Working Tax Credit!!! heLp

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 23 kwi 2011, 14:24 Working Tax Credit!!! heLp

Witam. Mam taki problem. Staram sie wlasnie o working tax credit wraz z malzonka. Ja pracuje full tj 39h a zona obecnie nie pracuje gdyz jest w ciazy, od lipca bedzie pobierala maciezynski z jobcenter, prcowala przez agencje ale nie otrzyma p45 gdyz bedzie chciala wrocic pozniej do pracy. Teraz jak mam to uwzgenic we wniosku. wpisalem moje roczne zarobki a zone zaznaczylem ze nie pracuje obecnie i niewiem czy wpisywac jej dochod za poprzedni rok?? i niewem czy maciezynski bedzie liczony jako dochod czy nie , bo jesli tak to bedzie do rozliczenia i bede musial wpisac do formualarza przyblizone zarobki nas obojga, wtedy nie dostaniemy wtc gdyz przekroczy 18 tys rocznego dochodu. ja sam mam 14 500.
jesli ktos mial taki problem to prosze o o dpowiedz :)

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 23 kwi 2011, 15:06 Re: Working Tax Credit!!! heLp

We wniosku wpisujesz dochód za ubiegły rok podatkowy,a wtedy żona pracowała.
Jak już dostaniecie decyzję,jeśli będzie ona oczywiście pozytywna,zadzwonisz i powiesz,że żona nie pracuje i Wasz dochód jest taki to a taki.
Może być również tak,że nie otrzymacie dofinansowania,ponieważ Wasze zarobki były za wysokie,moja szwagierka tak miała i nie dostała niestety.
Macierzyński z job centre?Pierwszy raz słyszę,ale może o czymś nie wiem.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 23 kwi 2011, 15:13 Re: Working Tax Credit!!! heLp

no tak jesli wpsisze moj i zony dochod za ubiegly rok to na bank bedzie negatywnie gdyz przekroczy mi magiczny prog 17 tysiecy na pare, takze mysle ze skoro teraz zona nie pracuje to mozna to jakos uwzglednic.

a jesli chodzi o macierzynski z jobcenter to jest takowy i nazywa sie Maternity Allowance, gdy placi pracodawca to jest to : Maternity Pay i z tego co wiem to od pracowawcy liczy sie do rozliczenia a z jobcenter nie liczy sie tylko nie jestem na 100% pewien...

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 23 kwi 2011, 20:25 wiec obecnie oboje pracujecie na caly etat??

tak bynajmniej zrozumialam, skoro zona od lipca przechodzi na maciezynskie..Jesli oboje pracujecie na pelen etat, dotychczas nie macie zadnych dzieci to raczej marne szanse na tax credit, ale przeciez jak zona przejdzie na maciezynskie ,moze nie od raz po tym fakcie, ale za kilka miesiecy, lub jeszcze lepiej jak wam sie dzieciatko urodzi mozecie trzasnac 2 rzeczy na raz uwzglednic working tax po kilka miesiecy jak wam dochody na rodzine spadly i child tax z racjii ze rodzina wam sie powiekszyla i dochody rozchodza sie na 3 osoby. A jesli zona nie dostanie p45, po przejsciu na maciezynskie, na jej ostatnim paysplipie na zarobiona do tej pory kaske. Nie wiem czy wszystkie agencje dzialaja tak samo, ale uwazam ze jedno z drugim nie ma nic wspolnego, ja pracowalam przez agencje na erdingtonie, jak przeszlam na maciezynskie, dali mi p45 i oswiadczyli ze nasza umowa wygasa, a jak chce potem do nich wrocic to zarejestruje sie ponownie i moge znow dla nich pracowac i takze sie stalo..Mysle ze zbyt pochopnie sie martwisz..

[ Dodano: |23 Kwi 2011|, o 21:37 ]
czyli oznacza ze zona nie pracuje ale jeszcze nie przysługuje jej maciezynskie...Mogłbys zadzwonic do nich i powiedziec jak sprawa wyglada ale zgodnie z krajowym przekonaniem kobieta powinna pracowac do 6go miesiaca, a miganie sie powinno byc przekonywujaco uzasadnione, moga zaproponowac Jobseeker Alowance lub inne tym podobne

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika0107 » 24 kwi 2011, 10:22 Re: Working Tax Credit!!! heLp

z własnego przykładu, sądzę że macie marne szanse na wtc poniewaz oni biorą dochody z ubiegłego roku. Też jestem teraz w ciąży i nie pracuję obecnie ( agencja dla której pracowałam na wiadomość o ciąży przestała mieć dla mnie prace z dnia na dzień) i wtc nam sie nie nalezy chociaż pracuje tylko mój mąż i mamy dziecko ale dochód w ubiegłym roku zostal przekroczony i reszta ich nie interesowała ( bynajmniej tak było w naszym przypadku). Kobieta z która rozmawiałam poradziła mi aby zlozyć ponownie wniosek jak już urodzę .... Ale radzę tam zadzwonić i się upewnić.....Powodzenia

monika0107
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 7 paź 2008, 20:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 24 kwi 2011, 13:25 Re: Working Tax Credit!!! heLp

no tak, w zasadzie to moja zona pobierala w tamtym roku wtc, a gdy wzielismy slub zrezygnowala z tego swiadzczenia gdyz sie nie nalezalo nam,niedawno dzwonila tam w sprawie nowej aplikacji o wtc i poinformowala ze teraz nie pracuje, tylko ja(maz) i mam zarobki 14500 a ona obecnie nie pracuje gdyz jest w ciazy, i babka powiedziala ze raczej sie nalezy ale bedzie to kwota mala, tylko teraz jest problem jak to uwzgednic w aplikacji zeby od razu nie przekreslili szans na wtc gdy wpisze zarobki zony za poprzedni rok,,,
w kalkulatorze h&mreveniue obliczalem i jest pytanie czy na obecna chwile sie pracuje ( wciagu 7 dni podjela prace), no na obecna chwile to tylko ja pracuje a zona nie, wiec z logicznego punkty myslenia nalezy sie wtc,



ja bym zrobil tak:

uzupelnil aplikacje wpisujac moje zarobki za poprzedni rok i zaznaczyl ze zona nie pracuje(jest tam takie pytanie o partnera) a w rubryce ile sie mialo dochodow za poprzedni rok wpisalbym zarobiona kwote moja i zony za poprzedni rok i dolaczylbym pisemna notke ze zona obecnie nie pracuje gdyz jest w ciazy i mamy tylko jeden dochod,

czy ma to jakies szanse na przejscie?? :roll:

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 24 kwi 2011, 14:37 zrob tak jak mowisz

i czekaj efektow.Wyspowiadaj sie z waszej obecnej sytuacji i czekaj. Moze coś dostaniecie, nawet nie wielka kasa to nadal coś...A nawet jesli nie to napewno sie to zmieni jak zona urodzi

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anika m » 24 kwi 2011, 15:01 Re: Working Tax Credit!!! heLp

moim skromnym zdaniem,nie kombinowałabym w ten sposób bo możesz sobie tylko kłopotu narobić jak cię sprawdzą a mogą.... ja osobiście zrobiłam to samo co ci poradził ktoś wyżej wypisać na aplikacji faktyczną sytyłuację z zeszłego roku po czym zadzwonić i podać obecną sytuację.Nam zwiększono wtedy kwotę,ja tez miałam macierzyński z job center gdyż nie przepracowałam wystarczającej liczby godzin u pracodawcy.... powodzenia:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 43
Dołączyła: 22 mar 2011, 13:50
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 24 kwi 2011, 17:03 Re: Working Tax Credit!!! heLp

no ale to nie jest kombinowanie. przedstawiam sytuacje jaka jest naprawde, tylko chce aby nie brali pod uwage zarobkow mojej zony za ubiegly rok, bo teraz nie pracuej i niema dochodu. absurdalne to jest bo wpisza mi ponad 20tys a faktycznie mamy na obecna chwile 14500.

Wg Ciebie aplikuje to i dzwonie, tyklo ze rozpatruja wnioski gdzie indziej a udzielaja informacji gdzie indziej!
wiec wymyslilem zeby dolaczyc notke jak sie ma sprawa na obecna chwile .osoba ktora bedzie to rozwazala w sumie bedzie poinformowana jakie mam faktycznie zarobki.

wg Twojego sposobu moze byc tak(zakladajac)_: aplikuje, rozpatruja, i przychodzi mi
decyzja negatywan i ja dzownie a babka mi mowi zebym pisemnie zlozy odwolanie czy tam badz jeszcze raz wysylal apliakcje.. i tu trace tylko czas i zdrowie, moze to trwac kilka tygodni!! w sumie to do porodu bym sie w to bawil.

chcialbym juz teraz pobierac bo uwazam ze mi sie nalezy,l za 5 lata placenia tego jebanego taxu i podatkow.

[ Dodano: |24 Kwi 2011|, o 18:05 ]
jesli ktos wczesniej podobnie postapil, niech sie wypowie jak sie sprawa potoczyla, z gory dziekuje!!

[ Dodano: |24 Kwi 2011|, o 18:08 ]
w tym tygodniu bede mial p60 takze bede chcial wyslac, wg tego co napisalem. bede pisal na forum jakie sa postepny:)

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anika m » 26 kwi 2011, 08:34 Re: Working Tax Credit!!! heLp

ja cię doskonalę rozumiem,mieliśmy dokładnie taką samą sytuację jak wy,tyleże my jednak podaliśmy zarobki z poprzedniego roku bo o to pytają cię w formularzu,proste,do ciebie oczywiście należy wybór co tam podasz twoje ryzyko...po za tym WTC dostajesz dokładnie z tego samego miejsca do którego odprowadzasz podatki,czyli jest im łatwo sprawdzić jaki był wasz dochód za poprzedni rok. Uprzedzam cię tylko żebyście się nie zdziwili że macie coś oddać później bo dosyć często już słyszałam o takich przypadkach.Absolutnie nie narzucam ci co masz w formularzu napisać,twoja decyzja,pozdr.

anika m
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 43
Dołączyła: 22 mar 2011, 13:50
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 26 kwi 2011, 16:31 Re: Working Tax Credit!!! heLp

jak nanbardziej, wpisze moje i zony zarobki za poprzedni rok, tylko ze chce ich poinformowac ze zona teraz nie pracuje wiec dolacze notke, tylko niewiem jaka to beedzie mialo sile na pozytywna decyzje...

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 26 kwi 2011, 17:50 Re: Working Tax Credit!!! heLp

krasnaliskoo, niestety licza sie zarobki za poprzedni rok.
krasnaliskoo napisał(a):no ale to nie jest kombinowanie. przedstawiam sytuacje jaka jest naprawde, tylko chce aby nie brali pod uwage zarobkow mojej zony za ubiegly rok, bo teraz nie pracuej i niema dochodu
niestety tak to wyglada.ja po roku czasu zadzwonilam zeby uaktualnic dane dotyczace moich zarobkow, bo rowniez bylam na macierzynskim ..a niestety jak skladalam podanie o benefity to brali pod uwage wczesniejsze zarobki z ubieglego roku...
wiec mysle ze tak bedzie tez z wami.. w przyszlym roku podacie zarobki z tego roku i wtedy cos wiecej na pewno dostaniecie.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez wiki82 » 26 kwi 2011, 23:44 Re: Working Tax Credit!!! heLp

no tak, w zasadzie to moja zona pobierala w tamtym roku wtc, a gdy wzielismy slub zrezygnowala z tego swiadzczenia gdyz sie nie nalezalo ....

Ja moge dodac ze wiem z wlasnego doswiadczenia ze jesli zona pobierala wtc przed slubem i wzieliscie slub kolejno zglaszajac ten fakt w H&M REVENU, to wtc przestal jej oczywiscie automatycznie wyplacac ale w nastepnym roku rozliczeniowym niestety bedzie musiala oddac to co jej wyplacili do momentu slubu badz daty zgloszenia,poniewaz zarobiki sumuja za rok poprzedni dwojga partnerow.H&M REVENU upomni sie o OVERPAYMENT-niestety bedzie trzeba zwrucic pieniadze ,ktore jej wyplacili, oczywiscie jesli dochod przekroczyliscie.

wiki82
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 cze 2009, 16:40
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 kwi 2011, 12:32 Re: Working Tax Credit!!! heLp

krasnaliskoo, Ja myślę że jak napiszesz jakąś adnotację że Żona nie pracuje itd to absolutnie w danym momencie nikogo nie za interesuje, wklepią dane z formularza w komputer a kartkę z adnotacją wywalą do kosza. Jedyne co pozostaje to czekać na odmowę i później zadzwonić podając przewidywane zarobki na ten rok ,oni to uśrednią z zeszłym rokiem i może dostaniecie jakieś minimum i zrobić potem uaktualnienie jak się dziecko urodzi . W tym momencie bardziej opłaca Wam się pobierać Housing Benefit bo ten jest liczony z aktualnego dochodu więc jeśli wynajmujecie legalnie to może warto iść po do finansowanie do czynszu i Council Taxu ?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 5 maja 2011, 01:47 Re: Working Tax Credit!!! heLp

Jeszcze jedno..czy podoba Ci sie to czy nie, nie rozlicza Cie z ostatnich kilku miesiecy a w skali roku!!! Nie mozesz spodziewac sie wielkiej rewelacji w Tax credit jesli przed przysłowiowa chwila Twoje dochody sie zmienily...

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI