Wymiana prawa jazdy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez falkan » 25 paź 2011, 09:09 Wymiana prawa jazdy

Witam wszystkich :)
Szukam informacji nz temat wymiany prawa jazdy z polskiego na angielskie. W starych postach nie znalazłem odpowiedzzi więc postanowiłem napisać.
Mam prawo jazdy polskie kategorie A+B+T.
1. Co daje w UK zamiana prawa jazdy z polskiego na angielskie?
2. Czy w Polsce bez problemów można uzywać angielskiego prawka?

falkan
Początkujący
 
 
Posty: 42
Wiek: 51
Dołączył: 18 maja 2010, 12:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 25 paź 2011, 11:24 Re: Wymiana prawa jazdy

Najlepiej udać się do DVLA, Birmingham DVLA local office
30 Granby Avenue,
Garretts Green,
Birmingham
B33 0SD

Poprosić o aplikację,wypelnić, zapłacić 50 funtów,dodać zdjęcie oraz dowód osobisty lub paszport.Zostawić urzędnikowi oni to wyślą do Swensea a po okłoło dwóch tygodniach odeślą prawo jazdy i polski dokument tożsamości.

Co do pytania co daje zamiana prawka na angielskie to wydaje mnie się,że to dobre potwierdzenie adresu,niższe ubezpieczenie samochodu,a w przypadku poszukiwaniu pracy jako kierowca wręcz niezbędny wymóg.W Polsce bez problemów można używać angielskiego prawka podobnie jak polskiego w UK.


Pozdrowionka :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 25 paź 2011, 11:47 Re: Wymiana prawa jazdy

to daje, ze teraz tu na angielskie bedziesz dostawal punkty, ktore sie nie kasuja tak szybko jak w pl i jest ich chyba tylko 12 jak pamietam, w polsce bedziesz musial wozic kase przy sobie jesli sie tam wymeldujesz i bedziesz placil mandaty od reki, no chyba, ze bedziesz gdzies dodatkowo zameldowany. ja nie zmienialem i tu nie dostaje punktow, jedynie pouczenia a w polsce jezdze jak kazdy inny przedstawiciel tego kraju :) no ale zaraz sie znajdzie pewnie 5 osob, ktore sa swiete i zaczna mnie pouczac :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 25 paź 2011, 11:54 Re: Wymiana prawa jazdy

Moj polowek ma wymienione prawko na angielskie z racji tego ze pracuje jako kierowca a ze w Pl mieszkamy w malej miescinie za kazdym razem jak zatrzymuja nas do kontroli to nie bardzo wiedza co z tym angielskim prawkiem zrobic i rutynowa kontrol ciagnie sie w nieskonczonosc :roll: Najgorzej zima jak jest -20 a kaza zgasic silnik i nie wychodzic z auta :evil:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 25 paź 2011, 12:19 Re: Wymiana prawa jazdy

ewela119 napisał(a):nas do kontroli to nie bardzo wiedza co z tym angielskim prawkiem zrobic
to mniej wiece tak samo jak anglicy tu z polskim dowodem maja problemy np sklepach... ogladaja i mysla i mysla..i akceptuja albo i nie..;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 25 paź 2011, 12:28 Re: Wymiana prawa jazdy

bogini8 napisał(a):
ewela119 napisał(a):nas do kontroli to nie bardzo wiedza co z tym angielskim prawkiem zrobic
to mniej wiece tak samo jak anglicy tu z polskim dowodem maja problemy np sklepach... ogladaja i mysla i mysla..i akceptuja albo i nie..;)


My mieszkamy akurat w malym przygraniczym miasteczku na wschodzie Polski, wiec dla naszych policjantow znane sa prawka bialoruskie, ukrainskie i rosyjskie, ale nie angielskie. A juz Polak z angielskim prawkiem to w ogole jakies dziwo i nie wiedza co maja robic, czy traktowac go jak Polaka czy jak Anglika, chyba wlasnie dlatego zawsze konczy sie na upomnieniu, czy to niedzialajace swiatlo czy przekroczenie predkosci, bo wydaje mi sie ze nie wiedza czy moga dac punkty i czy zaplacenia mandatu zadac na miejscu czy nie :) Wiec moze to jest jakis plus :)

A anglicy z naszymi dowodami tutaj maja o tyle latwiej ze wszystko jest napisane w 3 jezykach wiec wiedza ktore to imie a ktore nazwisko bez znajomosci jezykow obcych, polscy policjanci z angielskimi domumentami juz nie maja tak dobrze :P
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 25 paź 2011, 18:09 Re: Wymiana prawa jazdy

Ja swoje prawko wymieniłem bo robiłem tutaj prawko na kat E do C,wcześniej jako,że pracowałem jako kierowca autobusu miałem polskie prawko i counter part .Myślę,że gdybym miał tylko prawko na samochód czy motor to nigdy nie wymieniał bym prawka na angielskie chociażby dlatego,że jak wspomniał Draco można tu mieć maksymalnie 12 punktów karnych i kasują się one dopiero po 36 miesiącach. :(

Pozdrowionka :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 25 paź 2011, 18:38 Re: Wymiana prawa jazdy

Możesz jeździć prawo mowi o wymianie prawa jazdy do trzech miesiecy po powrocie do pl wiec wypady wizytowe w pl z prawkiem uk nie stanowia problemu i jak wyzej napisano placisz na miejscu lub przy bankomacie.
co do znizek roznie uwezpieczyciele podchodza moj na ten przyklad stwierdzil ze bez roznicy jakie mam papiery zadnych zwyzek znizek nie ma
masz angielski dokument potwierdzajacy twoje miejsce zamieszkania. jezeli nie masz jeszcze brytyjskiego paszportu to zawsze milej patrza na angielski dokument w razie potrzeby okazania
co do punktow to dostajesz "wkladke" do polskiego i tam ciebie punktuja
punktow masz do 12 "waznych" 3 lata

to chyba na tyle

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez falkan » 25 paź 2011, 18:58 Re: Wymiana prawa jazdy

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi
I wychodzi na to ze w moim przypadku wymiana byłaby zbedna.

pozdrawiam

falkan
Początkujący
 
 
Posty: 42
Wiek: 51
Dołączył: 18 maja 2010, 12:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 25 paź 2011, 21:22 Re: Wymiana prawa jazdy

Draco napisał(a):to daje, ze teraz tu na angielskie bedziesz dostawal punkty, ktore sie nie kasuja tak szybko jak w pl i jest ich chyba tylko 12 jak pamietam, w polsce bedziesz musial wozic kase przy sobie jesli sie tam wymeldujesz i bedziesz placil mandaty od reki, no chyba, ze bedziesz gdzies dodatkowo zameldowany. ja nie zmienialem i tu nie dostaje punktow, jedynie pouczenia a w polsce jezdze jak kazdy inny przedstawiciel tego kraju :) no ale zaraz sie znajdzie pewnie 5 osob, ktore sa swiete i zaczna mnie pouczac :)

Nie prawda,oni już wiedzą,co z takimi delikwentami zrobić.Dają punkty mimo iż nie masz angielskiego prawka i notują je w sobie znanym miejscu. :lol:
Możesz wypełnić D9 application (Application for a driving licence
counterpart for non-GB licence holders) i tam będę wpisywać Ci Twoje punkty.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 25 paź 2011, 21:29 Re: Wymiana prawa jazdy

bellaip6 napisał(a):Nie prawda,oni już wiedzą,co z takimi delikwentami zrobić.Dają punkty mimo iż nie masz angielskiego prawka i notują je w sobie znanym miejscu. :lol:
Możesz wypełnić D9 application (Application for a driving licence
counterpart for non-GB licence holders) i tam będę wpisywać Ci Twoje punkty.



dziwne bo mialem dosyc niedawno dwie kontrole za predkosc i kazda z nich zakonczyla sie pouczeniem, w maju mialem wypadek, gdzie calkowicie skasowalem auto i barierki na poboczu, wyslano mnie na jednodniowy kurs a punkty... nie mieli gdzie wpisac wiec darowali sobie... rok temu mialem tez dwa zatrzymania, gdy polskim autem przez przypadek wyprzedzilem radiowoz angielski :) zatrzymali mnie i zakonczylo sie na rozmowie i pouczeniu bo... auto polskie i po poswieceniu na przednia szybe nie wiedzieli gdzie kolka szukac :) i nie bardzo wiedzieli co z polskim prawkiem zrobic... wiec co ty na to? nie mowie to co slyszalem przez 10 osob z plotek, tylko to co sam przerobilem...

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 25 paź 2011, 22:07 Re: Wymiana prawa jazdy

Draco napisał(a):
bellaip6 napisał(a):Nie prawda,oni już wiedzą,co z takimi delikwentami zrobić.Dają punkty mimo iż nie masz angielskiego prawka i notują je w sobie znanym miejscu. :lol:
Możesz wypełnić D9 application (Application for a driving licence
counterpart for non-GB licence holders) i tam będę wpisywać Ci Twoje punkty.



dziwne bo mialem dosyc niedawno dwie kontrole za predkosc i kazda z nich zakonczyla sie pouczeniem, w maju mialem wypadek, gdzie calkowicie skasowalem auto i barierki na poboczu, wyslano mnie na jednodniowy kurs a punkty... nie mieli gdzie wpisac wiec darowali sobie... rok temu mialem tez dwa zatrzymania, gdy polskim autem przez przypadek wyprzedzilem radiowoz angielski :) zatrzymali mnie i zakonczylo sie na rozmowie i pouczeniu bo... auto polskie i po poswieceniu na przednia szybe nie wiedzieli gdzie kolka szukac :) i nie bardzo wiedzieli co z polskim prawkiem zrobic... wiec co ty na to? nie mowie to co slyszalem przez 10 osob z plotek, tylko to co sam przerobilem...

Ja też nie piszę w tym momencie bajek.
Za przekroczenie prędkości 3 punkty na 3 lata i £60 lub £80 i 3-dniowy kurs za zbicie punktów.
To nie była kontrola drogowa tylko zdjęcie przysłane do domu.
Możliwe,że jeszcze nie wszędzie to praktykują,ale wcześniej czy później wezmą się za wszystkich cwaniaczków.
Tak więc w twoim przypadku to tylko kwestia czasu,sądząc po tym,jak jeździsz.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 25 paź 2011, 22:35 Re: Wymiana prawa jazdy

Draco czy twoje doświadczenia z angielska policja byly podczas kierowania polskim samochodem mysle ze tak i dlatego nie masz punktow.

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 25 paź 2011, 22:41 Re: Wymiana prawa jazdy

bellaip6 napisał(a):Możliwe,że jeszcze nie wszędzie to praktykują,ale wcześniej czy później wezmą się za wszystkich cwaniaczków.


nie rozumiem o jakich cwaniaczkach mowisz? jasno i wyraznie pytalem panow policjantow przy kazdej kontroli jak i przy wypadku czy musze wymienic prawo jazdy, zawsze odpowiedz byla: NIE

bellaip6 napisał(a):Tak więc w twoim przypadku to tylko kwestia czasu,sądząc po tym,jak jeździsz.


jezdze nadzwyczaj spokojnie, zdziwil/a bys sie, po prostu mam chyba pecha i jak raz na kiedys przyspiesze to trafiam na radiowoz :)

samotny napisał(a):Draco czy twoje doświadczenia z angielska policja byly podczas kierowania polskim samochodem mysle ze tak i dlatego nie masz punktow.


dwa zatrzymania mialem polskim autem, wypadek i dwa pozostale autem angielskim.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 26 paź 2011, 00:09 Re: Wymiana prawa jazdy

Witam!Na Twoim miejscu nie wymieniałbym prawka jeśli nie masz takiej potrzeby bo jak wymienisz na angielskie to: to angielskie będzie z data ważności a polskie prawko jest bezterminowo,aaa i faktycznie jak w Polsce mandat dostaniesz to zapłacić trzeba na miejscu.Ja niestety zamieniłem na angielskie bo pracowałem tu jako kierowca ciężarówki.Chcąc teraz z powrotem zamienić na polskie będę miał już wbitą datę ważności jak na angielskim.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI