Kobieta w ciazy zwolnona z pracy w 25 tyg ciazy . . .

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
Albiorix, tutaj sytuacja jest jasna. Kobieta pracowala przez agencje i kiedy praca dla niej sie skonczyla narazie jej podziekowali, powiedzieli ze jak cos beda mieli to zadzwonia, najwyrazniej nie maja. Nie rozumiem tego robienia z siebie imigranta-meczennika ktoremu cale UK rzuca klody pod nogi :roll: Tysiace ludzi sa w podobnej sytuacji i jakos sobie radza, bez ogladania sie na socjal i biadolenia jak to sa pokrzywdzeni przez tutejsze przepisy.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Albiorix, podpisuje sie pod postem eweli,ale sprawa stala by inaczej jesli to agencja ja wyrzucila a zbity pysk, wtedy moglaby o cos walczyc. Pracodawce ktory bierze pracownikow od agencji nie obchodzi czy sa biali, czarni wysocy niscy, ciezarni czy nie...maja wykonywac dana prace , na dany okres..jest praca to pracuja, nie ma pracy to im sie dziekuje.Krzywdzace byloby jesli jej agencja odmowilaby daleszej pomocy w szukaniu pracy bo jest w ciazy, ale tak nie jest, wiec nie widze powodu tego calego rozzalenia.Trzeba po prostu szukac innego i probowac dalej, innego wyjscia z tej sytuacji nie ma.Zamiast marnowac czas na dowiedzenie czegos czego nie ma, lepiej spozytkowac czas i energie na znalezienie pracy.Moze w innych agencjach, moze na stronie job center plus, na ogloszeniach bham....
Chyba, ze autorka tekstu liczy na jakies gigantyczne odszkodowanie z tytulu tego " niesprawiedliwego" zwolnienia... to mozna sie przeliczyc, trzeba zejsc na ziemie.. ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

A co twoim zdaniem mieli powiedziec? I tak nie szukaja nic dla mnie bo znajoma juz dostala od nich prace a mi mowia ze nic nie ma. Chodzenie po agencjach rejestruje sie ale nie sadze zeby ktos mnie teraz przyjol bo moja ciaza jest widoczna, moze nie bylas w takiej sytuacji i obys nie musiala w takiej sytuacjii byc nikomu tego nie zycze. Zawsze bylam optymistka ale w tym momencie trzeba byc realistka bo optymizm mi nie pomoze. Ciekawe czy ty bys mi dala prace jakbys zobaczyla moj brzuch. Nie licze na gigantyczne odszkodowanie, glownie chodzi mi o to zeby w firmie odczuli ze zachowali sie jak ostatnie swinie. Praca sie nie skonczyla bo wciaz pracuja tam inni z tej samej agencji jakby sie skonczyla to nie byloby sprawy. A co do Niesprawiedliwego zwolnienia to tak poczulam sie niesprawiedliwie potraktowana, przedstawiajac moja sytuacje w job centre pracowniczka odrazu stwierdzila ze taka sytuacja nie powinna miec miejsca bo w ciazy powinnam miec zapewniona prace chyba ze bym cos ukradla lub firme by zamkneli ale te sytuacje nie mialy miejsca. Nie liczylam na zadne benefity bo pracowalam i wiedzialam ze bede miala SMP ale przez to zwolnienie zabraklo mi kilka tyg i nic nie moge zrobic. Przyjezdzaja tu ludzie nie pracuja legalnie, ciagna z panstwa ile wlezie a jak uczciwie pracujaca osoba, placaca podatki nagle znajdzie sie w trudnej sytuacji to okazuje sie ze rok temu za duzo zarobila i ze moze sie wypchac. A becikowe moim zdaniem powinno sie kazdemu nalezec zawsze tak bylo a od ok roku juz nie. To sie nazywa sprawiedliwosc. A od ponad roku ponoc jest prawo ze pracownik agencyjny ma wiecej praw, ma rowniez prawo do spawiedliwego tratowania, poza tym na calym swiecie kobieta w ciazy ma prawo pracowac jesli tego chce a pracodawca ma obowiazek zapewnic jej prace w odpowiednich warunkach a jestli to nie mozliwe zaplacic za okres w korym kobieta nie pracuje a jest w stanie:
"At a glance
After completing a 12 week qualifying period in a given job, pregnant agency workers will be allowed paid time off to attend antenatal medical appointments and antenatal classes when on assignment.
If they can no longer complete the duties of the original assignment for health and safety reasons, they will also need to be found alternative sources of work (paid at a rate that is no less favourable than the last assignment which was terminated on health and safety grounds related to the pregnancy).
If alternative work cannot be found, then the pregnant woman will have the right to be paid by the agency for the remaining expected duration of the original assignment.
This provision does not give the agency worker any additional entitlement to maternity, paternity or adoption rights beyond those to which they would otherwise have been entitled."
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

jo14189 napisał(a):"At a glance
After completing a 12 week qualifying period in a given job, pregnant agency workers will be allowed paid time off to attend antenatal medical appointments and antenatal classes when on assignment.
If they can no longer complete the duties of the original assignment for health and safety reasons, they will also need to be found alternative sources of work (paid at a rate that is no less favourable than the last assignment which was terminated on health and safety grounds related to the pregnancy).
If alternative work cannot be found, then the pregnant woman will have the right to be paid by the agency for the remaining expected duration of the original assignment.
This provision does not give the agency worker any additional entitlement to maternity, paternity or adoption rights beyond those to which they would otherwise have been entitled."
z tego tekstu wynika tyle, ze po 12 tygodniu ciezarna musi miec placone normalne godzinowe stawki za kazde wyjscia na badania badz do szkoly rodzenia, oprocz tego w razie potrzeby czy zagrozeniu zdrowia czy ciazy powinna miec znalezione lzejsze miejsce pracy za ta same stawke wynagrodzenia...
Jesli alternatywna praca nie moze zostac znaleziona wtedy agencja powinna wypalacic kase do zakonczenia umowy jesli takowa byla zawarta.i ten dodatek nie daje zadnych praw do macierzynskiego tatusiowego itd... tak to zrozumialam..moge sie mylic...

Dodano: -- 21 sty 2012, o 19:19 --

jo14189 napisał(a): pracodawca ma obowiazek zapewnic jej prace w odpowiednich warunkach a jestli to nie mozliwe zaplacic za okres w korym kobieta nie pracuje a jest w stanie:
tak..mialoby to racje bytu jesli twoj mialabys podpisany kontrakt z ta firma a nir bylabys tylko pracownikiem na zlecenie...

jo14189 napisał(a): Przyjezdzaja tu ludzie nie pracuja legalnie, ciagna z panstwa ile wlezie a jak uczciwie pracujaca osoba, placaca podatki nagle znajdzie sie w trudnej sytuacji to okazuje sie ze rok temu za duzo zarobila i ze moze sie wypchac.
to znaczy mowisz o osobach zarejestrowanych jako bezrobotni a pracujacych na czarno,,?

Dodano: -- 21 sty 2012, o 19:26 --

jo14189 napisał(a):moze nie bylas w takiej sytuacji i obys nie musiala w takiej sytuacjii byc nikomu tego nie zyc
ja nie ale mam znajomych ,ktorzy byli... byliprzyjmowani do pracy do magazynow z agencji, robili tam 2 tygodnie zostali zwalniani, pozniej brano ich na nastepne 4 tygodnie i znowu wwyrzucali i tak wkolo...niestety pracodawca bioracych ludzi z agencji ma takie prawo..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

A nie chcesz sie przejsc do JC??? Tam powinni Ci poradzic co mozesz zrobic. Sama wiesz, ze w zaawansowanej ciazy bedzie Ci ciezko znalezc prace. Napewno przysluguje Ci zasilek dla bezrobotnych a 11 tyg przed urodzeniem maciezynski. Mysle ze to dobra opcja, moze niewielkie pieniadze, ale zawsze jakies pieniazki. A benefity.. nie jestes sama i jest tutaj wiele osob, ktore tak samo jak Ty nie kwalifikuja sie do zadnych zapomog. Takze mysle ze nie ma co sie tym stresowac.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

oliwka_26 napisał(a):Napewno przysluguje Ci zasilek dla bezrobotnych
Skąd ta pewność? Przecież jej mąż pracuje i myślę że pracuje więcej niż 24h tyg więc bezrobotne się raczej nie należy .
Już za tydzień będzie mogła się starać o MA które dostanie bez problemu bo spełnia wszystkie warunki więc głowa do góry dacie sobie radę , nie patrz na wszystko w czarnym kolorze , wystarczy przycisnąć trochę pasa (oczywiście nie dosłownie bo byś maluszka uszkodziła :) ) i już za parę tygodni wszystkie problemy finansowe się rozwieją a na farbę i inne pierdoły spokojnie Wam wystarczy pokój możecie przygotować miesiąc przed urodzinami nie musicie 3 mce przed. I rzeczy najlepiej odkupić od kogoś zazwyczaj dla noworodków wszystko jest praktycznie jak nowe a meble tez rzadko kiedy bywają zużyte bo takie dzieci to przeciez jeszcze Aniołki :)
Pamiętaj że nie rodzisz dziecka dla pieniędzy , zresztą może jak na początku jakiś benefit na dziecko przynosi ulgę finansową to tak czy siak nastoletnie dziecko wszystko wyciągnie z nawiązką ...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Ja swojego w sumie juz nie noworodka bo mala ma 3 miesiace mam na wyciagniecie reki, bo jakbym miala leciec do drugiego pokoju za kazdym razem jak sie rozkopie albo poplakuje bo wypadl jej smoczek to dostalabym czegos. Nawet w tych roznych ulotkach ze szpitala pisza ze zalecane jest by dziecko przez pierwsze 6 miesiecy spalo w sypialni (nie lozku) rodzicow
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Wydaje mi sie ze jej przyslyguje, bo w jej sytuacji oczywistym jest ze bedzie jej ciezko znalezc prace, plus zostala zwolniona a nie zwolnila sie sama. Nic nie traci pojdac do CAB czy tez JC a tam powinien ktos zasugerowac jakies rozwiazanie czy to ESA czy tez Income support. Tylko trzeba zapytac. z pokoikiem tez prawda, wystarczy lozeczko wstawic do Was do pokoju, takze wielkich remontow nie musisz robic. pozdr

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

ewela119 napisał(a):Ja swojego w sumie juz nie noworodka bo mala ma 3 miesiace mam na wyciagniecie reki, bo jakbym miala leciec do drugiego pokoju za kazdym razem jak sie rozkopie albo poplakuje bo wypadl jej smoczek to dostalabym czegos. Nawet w tych roznych ulotkach ze szpitala pisza ze zalecane jest by dziecko przez pierwsze 6 miesiecy spalo w sypialni (nie lozku) rodzicow


nie pokrecily Ci sie watki Ewela? :D

oliwka_26 napisał(a):Napewno przysluguje Ci zasilek dla bezrobotnych


a ta agencja na jakich zasadach dzialala? umbrella czy nie? sprawdz w kontrakcie bo oni czasem nawet nie mowia czy to umbrella jest. jezeli umbrella to raczej na zasilek dla bezrobotnych nie masz szans. w pzreciwnym wypadku powinno byc ok
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dorotajab, nie nie pokrecily mi sie watki, to byl taki moj maly komentarz odnosnie braku srodkow na remont pokoiku dla dziecka :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

ewela119 napisał(a):Ja swojego w sumie juz nie noworodka bo mala ma 3 miesiace mam na wyciagniecie reki, bo jakbym miala leciec do drugiego pokoju za kazdym razem jak sie rozkopie albo poplakuje bo wypadl jej smoczek to dostalabym czegos. Nawet w tych roznych ulotkach ze szpitala pisza ze zalecane jest by dziecko przez pierwsze 6 miesiecy spalo w sypialni (nie lozku) rodzicow
oliwka_26 napisał(a):Wydaje mi sie ze jej przyslyguje, bo w jej sytuacji oczywistym jest ze bedzie jej ciezko znalezc prace, plus zostala zwolniona a nie zwolnila sie sama. Nic nie traci pojdac do CAB czy tez JC a tam powinien ktos zasugerowac jakies rozwiazanie czy to ESA czy tez Income support. Tylko trzeba zapytac. z pokoikiem tez prawda, wystarczy lozeczko wstawic do Was do pokoju, takze wielkich remontow nie musisz robic.


u mnie to niestety nie mozliwe bo w sypialni ledwo mi sie lozko zmiescilo a do siebie na lozko nie bede mogla wziac bo ja i moj maz strasznie sie kopiemy w nocy. Dzis ide do JC wiec sie dowiem czy przysluguje mi cos jako bezrobotnej. Nie mam pojecia czy tam jest system umbrella musze poszukac, ale jakby byl to by na payslipie bylo bo mi sie zawsze wyplaty zgadzaly tak jak obliczalam nie mialam ani p mniej ani wiecej.

malaroksi napisał(a):Już za tydzień będzie mogła się starać o MA które dostanie bez problemu bo spełnia wszystkie warunki więc głowa do góry dacie sobie radę , nie patrz na wszystko w czarnym kolorze , wystarczy przycisnąć trochę pasa (oczywiście nie dosłownie bo byś maluszka uszkodziła ) i już za parę tygodni wszystkie problemy finansowe się rozwieją a na farbę i inne pierdoły spokojnie Wam wystarczy pokój możecie przygotować miesiąc przed urodzinami nie musicie 3 mce przed. I rzeczy najlepiej odkupić od kogoś zazwyczaj dla noworodków wszystko jest praktycznie jak nowe a meble tez rzadko kiedy bywają zużyte bo takie dzieci to przeciez jeszcze Aniołki
Pamiętaj że nie rodzisz dziecka dla pieniędzy , zresztą może jak na początku jakiś benefit na dziecko przynosi ulgę finansową to tak czy siak nastoletnie dziecko wszystko wyciągnie z nawiązką ...


żlozylam juz wniosek o MA nie wiem co z tego bedzie, nie wiecie ile sie czeka na decyzje?? mam nadzieje ze zostanie mi przyznane chociaz 50f to mi zycie uratuje. Ciuszkow nie kupuje bo siostry mi paczke z pl robia i o ciuszki mam sie nie martwic. lozeczko i wozek chce odkupic od kogos bo szkoda pieniedzy na nowe. nie mialabym problemu jakbym mogla popracowac jeszcze miesiac bo pokoj bylby zrobiony a reszta jest malo istotna.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

bogini8 napisał(a):jo14189, jesli pracowalas przez agencjea na czas nie okreslony i nie miaalas podpisanej umowy z firma,to nieststy jak juz agg napisalamieli prawo cie zwolnic kiedy im sie podobalo.Czesto przez agencjie brani sa ludzie do pracy np na pare tygodni kiedy w fimie jest duzo pracy, konczy sie robota to i pracownikom dziekuja..


nie prawda, nie prawda, nie prawda
ja wiem na wlasnym przykladzie i od razu powiem, ze nie mieli parwa cie zwolnic wcale!
jestes chroniona prawem. zlamali prawo i teraz moga za to slono zaplacic na twoja korzysc oczywiscie. ja bylam w zwiazkach zawodowych i oni mi pomogli, jezeli nie jestes najlepiej zglos sie od najblizszego biura Citizens Advice Bureaux i umow sie naspotkanie, powiedz o co chodzi, powinni pomoc! powodzenia zycze
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

izabellka81 napisał(a):
bogini8 napisał(a):jo14189, jesli pracowalas przez agencjea na czas nie okreslony i nie miaalas podpisanej umowy z firma,to nieststy jak juz agg napisalamieli prawo cie zwolnic kiedy im sie podobalo.Czesto przez agencjie brani sa ludzie do pracy np na pare tygodni kiedy w fimie jest duzo pracy, konczy sie robota to i pracownikom dziekuja..


nie prawda, nie prawda, nie prawda
ja wiem na wlasnym przykladzie i od razu powiem, ze nie mieli parwa cie zwolnic wcale!
jestes chroniona prawem. zlamali prawo i teraz moga za to slono zaplacic na twoja korzysc oczywiscie. ja bylam w zwiazkach zawodowych i oni mi pomogli, jezeli nie jestes najlepiej zglos sie od najblizszego biura Citizens Advice Bureaux i umow sie naspotkanie, powiedz o co chodzi, powinni pomoc! powodzenia zycze


Wlasnie slyszlam od znajomego anglika ze nie maja prawa mnie zwolnic nawet jak pracuje przez agencje i ze z kazdym problemem moge isc do CAB. Tak tez zrobilam nastepnego dnia po zwolnieniu udalam sie do CAB umowili mnie na spotkanie z osoba zajmujaca sie takimi przypadkami 1 lutego mialo byc pozniej ale przelozyli. Jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze uda sie cos z tym zrobic bo duzo stresu mnie to kosztowalo a jakby sie cos mojej kruszynce stalo to nie wiem co bym im zrobila.

Dodano: -- 30 sty 2012, 09:41 --

a i jeszcze jedno niedawno dowiedzialam sie ze owszem z firmy duzo osob zwolnili ale to FLD (kierowcow wozkow widlowych) a jesli chodzi o "stanowisko" na ktorym bylam z tej agencji tylko ja zostalam zwolniona
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

jo nic sie nie martw, bedzie dobrze, teraz tylko moze piernikowac sie agencja ktora cie zwolnila bo zrobila to niezgodnie z prawem i moga za to sloniutko zaplacic. dostaniesz ladne odszkodowanie tylko trzeba czasu zanim to wszystko ruszy itd.

trzymaj sie i o kruszynke swoja tez dbaj :)
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

izabellka81 napisał(a):teraz tylko moze piernikowac sie agencja ktora cie zwolnila bo zrobila to niezgodnie z prawem i moga za to sloniutko zaplacic.
a z jakiej racji agencja ma placic odszkodowania skoro to ne ona ja zwolnila??

jo14189 napisał(a):Jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze uda sie cos z tym zrobic bo duzo stresu mnie to kosztowalo
powodzenia, aczkolwiek lepiej przedwczesnie sie nie cieszyc ani nie robic sobie nadzieji bo z tymi odszkodowaniami tutaj to nie jest taka prosta sprawa, nawet powypadkowymi...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA