Jaguar/Landrover Solihull

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez QuiseQ » 6 kwi 2014, 13:12 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Jutro wybieram się na manual assessments. Ktoś jest w stanie opisać jakoś szczegółowo ten etap (resztę tematu przeczytałem i widziałem informacje o magnesach i pedałach sprzęgła/hamulca do złożenia). Czy osoba o zdolnościach manualno-mechanicznych na poziomie "proste naprawy własnego samochodu" da sobie radę? Co warto zrobić, ewentualnie czego lepiej nie robić? No i kwestia stroju, w mailu dostałem informacje o "casual" czyli nie potrzebuje żadnych safety butów i innych tego typu wynalazków?

QuiseQ
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 mar 2014, 14:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bartoshh » 7 kwi 2014, 15:03 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Zero stresu, kawa, dobre nastawienie. Ubierz się w dresy - wygodne przy wskakiwaniu i wyskakiwaniu przy magnesach.

Pamiętaj ze będzie tak kartka z pomysłami na usprawnienie procesu.

Proponuje też podczas składania spojrzeć choć rażenia kartkę z procesem- taka ściema,że. Korzystamy

bartoshh
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 24 mar 2013, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 7 kwi 2014, 17:56 Re: Jaguar/Landrover Solihull

instrukcja 2 karki A4 masz 1 min zeby zapoznac sie z kolejnaoscia przyczepiania magnesow, co do zlozenia " serva" proste tylko trzeba opisac pozniej po angielsku co sie robilo.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez siklers90 » 7 kwi 2014, 18:11 Re: Jaguar/Landrover Solihull

I co jak tam się wszystko odbyło udało ci się ?? a czy angielski musi być jakiś super ? ?

siklers90
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 8 paź 2013, 06:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez QuiseQ » 8 kwi 2014, 11:27 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Ehh szkoda gadać, postresowałem się za bardzo podczas tych egzaminów i wszystko mi się pokręciło, więc niestety nic z tego nie będzie :( Angielski nie musi być jakiś wybitny, ja wszystko spokojnie rozumiałem co ode mnie chcieli ale ja dość mocno osłuchany z angielskim jestem pomimo tego, że przyjechałem raptem 2 tygodnie temu (dużo programów/seriali po angielsku bez napisów itp.) Wczoraj okropnie wściekły na siebie siedziałem w domu i dzisiaj przez to chyba odpokutowuje bo mam takie bóle żołądka, że przez chwilę podejrzewałem nawet wyrostek ... No nic, pora szukać dalej roboty.

QuiseQ
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 mar 2014, 14:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Plumbum » 8 kwi 2014, 15:46 Re: Jaguar/Landrover Solihull

kurcze, szkoda, że się tak stresowałeś. Może jest szansa jeszcze raz podejść do tych testów?
Powodzenia życzę :)

Plumbum
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 19 mar 2014, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 kwi 2014, 17:54 Re: Jaguar/Landrover Solihull

1 min na przeczytanie instrukcji. Za malo czasu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 kwi 2014, 13:26 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Instrukcję masz zrozumieć, nie czytać :P

Na jakimkolwiek teście z języka angielskiego masz za mało czasu na przeczytanie tekstu i odpowiedzenie na zadane pytania. Masz przejrzeć tekst i wyłapać kluczowe informacje do których są pytania. I po przeczytaniu pytania masz wiedzieć, gdzie znaleźć w tekście potrzebną informację.

Tak zapewne było i tutaj :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 9 kwi 2014, 18:16 Re: Jaguar/Landrover Solihull

chmiel napisał(a):Hejka,


tak dla zainteresowanych, to znajomy był dzisiaj na assesment.
1 zadanie tak jak ktoś kiedyś pisał masz przyczepiać magnesy do samochodu (samo metalowe nadwozie) musisz to robić na czas wchodząc z lewej---> przyczepiasz--->wychodzisz rownież z lewej, po czym idziesz do prawej, wchodzisz dośrodka i zdejmujesz je w takiej samej kolejności, dużo zabawy, zadanie nie jest trudne manualnie, lecz to wszystko musisz spamiętać w kolejności.

2 zadanie polega na złożeniu pedału hamulca tzn pompa, hamulec montujesz to do stelażu przy użyciu kluczy w danej kolejności, trudne nie jest jak ktoś posiada podstawowe umiejętności manualne.

3 zadanie rozwiązanie tych samych testów, które zdawaliście na stronie ManPower, dla potwierdzenia, że żaden z Twoich znajomych nie rozwiązał go za Ciebie lol :D

Mam nadzieję, że się komuś przydało, jak kolega się dostanie, to napiszę co dalej...

Pozdrawiam
A


Po pierwsze:
1. nie ma z prawa do lewej czy odwrotnie, masz do tego instrukcje w jakiej kolejnosci masz to robic.
2. zlozenie pompy i opisanie czynnosci jakie wykonales/as.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 9 kwi 2014, 18:21 Re: Jaguar/Landrover Solihull

AdamBoltryk napisał(a):Instrukcję masz zrozumieć, nie czytać :P

Na jakimkolwiek teście z języka angielskiego masz za mało czasu na przeczytanie tekstu i odpowiedzenie na zadane pytania. Masz przejrzeć tekst i wyłapać kluczowe informacje do których są pytania. I po przeczytaniu pytania masz wiedzieć, gdzie znaleźć w tekście potrzebną informację.

Tak zapewne było i tutaj :)

Pozdrawiam


No to powodzenia. panie kolego, jak juz tak sie upierasz. Ale najpierw musisz przeczytac zeby wiedziec co robic :rozwalkompa: Jakie pytania w instrukcji ??? Widac ze tych testow nie miales.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez majlo » 22 kwi 2014, 18:15 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Kiedy bedzie znowu nabor, gdzie aplikowac?
Avatar użytkownika
majlo
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 37
Dołączył: 28 lut 2012, 13:13
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 22 kwi 2014, 18:50 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Nabor jest i bedzie. Rotacja jest co prawda niewielka ale co jakis czas uruchamiaja nowa zmiane lub otwieraja nowa produkcje...

W tej chwili co tydzien przychodza nowi ludzie z uwagi na otwarcie D7a. Za kilka miesiecy beda zatrudniac duza grupe znowu bo D7a bedzie przechodzilo na system zmianowy...

Oprocz grupowych zatrudnien zatrudniaja tez pojedynczo - ktos odchodzi lub awansuje wiec potrzeba zastepstwa.

Jedyny problem to testy- z tego co slyszalem malo kto zdaje te pierwsze, internetowe. Podobna sa te same od kilku lat ( ja robilem w 2011) ale albo poprzeczke podniesli albo ludzie z ktorymi rozmawialem nie daja rady z angielskim...

Dodam jeszcze ze w listopadzie beda zapewne "pay negotiation" i wcale bym sie nie zdziwil gdyby znowu zmniejszyli stawki dla nowych- by dac podwyzki pracownikom. Ja zaczynalem od 80% stawki podstawowej, w tej chwili jest 70%, od listopada moze byc mniej...



Zapomnialem dodac źe rejestracja jest na
http://manpower.co.uk
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez majlo » 27 kwi 2014, 18:02 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Wlasnie ukonczylem ten online test, w emailu ktory dostalem jest napisane ze skontaktuja sie ze mna.

Pytanie do tych ktorzy juz pracuja, jakie sa nastepne fazy rekrutacji?
Ktos niedawno przechodzil praktyczny test? Na czym polega?
Bardzo mi zalezy na tej pracy.
Avatar użytkownika
majlo
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 37
Dołączył: 28 lut 2012, 13:13
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 27 kwi 2014, 18:13 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Test praktyczny polega na zlozeniu pedalu hamulca i zamontowanie go do serva.

Test jest po to zeby pokazac ze jestes w stanie postepowac wg instrukcji - po wykonaniu testu wazne jest zeby podac kilka pomyslow na usprawnienie procesu (np przeniesc narzedzia blizej, zmienic sekwencje czynnosci, ograniczyc podchodzenie do stolu po narzedzia itp)
Drugi test to przyklejanie magnesow - wystarczy zrobic tak jak pokazali/jest w instrukcji.


Wszystko w jlr jest oparte na standaryzacji i lean manufacturing - testy sprawdzaja zdolnosci manualne oraz umiejetnosc postepowania wedlug instrukcji, pomysly na usprawnienie procesu to tzw kaizen - warto dobrze to przemyslec i zastosowac w trakcie testu :)
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Deftones88 » 28 kwi 2014, 05:44 Re: Jaguar/Landrover Solihull

ja idę w środę na 9 na assestment ciekawe jak mi pójdzie :)

Deftones88
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 sty 2013, 18:09
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron