Urlop ojcowski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 5 paź 2011, 10:08 Urlop ojcowski

Mam takie pytanie. Moj maz pracuje w jednej firmie od 2006 roku. Jestem w ciazy z blizniakami, czy przysluguje mu urlop ojcowski, ile dni on trwa i jak jest platny. I jeszcze jedno pytanie czy ma znaczenie, jezeli bym miala cc na ilosc dni urlopu? Moj maz bral urlop ojcowski dwa razy poniewaz mamy dwujke dzieci za pierwszym razem 2 tyg za 2 gim 1 tydzien nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez miss.beata » 5 paź 2011, 11:23 Re: Urlop ojcowski

Zaleznie od tego ze jeses z blizniakami moze wziasc tydzien lub 2..
jest to 90 % plane jezeli jest zatrudniony jezeli jest self employed to nie ma platnego ..
musi wziasc forme o paternity leave i tam zaznaczyc czy chce tydzien czy dwa.. jak masz jeszcze jakies pytania pisz na PW.. Pozdrawiam

miss.beata
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 9 maja 2011, 13:39
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez joseph85pl » 5 paź 2011, 12:29 Re: Urlop ojcowski

dołanczam sie do temu moje pytanie brzmi czy te dwa tygodnie urlopu mozna wziac odzielnie to znaczy jeden tydzien np po porodzie a drugi tydzien np, za misiac?
Avatar użytkownika
joseph85pl
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 38
Dołączył: 31 mar 2011, 19:35
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 5 paź 2011, 13:14 Re: Urlop ojcowski

z tego co wiem to nie, trzeba wziac wszystko za jednym razem. ale wydaje mi sie, ze ojciec jest upowazniony do wziecia miesiaca wolnego, nie tylko 2 tyg.
a placone jest chyba tak samo jak macierzynskie czyli grosze.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 5 paź 2011, 13:27 Re: Urlop ojcowski

Przysługuje 2 tygodnie. (możesz wziąć tydzień lub 2)
Płacone jest 128.73 lub 90% średnich tygodniowych zarobków. Wypłacana jest niższa z dwóch.
Żeby się kwalifikować na Statutory Paternity Pay średnie tygodniowe wynagrodzenie musi wynosić minimum 102 funty.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 5 paź 2011, 14:12 Re: Urlop ojcowski

Nie pamiętam jak to wygląda w ilości dni, ale urlop ojcowski przysługuje taki sam jak macierzyński i na takich samych zasadach. Kiedyś z nudów w pracy o tym czytałem :D
W każdym kontrakcie są podane szczegóły.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 5 paź 2011, 14:57 Re: Urlop ojcowski

no dobra a czy przysluguje dodatkowe wolene dla ojcow jezeli zona miala cesarskie ciecie?, pytam bo przeciez po takim zabiegu dluzej dochodzi sie do siebie. No i jeszcze czy blizniaki to przeciez nie jedno dziecko czy w takim wypadku rowniez jest tylko 2 tyg urlopu?
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 5 paź 2011, 15:30 Re: Urlop ojcowski

no ja tez wlasnie mialam blizniaki pol roku temu i niestety nic dodatkowego nie przysluguje :-( wedlug mnie to urlop dla matki tez powinien byc podwojnie dlugi ale coz, nic takiego nie ma :-(
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 5 paź 2011, 17:16 Re: Urlop ojcowski

To jeszcze żeby nie było wątpliwości
If your average weekly earnings are £102 or more (before tax), Ordinary Statutory Paternity Pay is paid for one or two consecutive weeks at £128.73 or 90 per cent of your average weekly earnings if this is less.

Niezależnie od tego czy to jedno dziecko czy bliźniaki czy adopcja.

Ojciec możne iść na dłuższy tacierzyński Additional Paternity Leave (Do 26 tygodni) jeśli matka wróci do pracy i przerwie macierzyński.
Macierzyńskiego przysługuje 39 tygodni.
Oboje rodziców nie może jednocześnie przebywać na macierzyńskim/tacieżyńskim (poza tymi podstawowymi dwoma tygodniami Statutory Paternity Leave, które przysługują każdemu ojcu).

Dodano: -- 5 paź 2011, o 17:39 --

Mąż może jeszcze wziac w pracy coś takiego jak Time off for Dependant niezależnie od Paternity Leave. Czyli jeśli po 2 tygodniach nadal nie będziesz w stanie funkcjonować sama, przysługuje mu jeszcze trochę wolnego.
To już trzeba będzie dogadać z pracodawcą. Nie ma określonego przepisami czasu. Pracodawca nie musi za ten okres zapłacić. Może, ale nie musi. I mimo że czas nie jest określony to takie wolne raczej nie trwa dłużej niż 2 dni. Ogólnie zależy to od sytuacji i zwykle bierze się takie wolne tylko w nagłych wypadkach.

Dodano: -- 5 paź 2011, o 18:04 --

Jest jeszcze Parental Leave, które można wziąć na dzieci.
Takie wolne może trwać min. tydzień. Przysługują 4 tygodnie w roku.
Za to pracodawca też nie musi płacić.

Ale ja osobiście parental leave zostawiłabym na dalszą cześć roku. Z małymi dziećmi trzeba być przygotowanym na wszystko.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 6 paź 2011, 06:28 Re: Urlop ojcowski

Luiza, wielkie dzieki bardzo mi pomoglas
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI