Wymiana prawa jazdy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 paź 2011, 07:27 Re: Wymiana prawa jazdy

Adrian2712 napisał(a):Witam!Na Twoim miejscu nie wymieniałbym prawka jeśli nie masz takiej potrzeby bo jak wymienisz na angielskie to: to angielskie będzie z data ważności a polskie prawko jest bezterminowo,aaa i faktycznie jak w Polsce mandat dostaniesz to zapłacić trzeba na miejscu.Ja niestety zamieniłem na angielskie bo pracowałem tu jako kierowca ciężarówki.Chcąc teraz z powrotem zamienić na polskie będę miał już wbitą datę ważności jak na angielskim.


Człowieku najpierw pomyśl, a później pisz takie rzeczy.
W Polsce bezterminowe prawko, ale masz obowiązkowe badania lekarskie bodajże po 65 roku życia.
Ja mam angielskie prawko z terminem ważności czerwiec 2037. czyli za 30 lat. Chciałbym tego wieku dożyć :) A i to, ważność jest przedłużana po badaniach lekarskich. Jeśli pomyślne, to bez problemu.
Więc praktycznie zasady są bardzo podobne, bo jeśli w Polsce nie przejdziesz badań, to Ci prawko zabiorą. I co Ci po tej bezterminowości?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 26 paź 2011, 09:18 Re: Wymiana prawa jazdy

Nie chodzi mi o to,że trzeba wymieniać prawo jazdy na angielskie tylko o to,że wcześniej czy później zapłacisz taki mandat i dostaniesz punkty.To że masz polskie prawo jazdy nie zwalnia policji od obciążania punktami karnymi.Podczas kontroli miałeś po prostu szczęście,że Ci nie dali,ale jak np. dostaniesz mandat do domu,to nie ma bata,żeby nie naliczyli Ci punktów.Tyle w temacie.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2011, 11:25 Re: Wymiana prawa jazdy

bellaip6 napisał(a):ale jak np. dostaniesz mandat do domu,to nie ma bata,żeby nie naliczyli Ci punktów.Tyle w temacie.


ok spoko, tylko powiesz mi skad wezma w takim przypadku numer mojego dokumentu aby wpisac mi te punkty jesli nie maja go tu w systemie?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 26 paź 2011, 12:20 Re: Wymiana prawa jazdy

Mój wujek miał polskie prawko i ponad dwa lata temu przekroczył prędkość jadąc angielskim autem i "złapala"go speed camera,po kilku tygodniach przysłali mu mandat oraz poprosili o przysłanie prawa jazdy wcelu wyrobienia counterpartu,wujek mandat zapłacił ale prawka nie wysłał.Niedawno wymienił prawko na angielskie ze względu na pracę i odesłali mu angielskie prawko oraz counterpart z 3 punktami karnymi.
Wydaje mi się zatrzymując kogoś z polskim prawkiem policjanci nie bardzo wiedzą co robić,więc tylko pouczają ale w przypadku speed kamery kiedy zdjęcie czeka do systemui wtedy przydzielają punkty na konto właściciela pojazdu.

Dodano: -- 26 paź 2011, o 12:22 --

oczywiście miało być trafia do systemu :oops:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 26 paź 2011, 12:36 Re: Wymiana prawa jazdy

Otóż to,masz odpowiedź. :P

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2011, 12:43 Re: Wymiana prawa jazdy

i tak uwazam na kamerki wiec za bardzo mnie to nie przejmuje :P

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 26 paź 2011, 13:09 Re: Wymiana prawa jazdy

Oj,żebyś się nie zdziwił,czasem są przenośne i można się naciąć,bo stoją w ukryciu,musisz być czujny :roll:

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2011, 21:26 Re: Wymiana prawa jazdy

bellaip6, spoko, dam sobie rade, nie musisz sie o mnie martwic....

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 26 paź 2011, 22:05 Re: Wymiana prawa jazdy

Nie? A to szkoda,bo już zaczęłam :twisted:

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 paź 2011, 18:23 Re: Wymiana prawa jazdy

Draco napisał(a):to daje, ze teraz tu na angielskie bedziesz dostawal punkty, ktore sie nie kasuja tak szybko jak w pl i jest ich chyba tylko 12 jak pamietam, w polsce bedziesz musial wozic kase przy sobie jesli sie tam wymeldujesz i bedziesz placil mandaty od reki, no chyba, ze bedziesz gdzies dodatkowo zameldowany. ja nie zmienialem i tu nie dostaje punktow, jedynie pouczenia a w polsce jezdze jak kazdy inny przedstawiciel tego kraju no ale zaraz sie znajdzie pewnie 5 osob, ktore sa swiete i zaczna mnie pouczac


Nie zupelnie....
Jesli zaliczysz fotke jadac pojazdem na anglielskich blachach to normalnie dostaniesz mandat i punkty.
Niestety nie bedziesz mogl zaplacic online ze wzgledu na brak anglielskiego numeru i kartoteki, wiec DVLA skieruje sprawe do sadu gdzie sad zarejestruje ci prawko w DVLA i zalozy kartoteke gdzie bedziesz mogl zbierac swoje punkciki.

Bedziesz mial szczescie jak sad nie zapyta sie ile tu mieszkasz i czy pracujesz. Jesli mieszkasz i pracujesz dluzej jak 185 dni w roku to stajesz sie rezudentem a takowy rezydent ma obowiazek zmiany prawa jazdy na lokalne.
p.s. Tak bylo, ale nie recze za to bo przepisy lubia sie zmieniac (nie sledze zwykle przepisow DVLA)

Dodano: -- 27 paź 2011, o 18:29 --

eric27 napisał(a):Wydaje mi się zatrzymując kogoś z polskim prawkiem policjanci nie bardzo wiedzą co robić,więc tylko pouczają ale w przypadku speed kamery kiedy zdjęcie czeka do systemui wtedy przydzielają punkty na konto właściciela pojazdu.


To zalezy jaka policja cie zatrzymuje.
Jesli Traffic police to nie ma bata...jesli oni pofatygowali sie ciebie zatrzymac na bank zaplacisz...chyba ze przekroczysz 100 mil/h to albo cie zbanuja albo tracisz prawko.
Zwykla policja zwykle tylko upomina za brawurowa jazde, jak komus cos wymusisz czy troche za ostro jedziesz.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 27 paź 2011, 21:26 Re: Wymiana prawa jazdy

Thomas napisał(a):Bedziesz mial szczescie jak sad nie zapyta sie ile tu mieszkasz i czy pracujesz. Jesli mieszkasz i pracujesz dluzej jak 185 dni w roku to stajesz sie rezudentem a takowy rezydent ma obowiazek zmiany prawa jazdy na lokalne.
p.s. Tak bylo, ale nie recze za to bo przepisy lubia sie zmieniac (nie sledze zwykle przepisow DVLA)
.



wiec przepisy musialy sie zmienic, przy kazdej rozmowie z policja celowo pytalem czy musze wymieniac prawo jazdy, zawsze i to bez zastanowienia padala odpowiedz, ze nie, podczas wypadku nadzwyczaj uwaznie o to wypytywalem aby nie miec pozniej nieprzyjemnosci i to samo, odpowiedz padla: NIE, nie trzeba wymieniac prawka. jak jechalem na przeszkolenie to kazali wziac jedynie polskie prawko ze soba bo podczas telefonicznej rozmowy i umawiania terminu wyraznie mowilem, ze mam prawko polskie, bylo lacznie ze mna 16 osob i wszyscy poza mna mieli prawko angielskie, wszystkim wpisali punkty karne na koniec a mojego prawka nawet nikt nie chcial ogladac, nie zapytali nawet czy je mam przy sobie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 28 paź 2011, 01:52 Re: Wymiana prawa jazdy

Nie chce mi sie czytac doglebnie poprzednich postow ale z tego co widze to wiekszosc poradzila aby NIE wymieniac.

Ekspertem w prawie drogowym nie jestem ale radzilbym zeby jak najbardziej WYMIENIC. Drako wyzej napisal ze przepisy musialy sie zmienic choc wedlug mnie to raczej nowe przepisy byly martwe i z czasem zaczynaja byc egzekwowane.

Zadalem niedwano to pytanie pewnej urzedniczce i byla bardzo zdziwiona ze odpowiedz nie jest dla mnie oczywista. Podala mi przyklad pewnego Polaka ktory mial jakies banalne wykroczenie drogowe ale jak sprawdzili ze jezdzi na polskim prawku od lat to sedzia go skazal na kilka miesiecy do pierdla. Brzmi to niewiarygodnie ale tak jak mowie, nie uslyszalem tego od podpitego Anglika w pubie tylko od powaznej urzedniczki.
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 paź 2011, 07:26 Re: Wymiana prawa jazdy

Provided your licence remains valid you may drive in GB:

Car, motorcycle driving licence holders (ordinary driving licence):

until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period
Lorry, minibus, bus driving licence holders (vocational driving licence):

until aged 45 or for five years after becoming resident, whichever is the longer period
if you are aged over 45 (but under 65) until your 66th birthday or for five years after becoming resident, whichever is the shorter period
if you are aged 65 or over for 12 months after becoming resident
In order to continue driving after these periods, you must get a British driving licence.

Tekst powyzej ze strony Dvla. Takze drogi Draco przepisy az tak szybko sie nie zmieniaja.
To ze jakis policjant lub jakis urzednik niskiego szczebla powiedzial Ci ze nie musisz wymieniac prawka nie znaczy to ze tak jest. Poprostu podali ci bledne informacje wynikajace z braku kompetencji.
Jesli jedys przytrafi Ci sie cos przykrego,czego Ci nie zycze to moga sie polapac z Twoim prawkiem i bedziesz mial powazne nieprzyjemnosci. A tlumaczenie ze nie wiedziales lub ze ktos Ci powiedzial nie bedzie wogule pomocne
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 28 paź 2011, 07:33 Re: Wymiana prawa jazdy

Thomas, tekst który podałeś mówi ze nie musisz zmieniać prawka, chyba ze masz około 70 lat.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 paź 2011, 10:39 Re: Wymiana prawa jazdy

Umknelo ci takie male slowo "or"
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI