Council tax

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 18:11 Council tax

witam mam problem z council tax-em . mianowicie .Przez 2 lata ja i moja zona mieszkalismy ze znajomymi ktorzy wyprowadzili sie tydzien temu zamykajac konto council-u z ich nazwiskiem i odrazu otwierajac nowe konto na nowym adresie . Naszego nazwiska nie bylo na rachunkach o czym council nie wiedzial ze tu mieszkamy chociaz agencja przez ktora wynajmowalismy chate wiedziala o nas .
Dopiero za miesiac bede mogl sie wyprowadzic do nowego domu ale chcialbym uregulowac rachunek za ostatni miesiac z councilem i nie wiem jak . Co robic ? Zalozyc nowe konto mowiac ze dzis sie wprowadzam i za miesiac sie wyprowadzam ? Troszke to nie brzmi ciekawie . Jakies pomysly ?

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 19:26 Re: Council tax

Zadzwon powiedz ze teraz Ty tam mieszkasz i chcesz zaplacic council za ten miesiac i odrazu poinformuj ze za miesiac bedziesz zmienial mieszkanie, To normalne w tym kraju.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 19:43 Re: Council tax

no to ja wiem tylko ze bede musial zalozyc nowe konto mowiac im ze niby sie wprowadzilem dzis . Bo jak im powioem ze mieszkam na tym adresie ponad 2 lata a mojego nazwiska nie ma na rachunkach to beda sie zastanawiac .Dlatego to troche glupio wyglada poniewaz dzis sie wprowadzam a za 4 tyg. sie wyprowadzam . Zastanawiam sie czy przypadkiem poczekac na jakis list ze council nie zostal zaplacony a jak nic nie przyjdzie to jeden miesiac za free-ko lol

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 19:53 Re: Council tax

powiem Ci tak, mozesz poczekac tylko jak to jest mieszkanie przez agencje to napewno agencja sie upomni o ten council, jak juz Cie nie podala do councilu jako nowego lokatora. wiesz to nie jest glupie ze niby pomieszkasz 4 tyg i sie wyprowadzasz, zawsze moze ci mieszkanie nie odpowiadac
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 25 sie 2011, 20:00 Re: Council tax

Lepiej otworzyć nowe konto i zgłosić że wprowadziłeś się dzień po poprzednich lokatorach ,jeśli przeprowadzisz się w okręgu tego samego councilu to potem zgłosisz przeprowadzkę i będziesz spokojnie kontynuować płatność. Lepiej za dużo nie kombinować bo potem czlowiek nie pamięta kiedy co wpisał od kiedy do kiedy itd.A za wolny tydzień przyjdzie list do agencjii i wtedy was wsypią .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 20:11 Re: Council tax

no w sumie tak masz racje "sandru$" tylko ze jak agencja mnie do tej pory nie ppdala do councilu to napewno juz mnie nie zglosi do nich a rachunek nie przyjdzie bo mysla ze dom jest pusty jesli dobrze to wszystko rozumiem ;p

a kolega "malaroksi" najgorsze jest to ze wyprowadzam sie do coventry czyli to juz nie jest birmingham i co teraz ? council mam zaplacone do konca miecha tak naprawde - wiec musialbym powiedziec ze wprowadzam sie 1 wrzesnia

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 20:15 Re: Council tax

to na jakich warunkach wy tam mieszkacie agencja nie chce od was oplaconych rachunkow jak sie wyprowadzacie, rozumiem o co ci chodzi tylko agencja cie nie zglaszala bo council byl oplacany na dom teraz jak zostanie wstrzymany to ktos go bedzie musial zaplacic, bynajmniej w moich agencjach tak bylo
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 25 sie 2011, 20:18 Re: Council tax

anczi21, pewnie przyjdzie list na wasz adres "to occupier", ale zanim to nastapi to juz pewnie sie wyprowadzisz :wink:
agencja nie zglasza do councilu, to nie ich "broszka" (no chyba, ze sa nadgorliwi) :lol:
a juz wiesz kiedy sie wyprowadzasz?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 20:19 Re: Council tax

nie wiem ;p z tym coulcilem to jeden wielki burdel sam zawalilem bo wprowadzajac sie powionienen pomyslec o dodadniu mojego nazwiska do konta councila itp. nie liczac na agancje . teraz jestem w kropce bo nie wiem jak sie teraz ruszyc . tak naprawde mam 2 wyjscia albo zaloze nowe konto mowiac ze wprowadzilem sie 1/09 a wyprowadzam sie 30/09 do coventry albo nie place i czekam na jakis przyczajony list ze trzeba zaplacic rachuneczek . tak wiec dupaaa

Dodano: -- 25 sie 2011, o 20:20 --

30 wrzesnia sie wyprowadzam na bank :)

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 20:20 Re: Council tax

Amber bardzo nadgorliwa agencja szczegolnie na perry barr nie polecam!

Dodano: -- 25 sie 2011, o 20:22 --

jak to sie mowi tak czy siak dupa zawsze z tylu, nie zawracaj sobie glowy tylko poczekaj na ten list jak agencja sie w to nie miesza to Ty sie nie masz czym martwic.

Dodano: -- 25 sie 2011, o 20:24 --

ja bym sie zglosila tak by miec czyste konto ale to Twoja decyzja
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 20:28 Re: Council tax

hmmmmmm.......... gdybym sie przeprowadzal na wynajem bo mialbym to glebko w .... ale ze przeprowadzam sie na swoje to juz inna bajka nie moge sobie pozwolic na jakies zalegle rachunki a w szczegolnosci council tax :/ tylko z drugiej strony jak im odpowiedziec na pytanie gdzie pan mieszkal wczesniej itp. w agencji jest napisane ze 2 lata tu mieszkam a w councilu powiem ze np. od dzis to juz jest nie jasnosc wiec znowu dupaaa....

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 sie 2011, 20:34 Re: Council tax

Tak jak agg napisała - zgłoszenie czegokolwiek , gdziekolwiek (tax, woda, prąd itd) to nie jest zadanie agencji, tylko lokatorów.
Zgłoś, zapłać i się nie zastanawiaj. Council obchodzi tylko to, żeby było opłacone. Nie interesuje ich kto płaci, byle było na kogo wystawić rachunek. I zmiana mieszkania po miesiącu też ich nie powinna dziwić.
No, a poza taxem to chyba jeszcze pozostałe media C zostają, z tym samym problemem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 20:37 Re: Council tax

zle zrobiliscie jak sie kumpel wyprowadzal mogl zadzwonic i przepisac tax na ciebie, ale to chyba nie zbyt istotne ze w agencji widniejesz 2 lata council chyba tego nie sprawdza, zawsze mozesz powiedziec ze do tej pory wynajmowales pokoj z wliczonymi rachunkami, a teraz postanowiles wynajac ta cala chate, a za miesiac zadzwon i powiedz ze sie przenosisz do coventry bo dostales oferte pracy tam i juz
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 25 sie 2011, 20:38 Re: Council tax

dzieki wszytskim za pomoc mam teraz do myslenia i chyba raczej to zalatwie zakaldajac nowe konto :) przynajmniej bede spokojnie spal . jeszcze raz wszytskim dzieki . :064:

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 20:39 Re: Council tax

dobra musze leciec trzymaj sie mam nadzieje ze uda Ci sie rozwiazac ten problem szybko i sprawnie
Pozdrawiam
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI