Fotelik dla dziecka a europa

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez zielas » 14 lip 2011, 17:08 Fotelik dla dziecka a europa

witam
takie pytanie
czy orientuje sie ktos jak wyglada podrozowanie z dzieckiem w foteliku na przednim siedzeniu we Francji, Belgii, Holandii i Niemczech?
w UK nie ma z tym problemu ale jak jest w krajach ktore mnie interesuja...?
z gory dzienkuje za info.
pozdro

zielas
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 42
Dołączył: 29 gru 2006, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez konrad_uk24 » 14 lip 2011, 22:31 Re: Fotelik dla dziecka a europa

2 razy jechalem z synkiem 3 letnim, po drodze mialem kontrole i nigdzie sie nie przyczepili a wiec chyba rowniez tam nie ma z tym problemu. Pozdrawiam

konrad_uk24
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 41
Dołączył: 24 cze 2008, 23:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 15 lip 2011, 12:09 Re: Fotelik dla dziecka a europa

Tylko trzeba pamiętać o WYŁĄCZENIU przedniej poduszki.Jeżeli autko nie ma tej możliwości to przy kontroli może być problem.
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 lip 2011, 13:51 Re: Fotelik dla dziecka a europa

dziecko na przednim siedzeniu?
never....

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zielas » 15 lip 2011, 15:46 Re: Fotelik dla dziecka a europa

co znaczy never? nie interesuje mnie twoja osobista opinia tylko prawo drogowe:)
dzienki.
sprawdzilem, na calej trasie mozna bez problemu, oprocz Holandii.
co do poduszki...hm niestety sie nie zgodze. wylaczyc ja nalezy tylko w przypadku kiedy dziecko siedzi tylem do kierunku jazdy, a jak siedzi przodem to chyba lepiej zeby byla wlaczona, nie?:)
pozdrawiam.

zielas
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 42
Dołączył: 29 gru 2006, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 15 lip 2011, 17:46 Re: Fotelik dla dziecka a europa

Nie. Trzyletnie dziecko uderzone poduszką może doznać bardzo poważnych obrażeń. Nawet dorośli czasami maja połamane nosy a co dopiero dzieciak?
Ale w większości krajów prawo pozwala na przewożenie dzieci w foteliku na przednim siedzeniu.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 lip 2011, 18:13 Re: Fotelik dla dziecka a europa

zielas napisał(a):co znaczy never? nie interesuje mnie twoja osobista opinia tylko prawo drogowe:)
dzienki.
(...).

Spoko. Prawo prawem. Ale ja wciąż pamiętam jeden z wykładów na mojej uczelni. Rozkład wypadków śmiertelnych w zależności od miejsca siedzenia. Kierowca - 8%, tył po 17%, pasażer 58%.
Dlatego dla mnie - never. Ale każdy jest dorosły i robi jak uważa.
No i jak zauważyłeś, to tylko moje własne prywatne zdanie.

Pozdrawiam
PS. a co do poduszki - to o ile pamiętam to ma być ona wyłączona w każdym przypadku przewożenia kogoś innego niż dorosłego na przednim siedzeniu. Ne ważne czy fotelik przodem, czy tyłem. Chyba, że chcesz, żeby wybuchająca poduszka - uderzając na innej wysokości niż przewidywał projektant - spowodowała skręcenie karku.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zielas » 15 lip 2011, 18:24 Re: Fotelik dla dziecka a europa

ok, zwracam honor. przekonaliscie mnie:)

zielas
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 42
Dołączył: 29 gru 2006, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI