P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez gucio81 » 25 kwi 2011, 21:00 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

poza tym kolezanka mogla miec 30 na godzine i nawet jesli nie zabrali podatku to i tak trzeba sie rozliczac. Dlaczego? Ja tez jako ze mialem pierwsza prace w UK nie zabrali mi podatku choc zarobilem 333 ale zglosic trzeba

[ Dodano: |25 Kwi 2011|, o 22:06 ]
hmm homo znosza pod koniec miesiaca i niby kogo mam powiadamiac pozniej mylisz hm ravenue z homo chyba ze sie myleto sorki

gucio81
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 27 lip 2009, 18:48
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krasnaliskoo » 25 kwi 2011, 21:06 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

malo prawdopodobe zeby tyle miala na godzine, watpiace to jest, nie trzeba, chcesz to sie rozliczasz niechcesz to nie musisz, a jsli Ci podatku nie wzieli to z czego sie rozliczysz,, jeszcze kaza Ci wrocic skoro nie zabrali, i wyjdziesz jak zablocki na mydle

krasnaliskoo
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 gru 2010, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gucio81 » 25 kwi 2011, 21:11 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

nie chce sie klucic ale poczytaj dokladnie jak kuzwa mozna sie wogole nie rozliczac to nie pustynia powodzenia narka

gucio81
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 27 lip 2009, 18:48
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 25 kwi 2011, 21:38 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

gucio81 napisał(a):nie chce sie klucic ale poczytaj dokladnie jak kuzwa mozna sie wogole nie rozliczac to nie pustynia powodzenia narka

Oczywiscie ze mozna sie nie rozliczac. Jesli jest nadplata lub niedoplata to dostaje sie p800
Mieszkam tu 6 lat i nigdy sie nie rozliczalam. W tym roku dostalam rozliczenie (p 800) i czek z tym co mi sie przez ten czas nazbieralo.
Proste.
Jesli jest niedoplata mniejsza niz £ 2000 to sami sobie to odbieraja podatkiem (zmieniaja kod podatkowy).

[ Dodano: |25 Kwi 2011|, o 22:43 ]
To znaczy trzeba niby sie rozliczyc raz na pare lat, ale mnie to ominelo bo HR samo mnie rozliczylo.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 25 kwi 2011, 22:35 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

ja tez jestem tu od 6 lat i nigdy sie sama nie rozliczalam!
jak mialam nadplate to sami przysylali mi czek do zrealizowania.
zawsze pracowalam jako employee.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 kwi 2011, 12:39 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

agg, raz na 5 lat masz obowiązek rozliczenia. A dobrze wiesz, jak tutaj to wygląda. Mogą się obudzić za 3, I może być różnie.
Ja tam bym poszedł do nich i złożył wniosek o rozliczenie. Nic nie kosztuje. A zawsze masz dowód, ze Ty dopełniłaś obowiązku ze swojej strony.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 27 kwi 2011, 14:31 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

O kurcze nie wiedzialam,ze trzeba sie samemu rozliczac,tez juz tu dosyc dlugo mieszkamy(7rok) I pierwsze slysze o czyms takim.Musze mezowi powiedziec niech to zalatwi,bo ja nie mam czasu :razz:

[ Dodano: |27 Kwi 2011|, o 15:34 ]
Tylko zeby nam jakiejs kary nie dowalili,bo skoro co 5 lat rzeba sie samemu rozliczac,a u nas w sierpniu mija 7 to moga :( cholerka no,ale nam nigdy nikt nic o tym nie wspominal,nigdzie tez nie wyczytalismy,ze jest taki obowiazek no i teraz bede nerwa miec :mad: :mad:
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 27 kwi 2011, 16:19 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

AdamBoltryk napisał(a):agg, raz na 5 lat masz obowiązek rozliczenia. A dobrze wiesz, jak tutaj to wygląda. Mogą się obudzić za 3, I może być różnie.
Ja tam bym poszedł do nich i złożył wniosek o rozliczenie. Nic nie kosztuje. A zawsze masz dowód, ze Ty dopełniłaś obowiązku ze swojej strony.

Pozdrawiam

spoko, spoko ja o swoje sie upomne :-P :wink:

w zeszlym roku mialam duzo nadplaconego podatku, a ze ja nie lubie listow pisac tylko wszytsko od razu zalatwic, wiec jeden telefon do tax office i sie "rozliczylam" :wink:
pan byl tak mily, ze sprawdzil czy nie mam jakis zaleglosci z lat poprzednich i miesiac pozniej przyslal mi czek.

niektorzy wola co roku jezdzic w nadziei, ze im cos "skapnie" z nadplaconego podatku.
wiem ile zarabiam i wiem ile podatku powinni mi potracac. spie spkojnie ;)

ale dzieki za troske :)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez martunia1111 » 6 maja 2011, 00:41 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

Witam,
P60 otrzymujesz od ostatniego pracodawcy w danym roku podatkowym, natomiast jezeli zmieniasz prace w trakcie trwania roku podatkowego to otrzymujesz P45. Kazdy pracodawca jest zobowiazany do wydania Ci P45 lub P60( na dzien 5 kwietnia). Jezeli pracodawca nie chce Ci wydac P45, to mozesz uzyc danych z payslip'a. Jezli pobrano Ci £30 podatku za 15h pracy, to byc moze pracodawca zastosowal emergency tax code. To dlatego, ze nie dalas P45 z poprzedniego miejsca pracy, pewno wypelnilas P46?! Pracodawca moze tez Ci wydac P11D to wtedy kiedy masz jakies dodatkowe benefity z Twojej pracy np. samochod sluzbowy, ubezpieczenie zdrowotne. Nie ma obowiazku rozliczania sie jezeli jestes zatrudniona na etacie. Oczywiscie od tej reguly sa wyjatki: np jestes samozatrudniajacym sie, pracujesz jako dyrektor, minister, masz dodatkowe dochodu np z wynajmu mieszkania, oszczednosci na lokacie, masz powyzej 65 lat otrzymujesz emeryture i pracujesz na etacie i kilka innych, ale zaden Ciebie nie dotyczy. W Twoim przypadku mozesz sie rozliczyc zeby odzyskac nadplacony podatek. W ubieglym roku podatkowym kwota wolna od opodatkowania wynosila £6,475.00, na ten rok jest zwiekszona do £7,475.00. Masz trzy opcje zeby sie rozliczyc 1) telefonicznie, 2) udac sie do urzedu 3) przez internet. Jeli chcesz wiedziec wiecej a znasz angielski to wejdz na strone HM Revenue&Customs. Tam znajdziesz wszystkie informacje. Wbrew pozorom prawo pracy nie jest tak bardzo skomplikowane, a co wazniejsze wszystko jest dokladnie opisane.

martunia1111
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 26 lis 2010, 20:38
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 6 maja 2011, 07:06 Re: P60, rozliczenie. pomocy!!!Witam

jesli rozliczenei podatku bylo poprawne, hmrc samo cie rozliczy, bez zbednych wycieczek. Wybrac sie mozna, jak np uwazasz, ze nalezy ci sie zwrot.
mi np w tym m-cu przyslali czek z nadplaconym podatkiem z 2005 :grin: mila niespodzianka. osobiscie nie palilo mi sie do odzyskania podatku, chociaz wiedzialam, ze sie nalezy.

obowiazek rozliczenia sie maja samozatrudneini, czy se, cis itp...
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI