Wymiana prawa jazdy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 28 paź 2011, 10:53 Re: Wymiana prawa jazdy

Thomas napisał(a):Umknelo ci takie male slowo "or"


Nic mi nie umknęło, to raczej Ty nie doczytałeś zdania do końca
until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period

Dla mnie dłuższym okresem jest do uzyskania 70 lat dlatego nie muszę wymieniać prawka do siedemdziesiątki.
Jak bym miał 69 lat to bym miał 3 lata na wymianę prawka.

pozdrawiam

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 28 paź 2011, 13:08 Re: Wymiana prawa jazdy

ja wypisuje sie z kolejnej bezcelowej gadki w ktorej mam udowadniac na tysiac sposobow komus, kto jest idelanym imigrantem, trzyma sie wszystkich przepisow, wymienia na czas dokumenty itp itd... tylko dziwi mnie dlaczego jesli jestem tu 4 lata, jest to udokumentowane to przeszlo przez sad, gdy mialem sprawe po wypadku...??? skoro policjant jest osoba niekompetentna to kim jest sedzia? chcecie wymieniajcie sobie prawko jesli jestescie tacy porzadni, ja na wlasnie uszy slyszalem, ze nie musze wiec nie bede wymianial i moj problem czy sie kiedys przyczepia czy nie, jesli bylo: kilka roznych patroli policyjnych, sedzie i cala zgraja urzedasow w sadzie a na koniec urzad prowadzacy przeszkolenia dla kierowcow to ciekawe dlaczego wszyscy stwierdzili, ze nie musze wymienaic prawka a jedna czy dwie osoby na forum sa tak dobrze poinformowane, ze twierdza, ze musze... kto w tym przypadku ma racje?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Benio » 29 paź 2011, 13:43 Re: Wymiana prawa jazdy

Adrian2712 napisał(a):Witam!Na Twoim miejscu nie wymieniałbym prawka jeśli nie masz takiej potrzeby bo jak wymienisz na angielskie to: to angielskie będzie z data ważności a polskie prawko jest bezterminowo,aaa i faktycznie jak w Polsce mandat dostaniesz to zapłacić trzeba na miejscu.Ja niestety zamieniłem na angielskie bo pracowałem tu jako kierowca ciężarówki.Chcąc teraz z powrotem zamienić na polskie będę miał już wbitą datę ważności jak na angielskim.


z tą bez terminowością to tak nie do końca bo jest tylko kwestia czasu i w Polsce zostanie wprowadzona terminowość prawa jazdy na 10lat-wiadomość sprawdzona moja bratowa pracuje w wydziale komunikacji

Benio
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 40
Dołączył: 25 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Stafford/PL-DLE
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 29 paź 2011, 17:18 Re: Wymiana prawa jazdy

witam,

Zwraca honor, nie doczytalem z pospiechu.

Niezmienia to faktu ze w czasie popelnienia wykroczenia punkty moga nalozyc.

Jednego jestem pewiem, ze ubiegajac sie o prace kierowcy lub taksowkarza mosimy miec angielskie prawko.

Pozdrawiam.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 paź 2011, 07:19 Re: Wymiana prawa jazdy

Gdzieś mi się o uszy obiło, że do polskiego prawka zakładają kartę w DVLA i normalnie rejestrują punkty.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 30 paź 2011, 13:17 Re: Wymiana prawa jazdy

W moim przypadku wyglada to tak jakis rok temu zlapala mnie policja polskim autem i z polskim prawem jazdy jechalem bez zapietych pasow i rozmawialem przez telefon zaczelem klamac, ze przyjechalem tutaj do znajomych i ze za tydzien jade do Polski i sie udalo bo auto nie bylo nigdy wczesniej notowane nie dostalem ani mandatu ani punktow ale policjant ostrzegl mnie, ze auto jest notowane jak mnie zatrzyma jeszcze raz to zabiora auto itp... Wymienilem auto na angielskie i jakies 2 tygodnie temu przenosna kamera zrobila mi zdjecie przyszedl list do domu. Zadzwonilem do DVLA i powiedzialem, ze mam polskie prawo jazdy na co otrzymalem odpowiedz, ze sa trzy opcje, ktore bede mial do wyboru.
1. Sprawa idzie do sadu
2. Dostaje 3 punkty i place mandat
3. Place 85 funtow ide na jakis kurst i nie dostaje punktow (ta opcja nie musi mi zostac zaproponowana)

Z tego co mi powiedziano wszystko jest super jesli zostanie mi zaproponowana opcja numer 3 i z niej skorzystam, ale jesli nie to z polskim prawem jazdy sprawa idzie do sadu bo nie ma co zrobic z punktami. Chyba, ze mam wklatke na punkty i taka wlasnie wyrobilem pani powiedziala mi, ktory druk mam sciagnac z internetu wypelnic i razem z prawem jazdy wyslac do DVLA po tygodniu odeslali mi polskie prawo jazdy i wkladke na punkty teraz moge spokojnie czekac na dalszy ciag najbardziej pasowala by mi opcja 3. Zawsze tez mogl bym pujsc do sadu bo morze sie upiecze i nie dostane nic ale wole nie ryzykowac.

Ja jestem takiego zdania, ze nie warto wymieniac prawa jazdy tylko wyrobic wkladke na punkty do polskiego prawa jazdy.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 30 paź 2011, 20:44 Re: Wymiana prawa jazdy

xxxx, dokladnie tak jest jak napisales.
Tylko pamietaj ze ten kurs mozna chyba miec raz w zyciu.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 30 paź 2011, 20:56 Re: Wymiana prawa jazdy

Thomas napisał(a):xxxx, dokladnie tak jest jak napisales.
Tylko pamietaj ze ten kurs mozna chyba miec raz w zyciu.



dowolna ilosc w zyciu ale nie czesciej niz co dwa lata jesli juz o scislosc chodzi

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 30 paź 2011, 23:05 Re: Wymiana prawa jazdy

Tych kursow mozna miec dowolna ilosc w zyciu ale nie wiecej niz 1 na 3 lata mam to napisane w papierach, ktore dostalem z policji kolejnym warunkiem jest to, ze jest ustalone o ile maksymalnie mozesz przekroczyc szybkosc zeby kwalfikowac sie na ten kurs. W moim przypadku na ograniczeniu do 30 mil jechalem 37 sie kwalfikuje ale jak bym mial wiecej niz 42mile to juz bym nie mogl skorzystac z takiego kursu.

Najgorsze jest to, ze jak bym dostal teraz te punkty to one sie kasuja po 3 latach ale jeszcze przez rok sa w zawieszeniu i jak wciagu tego roku zrobie znowu jakies wykroczenie to dadza mi punkty za to wykroczenie i jeszcze odwiesza te stare. Dla mnie to jest tragedia ja kocham szybko jezdzic w Polsce zawsze mialem jakies punkty na koncie, a tutaj jazda autem nie sprawia mi zadnej przyjemnosci :oops:

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 30 paź 2011, 23:09 Re: Wymiana prawa jazdy

xxxx, ciesz sie, ze nie mieszkasz w norwegii :) tam za przekroczenie predkosci sie za kraty idzie :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 31 paź 2011, 07:59 Re: Wymiana prawa jazdy

xxxx, przeprowadź się do niemiec :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 31 paź 2011, 12:07 Re: Wymiana prawa jazdy

Swoją drogą 70mph czyli 112 kilometrów na godzinę na autostradzie to wedłóg mnie trochę przesada ;)

Dodano: -- 31 paź 2011, o 12:09 --

oczywiście według :oops: sorry jestem dysortografikiem.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 31 paź 2011, 12:44 Re: Wymiana prawa jazdy

eric27, do tego dodaj blad pomiaru i przymkniecie oka przez policje :) mozesz jechac spokojnie 80 i nic tobie nie zrobia, omawialem ten temat z kilkoma anglikami, ktorzy dosyc duzo jezdza i sam tez testowalem jadac tyle przy radiowozie i nie zatrzymali mnie a nawet mnei wyprzedzili bez wlaczonego koguta :)

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 31 paź 2011, 23:50 Re: Wymiana prawa jazdy

eric27 liczniki samochodowe tez troche klamia wydaje mi sie, ze radary lapia taka sama pretkosc jak nawigacje samochodowe. Tak poza tym wydaje mi sie, ze nawet jak by tutaj na autostradzie nie bylo ograniczen to itak byly by korki bo tak ta banda baranow jezdzi.

W niemczech autostrady sa fajne, a najlepsze we wsochodnich landach (szerokie, nowe) ale to dobre drogi na motor. Do jazdy samochodem najlepsze drogi sa w Polsce krete waskie nie ma jak to w Polsce poupalac nocami :twisted:

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 31 paź 2011, 23:54 Re: Wymiana prawa jazdy

xxxx napisał(a):najlepsze drogi sa w Polsce krete waskie


i dziurawe... :twisted:

Guest
 
 

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron