŚĆ OPONKI TO MAX 5-LAT,POTEM TO STRZELAJĄ KIEDY CHCĄ I JAK CHCĄ,I WTEDY WYPADKI NA DROGACH I ZDZIWIENIE CO SIĘ STAŁO??!!!kupując oponki dobrej marki masz gwarancje że pojeżdzisz na nich trzy sezony bez problemów!!!!!!!!!!!!!!

Wiem wiem. Jakbysmy mieli zamiar jezdzic na nich jezdzic kilka sezonow to kupilibysmy nowe. Az taka sknera nie jestem :mrgreen:
Uzywane kupuje sie na jeden przejazd do PL :mrgreen:
Bo w UK na tydzin sniegu rocznie nie ma sensu kupowac zimowek.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez orhidea » 13 gru 2010, 23:24 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

No to ok...zakladając, już jedziemy przez te niemcy.. zatrzymuje nas polizei...wlepia mandacik i nie pozwala jechać dalej bez zmiany opon na zimowe..laweta i opony w niemczech to napewno niemały wydatek.. :roll:
Przyszła mi do głowy taka myśl i nie daje mi spokoju.
Czy może dojść do takiego scenariusza?

orhidea
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 7 cze 2009, 14:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rydzyk66 » 13 gru 2010, 23:31 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

Ach ta polska skłonność do debatowania nad kwestiami oczywistymi..
Też mieszkałem kiedyś w Niemczech i nawet do szkoły chodziłem. Wątpie jednak, aby "zczegotopamiętactwo" lub "widzimisiostwo" miało cokolwiek do rzeczy w świetle jednoznacznie sformuowanych i prostych do interpretacji norm prawnych.


Nie chodzilo mi tutaj o moj pobyt w Niemczech i nawet nie rozchodzi sie o normy prawne tylko o zachowanie czystego rozsadku. Nie znam niemieckiego dogadywalem sie po angielsku ale ty pewnie znasz i uzansz ze nie bedzie sniegu na drogach a pozniej przez tak "rozsadnych" kierowcow jak Ty inni musza wracac 3 dni do domu.
Po twoim komentarzu stwierdzam rowniez ze powinni Ci przyznac czarny pas w ponizaniu :wink: pozdro

rydzyk66
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 35
Dołączył: 19 lip 2009, 11:55
Lokalizacja: Klodzko
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 14 gru 2010, 13:57 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

opony zimowe to nie tylko kwestia śniegu i lodu,
zimówki są zrobione z innego rodzaju gumy,
chodzi o zachowanie się bieżnika w niskich temperaturach,
więc warto nawet kiedy temperatury są kilka stopni powyżej zera,
pamiętać też trzeba, że mogą być bardziej śliskie powyżej 10-15 stopni C,
takie przynajmniej mam info od polskich oponiarzy
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez zielas » 14 gru 2010, 16:05 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

apropo ceny opon Marzena... za swoje 215 55 16 , dwie micheliny i dwa continentale zaplacilem 100(razem). Jak chcesz nr do goscia ( witton ) to daj znac.

zielas
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 42
Dołączył: 29 gru 2006, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 14 gru 2010, 16:54 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

testowy napisał(a):opony zimowe to nie tylko kwestia śniegu i lodu,
zimówki są zrobione z innego rodzaju gumy,
chodzi o zachowanie się bieżnika w niskich temperaturach,
więc warto nawet kiedy temperatury są kilka stopni powyżej zera,
pamiętać też trzeba, że mogą być bardziej śliskie powyżej 10-15 stopni C,
takie przynajmniej mam info od polskich oponiarzy

Dokładnie! Z tego też powodu założyłem zimówki, po za tym tydzień śniegu, czy dwa, a życia może być więcej o kilkadziesiąt lat :-P

Na promocji w Kwik Ficie założyłem Continental Winter Contact 195/65/15 za Ł230 komplet, nowiutkie, prosto z fabryki. Biorąc pod uwagę, że robię rocznie ponad 20kmil, to zdążę je zużyć zanim się zestarzeją.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 14 gru 2010, 18:36 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

Mój kolega, człowiek mocno osadzony w branży oponiarskiej kiedyś powiedział tak:

" Zakładając używane opony, zastanów się dlaczego ktoś inny je ściągnął " - życiowe słowa .

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez tekken » 14 gru 2010, 20:45 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

HMM z tego co piszecie to tylko VA I SAMOTNY pisze z sensem,jak ktoś odpowiada na mój post to proszę sie w nim przynajmniej nie kłócic lub obrażać(bo to mówi o nas samych) No to VA miał szczećie z tą ceną lecz do moich 17-to calówek to moge zapomnieć o takiej cenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Ale poczytajcie co napisała ORCHIDEA co o tym sądzicie,mogą zcholować fure i walnąć mandacik przejezdnemu???!!!!
hmm

tekken
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 lip 2009, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 gru 2010, 21:26 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

rydzyk66 napisał(a):Nie chodzilo mi tutaj o moj pobyt w Niemczech i nawet nie rozchodzi sie o normy prawne tylko o zachowanie czystego rozsadku. Nie znam niemieckiego dogadywalem sie po angielsku ale ty pewnie znasz i uzansz ze nie bedzie sniegu na drogach a pozniej przez tak "rozsadnych" kierowcow jak Ty inni musza wracac 3 dni do domu.
Po twoim komentarzu stwierdzam rowniez ze powinni Ci przyznac czarny pas w ponizaniu :wink: pozdro


Ja nigdzie nie wspominałem że zamierzam czy popieram jeżdżenie na letnich oponach zima w niemclandzie, jedynie stwierdziłem faktyczny stan prawny.
Nie lubie bełkotania bez sensu. Imputowania mi pierdół tez nie specjalnie. A mam wrażenie że tylko po to sie wtrąciłeś, żeby przylansować i zakomunikować wszystkim że w Niemczech mieszkałeś a nie po to by w dyskusji zabrać jakieś sensowne stanowisko. Popraw się.
pozdro,
Janek.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

PostNapisane przez zdzisium » 14 gru 2010, 23:16 Re: obowiązek opon zimowych w niemczech?

Ja kupilem na tej stronce: http://www.mytyres.co.uk/Winter_Tyres.html polskie debice frigo. Wynioslo mnie to 152funty za 4 sztuki.

zdzisium
 
 

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI