Jaguar/Landrover Solihull

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez leser333 » 7 sty 2017, 20:20 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Witajcie. A Jaka stawka tylko I wylacznie Na counterbalance? I czy to praca Na 3 zmiany?

leser333
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 gru 2016, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 sty 2017, 23:19 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Oooo o tej rzezi niewiniątek nie słyszałem :) Popytam w tygodniu co tam się dzieje :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez panterka » 9 mar 2017, 22:15 Re: Jaguar/Landrover Solihull

witam zostalem zaproszony na interview do JLR Special Vehicle Operations w Ryton-on-Dunsmore kolo Coventry na Paint Shop. Czy ktos moze tam pracuje lub pracowal i moze powiedziec jak wyglada interview? za wszelkie info z gory dziekuje.

panterka
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączyła: 1 cze 2012, 18:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez panterka » 12 mar 2017, 11:27 Re: Jaguar/Landrover Solihull

witam a czy ktos cos wie na temat pracy w jlr special vehicle operations na paint shop? bo we wtorek bede mial interview

Dodano: -- 5 maja 2017, 21:04 --

odnosnie pracy w DHL na erdingtonie to czy czesto jest mozliwosc robienia nadgodzin ?

panterka
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączyła: 1 cze 2012, 18:14
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez _Bart_ » 7 kwi 2018, 09:48 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Cześć wszystkim,
chciałbym Was, stare wygi zapytać o kilka spraw związanych z LRem. Widzę, że ostatni post sprzed roku... :-(
Otóż noszę się z zamiarem wyjazdu za granicę, stricte myślę właśnie o Solihull, o LRze. O moich kwalifikacjach, doświadczeniu i zapaleniu do 4x4 i Lra nie tutaj raczej nie będę mówił, sporo tego. Generalnie rękę mam twardą, umysł techniczny/analityczny, zarządzam zespołem serwisu jednej z polskich firm a na co dzień, z zamiłowania, grzebię sobie przy moim 4x4.
Nie wiem tylko jak obecnie LR rekrutuje. Czy tylko poprzez ich "cereers" czy wspomaga się MP. Na MP obecnie brak ich ofert a na careers sporo, ale brak np. z produkcji. A wiadomo, mnie, nowicjusza, nieznajomego nie wezmą na jakieś inne stanowisko niż "taśma".
1. czy orientujecie się może jak obecnie wygląda proces rekrutacji?
2. ile GBP można zarobić na taśmie?
3. jakie są faktyczne ceny mieszkania/pokoju na miejscu? Przeglądałem oferty z biur nieruchomości to oscylowały +/- 600GBP.
4. czytałem o jakiś testach on-line, potem manual test na miejscu i interview. Jak to w końcu obecnie wygląda?

Biorąc pod uwagę najniższą stawkę z careers ok 30000 GBP/rok to w budowlance można tyle w DE czy Islandii zarobić a takich wymogów, selekcji nie ma. Od tego odejmujemy utrzymanie...
Może nawet wchodzi w grę relokacja na długi czas.

Jeśli jest tu jeszcze ktoś... prosiłbym o wyjaśnienie.

Dzięki.

Dodano: -- 11 kwi 2018, 13:24 --

UPDATE

W międzyczasie wysłałem maila bezpośrednio do Solihull i Coventry. Od razu dostałem odpowiedź ze skierowaniem na Careers site :-(
Bezpośrednio nie prowadzą rekrutacji, widać przez pośredniaka również. Niestety stanowisk z produkcji nie widzę. Są tylko "biurowcy".

_Bart_
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 kwi 2018, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Martita171 » 12 kwi 2018, 10:05 Re: Jaguar/Landrover Solihull

_Bart_
W międzyczasie wysłałem maila bezpośrednio do Solihull i Coventry. Od razu dostałem odpowiedź ze skierowaniem na Careers site :-(
Bezpośrednio nie prowadzą rekrutacji, widać przez pośredniaka również. Niestety stanowisk z produkcji nie widzę. Są tylko "biurowcy".

- czy mógłbyś mi podać adres tej strony?

A ja się podpinam do kolegi, też planuję wyjazd do Solihull z chłopakiem on obecnie jest kontrolerem napędów elektrycznych i chcieli byśmy się zorientować jak jest z pracą w Land Roverze oraz czy ktoś zna konkretną datę wyjścia z UE? Dzisiaj czytałam, że BBC podało że ma to być 1 stycznia 2021, ale osoby które są na miejscu.. może coś więcej się u was mówi na ten temat? w Polsce cisza... z góry dzięki !

Martita171
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 12 kwi 2018, 10:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez _Bart_ » 12 kwi 2018, 10:35 Re: Jaguar/Landrover Solihull

http://www.liverpool.landroverexperience.co.uk/
http://www.solihull.landroverexperience.co.uk/


Odpowiedź z solihull:
"...the Experience Centre and run manufacturing tours and off-road driving experiences". Ale to dziwne bo na http://www.jaguarlandrovercareers.com/locations/ solihull jest opisane nieco inaczej.


Chętnie bym się przeniósł. Ale jak widać wszystko na "oficjalu" załatwiają.

_Bart_
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 kwi 2018, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mihjaw81 » 12 kwi 2018, 23:51 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Cze. Pracuje w landku 6. rok. Na produkcje mozna sie zglaszac przez Manpower w kazdej chwili. Najpierw sa testy online. Potem jesli jest nabor zapraszaja na testy manualne i interview. W tym momencie nie prowadza naboru. Zwykle jest 1-2 razy w roku przez dluzszy czas. Z tego co wiem to potrzebuja ludzi przy obsludze robotow. Trzeba szukac na stronie jlr chyba. Nie wiem jakie kwalifikacje trzeba miec. Stawka o ktorej piszesz to stawka poczatkowa ktora rosnie przez kilka kolejnych lat az osiagnie swoje maksimum. Do tego dochodzi duzy dodatek zmianowy. Na produkcji w sumie jest to okolo 48tys. Zalezy tez ile nadgodzin sie robi

mihjaw81
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 12 kwi 2018, 23:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez _Bart_ » 13 kwi 2018, 07:33 Re: Jaguar/Landrover Solihull

No właśnie MP na chwilę obecną nie ma ofert...
Będę obserwował.

Dzięki wielkie za info :-)

_Bart_
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 kwi 2018, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 kwi 2018, 07:31 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez _Bart_ » 14 kwi 2018, 10:09 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Tak, czytałem. Nawet polskie portale biznesowe o tym piszą.
Ale niepoważne jest zwalanie tego na brexit.
Polityka względem ON się zmieniła, ludzie zaczęli zauważać koszty eksploatacji i awaryjności śmierdzieli i wolą petrol albo bateryjki.
I właśnie w bateryjki wszystko teraz idzie i odchodzi się od downsizesingu.
Więc diesle po prostu odchodzą do lamusa.

Tak więc to mydlenie oczy brexitem. W miejsce produkowanych diesli wskoczyły albo wskoczą hybrydy. Ale każde polityczne zagranie jest dobre.

No nic. Złożyłem przez MP aplikację na zamknięte procesy rekrutacyjne. Jakby co to "mają wziąć pod uwagę"...

Spokojnego dnia wszystkim życzę :-)

Dodano: -- 18 kwi 2018, 09:09 --

Pytanie do stałych bywalców i obecnych na miejscu...

Czy są firmy, które zatrudniają na podobnych warunkach jak JLR? Nie za minimalną stawkę a przynajmniej za dwukrotnie wyższą.
Mam dziecko i swoje lata mam więc decyzja o zmianie pracodawcy, kraju i miejsca zamieszkania musi być świadoma i przemyślana.
Język znam, umysł i doświadczenie techniczne.

Z góry dziękuję za info.

_Bart_
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 kwi 2018, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xao » 24 kwi 2018, 20:54 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Chwilowo bym za bardzo nie liczył na dostanie się tam i na pewno nie ryzykowalbym startu przez agencję, skoro tyle zwolnień jest teraz. Nie oszukujmy się, sprzedaż nie wzrośnie nagle do poziomu żeby przyjmować nowych pracowników przez dłuższy czas. Lepiej szukaj w Aston Martin albo BMW
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez _Bart_ » 25 kwi 2018, 09:30 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Nooo w Astonie w sumie też spoko oferty. A stawki? Bo w ofercie nie napisali...

_Bart_
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 kwi 2018, 09:15
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xao » 25 kwi 2018, 18:07 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Niestety nie wiem jakie Aston Martin ma stawki ale słyszałem, że całkiem dobre. Powodzenia
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 maja 2018, 07:40 Re: Jaguar/Landrover Solihull

_Bart_ napisał(a):Tak, czytałem. Nawet polskie portale biznesowe o tym piszą.
Ale niepoważne jest zwalanie tego na brexit.
(...)


W tym przypadku nie chodzi o Brexit (choć też po części) ale o nowe przepisy dotyczące diesli. Cała dieslowa branża motoryzacyjna leci na łeb na szyję... Wszyscy korygują plany produkcji/sprzedaży no i stąd konieczność ograniczania załogi, skoro nie będzie się sprzedawało tyle ile by się chciało. A skoro maja nadmiar ludzi, to nie wydaje mi się, żeby szukali nowych.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron