WEdkarstwo

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 2 maja 2007, 12:56 Re: WEdkarstwo

niedziela!!!! od rana wypad nad rzeke!!!! jacys chetni posiadacze kart wedkarskich i czlonkowskich BAA?????
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 3 maja 2007, 22:07 Re: WEdkarstwo

http://www.environment-agency.gov.uk/su ... =1&lang=_e

A kto ma daleko na poczte albo nie chce mu sie stac w kolejce to mozna wykupic licence ,,on-line,,.Link powyzej.

http://www.waterscape.com/fishing/

To tez warto przejzec ;)

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 5 maja 2007, 20:02 Re: WEdkarstwo

DOBRY WIECZOR!!!!!!!

CHCIALBYM TERAZ I W TYM MIEJSCU SERDECZNIE PODZIEKOWAC UCZESTNIKOWI TEGO FORUM,KOLEDZE O NICKU ,,A N I R A D ,, ZA WSZELKIE INFORMACJE PRZEKAZANE DROGA PRYWATNA W ZAKRESIE UCZESTNICTWA W KLUBACH WEDKARSKICH NA TERENIE U.K.
PELNY PROFESJONALIZM,WYROZUMIALOSC,A PRZEDE WSZYSTKIM CIERPLIWOSC TO CECHY,KTORYMI WYROZNIA SIE ,, A N I R A D ,,.

DZIEKI JESZCZE RAZ ZA WSZYSTKIE INFO,KTORE POMOGLY MI W PIERWSZYCH KROKACH DO ZDOBYCIA WIEDZY NA TEMAT ,,CO I JAK ?????,,W WEDKARSTWIE.

NO I OCZYWISCIE ZYCZE JESZCZE RAZ POLAMANIA KIJOW JUTRO NA WODA.

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 7 maja 2007, 18:41 Re: WEdkarstwo

No chlopaki????Jak tam na rybkach w niedziele?????Jakies wyniki?????

Ja wyskakuje w srode (jak przyjdzie licencja).A jak nie to napewno w sobote.

Moze macie jakies przepisy na domowy wyrob zanet do ,,koszyka,, ????Te gotowe w sklepach troszke przydrogie (L 3 funty za 750 gram).

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dankan81 » 14 maja 2007, 21:03 Re: WEdkarstwo

Witasm serdecznie :)

Ja z takim zapytaniem.. jestem czlonkiem B.A.A alemial bym ochote bybrac sie na jakis staw np: egbaston. czy to jest mozliwe ?? bo juz zglupialem... czy tem klub B.A.A ma tylko rzeki w stojej ofercie ???????????????????????????????????????????????

Dankan81
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 sty 2007, 20:24
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 20 maja 2007, 16:52 Re: WEdkarstwo

wydaje mi sie ze na edgbaston mujsisz dodatkowo placic
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 20 maja 2007, 17:25 Re: WEdkarstwo

Dankan81 napisał(a):Witasm serdecznie :)

Ja z takim zapytaniem.. jestem czlonkiem B.A.A alemial bym ochote bybrac sie na jakis staw np: egbaston. czy to jest mozliwe ?? bo juz zglupialem... czy tem klub B.A.A ma tylko rzeki w stojej ofercie ???????????????????????????????????????????????



http://www.baa.uk.com/where_to_fish/default.aspx

Tu masz stronke BAA i wszystko jasno i swietliscie wyjasnione gdzie mozna lapac.Jak widac nie tylko rzeki. Z tym,ze na rzekach jest teraz zakaz polowu do 16 czerwca.Poza tym na stawach,kanalach mozna lapac caly rok.

Jak aplikowales do BAA,to trzeba bylo zaznaczyc na aplikacji,ze wraz z licencja chcesz otrzymac Ich ksiazke ze wszystkim info na temat terms and condition.
Jak nie chcesz wydawac 2,50 na ksiazke to to samo masz na ponizszym linku

http://www.baa.uk.com/home/default.aspx

Ja dzisiaj bylem tutaj:

http://www.baa.uk.com/where_to_fish/54.aspx

Fajny stawik,troszke daleko,76 km z Acocks Green,ale warto dla odetchniecia swiezym powietrzem. W sumie 4 wegorze (sznurowki) i jeden ,,zywiec,, ktory ,,spacerowal,,okolo 3 godzin ale zebaty chyba najedzony o tej porze :razz:

W srode jade znowu.

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alchem » 24 maja 2007, 10:05 Re: WEdkarstwo

Witam kolegow moczykijow (i kolezanki tez) :wink:

Z przyjemnoscia wybiore sie na rybki w towarzystwie rodakow. Ale to dopiero od sierpnia, bo teraz w planach zakup samochodu, a potem przywioze troche sprzetu z Polski, skompletuje reszte i NAD WODE!!! Wlasciwie interesuje mnie tylko spinning. Mieszkam w Great Barr/Birm. Gdyby ktos mial jakies propozycje / miejscowki / pomysly to zapraszam i zgadamy sie na wypadzik pozniej :grin:

pozdr

Alchem
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 24 maja 2007, 09:21
Lokalizacja: Zielona Gora
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 24 maja 2007, 18:28 Re: WEdkarstwo

http://www.baa.uk.com/where_to_fish/59.aspx

A wczoraj tutaj.Stawik przepiekny,chociaz za bardzo sztuczny.Dodatkowym atutem jest to ,ze auto mozna zostawic tuz kolo siebie,w miejscu wedkowania.Minusem jest fakt,ze wokolo stawu jest laka,rowniotko przystrzyzona,na ktorej pasie sie stado owiec.(baranow rowniez :lol: ),ktore
obs....waja cala okolice.Trzeba uwazac,zeby nie wdepnac ;)

50 km z Acocks Green.

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Nusio » 25 maja 2007, 16:41 Re: WEdkarstwo

Ja też mogę powędkować jak sie jakiegoś kijka dorobie :wink: Przybywam za 3 tygodnie więc w lipcu/sierpniu mógłbym sie juz pokusić o jakiś wypadzik :grin:
Avatar użytkownika
Nusio
Rozeznany
 
 
Posty: 175
Wiek: 43
Dołączył: 28 kwi 2007, 21:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dankan81 » 26 maja 2007, 20:17 Re: WEdkarstwo

KRZYSIEK NAPISAL:

Fajny stawik,troszke daleko,76 km z Acocks Green,ale warto dla odetchniecia swiezym powietrzem. W sumie 4 wegorze (sznurowki) i jeden ,,zywiec,, ktory ,,spacerowal,,okolo 3 godzin ale zebaty chyba najedzony o tej porze

????????????????????????????????????????????????????????

PYTANIE DO Krzyska...
z tego co wiem to w Anglii jest zasada ''NO KILL'' WIEC JAK SIE DO TEGO MA ZYWIEC ???
Myslalem ze zywca w Anglii trzeba sibie wybic glowy.....

Dankan81
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 sty 2007, 20:24
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 26 maja 2007, 21:44 Re: WEdkarstwo

ja slyszalem, zer mozesz tylko na takie lowic, co wystepuja w danym lowisku i ma byc mniejszy niz 15cm,
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek » 27 maja 2007, 05:03 Re: WEdkarstwo

Dankan 81 & wsiaz:

Ja tez tak myslalem.Ale jak wiadomo,kazdy zwiazek,czy to wedkarski czy tez inny ma swoje przepisy.Ja naleze do BAA,a tutaj jest zapisane jasno i wyraznie:

http://www.baa.uk.com/rules/by_laws.aspx

Sekcja ,,C,, z powyzszej strony czyli ,, Fishing on Association Waters,, punkt 4 (Prohibited Equipment and Bait,,.

I tutaj podpunkt:

d)
i)
ii)
iii)

Czyli jak widac,mozna z zachowaniem regul tu opisanych.

Punkt 3 sekcji ,,C,, to tez ciekawy (dla niektorych wedkarzy) zapis odnosnie zabierania ryb ze soba.Czyli szczupaki (powyzej 2,70kg),wegorze,sandacze oraz tzw ,,game fish,, moga byc zabierane ze soba.

Nie wiem,czy tak samo jest w innych zwiazkach lub kolach wedkarskich,ale jak na razie to mnie interesuja tylko przepisy BAA.

Aha,aktualne na wszystkich rzekach jest zakaz polowow do 16.06.07.Zakaz ten ma byc w przyszlosci zniesiony.W necie jest petycja do ministra ,pod ktora podpisalo sie ponad 180 wedkarzy.A co bedzie,zobaczymy.

Wczoraj bylem swiadkiem jak Angol wytargal karpia o wadze 5,20 kg.Odpial go ,kladac na specjalnej macie,zmierzyl ,zwazyl ,dal buzi i delikatnie zatapiajc mate w wodzie,poczekal az ryba dojdzie do siebie i sama wyplynie za maty.
Dokladnie bylo to tutaj.Kurcze nie wzialem aparatu


http://www.baa.uk.com/where_to_fish/59.aspx

Polamania kijorow zycze wszystkim wedkarzom

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 4 maja 2006, 06:52
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 13 sie 2007, 19:39 Re: WEdkarstwo

Odswieze troche temat, z racji tego, ze jutro wolne, planuje sie wybrac nad rzeke na ryby
1)mieszkam w Oldbury i chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna sie udac najlepiej niedaleko do 30 mil na sprawdzone lowisko, raczej poludniowo zachodnia czesc)
2) licencji jeszcze nie wykupilem, chce to zrobic jutro i pytanie czy moge ja zakupic w sklepie wedkarskim czy musze sie wybrac do centrali BAA? Chodzi mi raczej o pozwolenie jednodniowe, bo mysle, ze w tym sezonie nie zalicze wiecej jak 3-4 wypady nad rzeke, wiec tak bedzie taniej, chyba , ze mi sie spodoba, interesuja mnie wieksze leszcze i ploc, szczupak tez.
3) zamierzam posiedziec caly dzien, a wyczytalem wlasnie ze mozna zlowic szczupaka i mam pytanie pdnosnie szczupaka, kilka juz w swoim zyciu zlowilem w Pl i wiem jak ciezko jest wyjac hak z zoladka szczupaka(mozna go odciac) co z nim zrobic? wyczytalem, iz szczupaka sandacza lub wegorza mozna zabrac a co z lososiowatymi rybami? pytanie moje jest czysto teoretyczne nie jestem miesiazemi na codzien lowiac w canale lub na stawach specjalnych uzywam hakow bez grota, ale wiadomo szczupaka sie tak nie da.

[ Dodano: Pon Sie 13, 2007 20:43 ]
4) czy bede mogl spiningowac rowniez z moja licencja z poczty i ztym zezwoleniem jednodniowym? Nie odsylajcie mnie do stron BAA, tylko , bo juz ja przeczytalem cala i to co zrozumialem, to zrozumialem, chce tylko to potwierdzic.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 26 sty 2008, 12:16 Re: WEdkarstwo

Wsiaz chetnie wybiore sie z toba na rybki mieszkam Dudley jest tu duzo fajnych łowisk
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI