Poziom języka do pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez luqas7 » 14 cze 2012, 16:44 Poziom języka do pracy

Witam mam takie pytanie i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi w większości ogłoszeń wymagany język jest na poziomie "dobrym" co oznacza ten "dobry" czy
1.oznacza że będę swobodnie komunikował się w języku angielskim czy
2.zrozumie podstawowe pojęcia czyli stój tutaj i rób co ci pokaże

luqas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 22 wrz 2009, 16:51
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Mean Girl » 14 cze 2012, 17:09 Re: Poziom języka do pracy

dobry czyli podstawowy taki aby sie dogadac, umiec wzglednie czytac i pisac ;-)
I hate two faced people. It's hard to decide which face to slap first.
Avatar użytkownika
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączyła: 18 maja 2012, 09:08
Reputacja: -15
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 14 cze 2012, 18:21 Re: Poziom języka do pracy

Dobry to znaczy czy będziesz rozumiał pytanie o pozwolenie na zatrudnienie i zasób słów umożliwiający Ci rozumienie zakresu obowiązków. chyba że trafisz na miejsce gdzie w postaci tabliczek komunikują się z obcokrajowcami. a w jakim zawodzie startujesz?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez luqas7 » 14 cze 2012, 19:34 Re: Poziom języka do pracy

Warehouse Operative i inne pokrewne dziś także dzwoniłem do agencji mówili że rekrutują do kurczaków i potrzebują z dobrym angielskim ja osobiście uważam że mam podstawowy angielski w miarę dogadam się i rozumiem co do mnie mówią i zastanawiam się czy starać się o takie prace czy szukać czegoś gdzie piszą że potrzebują z podstawowym językiem

luqas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 22 wrz 2009, 16:51
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 14 cze 2012, 19:47 Re: Poziom języka do pracy

a w jakiej agencji do tych kurczakow ??

btw. to obrzydliwa praca jest...

a pojecie "dobry angielski" oznacza , ze nie beda musieli na migi Ci pokazywac o co im chodzi.
tak zeby rozumiec co sie do Ciebie mowi i umiec sensownie odpowiedziec...
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez luqas7 » 14 cze 2012, 20:12 Re: Poziom języka do pracy

staffline ok dzięki za odpowiedzi teraz już wiem że mam dobry angielski :) :) :)

luqas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 22 wrz 2009, 16:51
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 14 cze 2012, 20:24 Re: Poziom języka do pracy

warto zrobic sobie kursy- sa darmowe, a dostajesz certyfikat z jezyka :) zawsze to jakis atut jak chcesz szukac jakiejs lepszej pracy :)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 15 cze 2012, 01:08 Re: Poziom języka do pracy

wlasnie sie dowiadywalem o esol, ten kurs jest darmowy jesli bierzesz przynajmniej jeden benefit a tak to 6oo funtów za rok z egzaminami

Dodano: -- 15 cze 2012, 02:18 --

tak mi powiedziala kobieta w birmingham city college na soho road ale tam z dwoma rozmwialem i kazda inaczej mowila jedna ze ok 1000 funtow a druga ze 600, orientuje sie moze ktos bardziej jak wyglada sprawa z tym esolem? Pozdrawiam

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 15 cze 2012, 02:11 Re: Poziom języka do pracy

Hunteros30 napisał(a):chyba że trafisz na miejsce gdzie w postaci tabliczek komunikują się z obcokrajowcami.


ze jak? komunikuja sie z obcokrajowcami za pomoca tabliczek? co to za miejsce? moglabys napisac cos wiecej bo mnie zaciekawilo.

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez Majka09 » 15 cze 2012, 07:23 Re: Poziom języka do pracy

wojtek688 napisał(a):wlasnie sie dowiadywalem o esol, ten kurs jest darmowy jesli bierzesz przynajmniej jeden benefit a tak to 6oo funtów za rok z egzaminami

Dodano: -- 15 cze 2012, 02:18 --

tak mi powiedziala kobieta w birmingham city college na soho road ale tam z dwoma rozmwialem i kazda inaczej mowila jedna ze ok 1000 funtow a druga ze 600, orientuje sie moze ktos bardziej jak wyglada sprawa z tym esolem? Pozdrawiam
wojtek688 napisał(a):wlasnie sie dowiadywalem o esol, ten kurs jest darmowy jesli bierzesz przynajmniej jeden benefit a tak to 6oo funtów za rok z egzaminami

Dodano: -- 15 cze 2012, 02:18 --

tak mi powiedziala kobieta w birmingham city college na soho road ale tam z dwoma rozmwialem i kazda inaczej mowila jedna ze ok 1000 funtow a druga ze 600, orientuje sie moze ktos bardziej jak wyglada sprawa z tym esolem? Pozdrawiam


skoro jest darmowy to dlaczego place przciez mam wtc?ja bylam sie zapisac mowiono mi ze za free a przy skladaniu papierow dali juz kwitek gdzie mam isc zaplacic :evil:

Majka09
 
 

KobietaPostNapisane przez papuzkaara » 15 cze 2012, 09:10 Re: Poziom języka do pracy

dowiedziec wiecej mozna sie w szkole polskiej w walsall
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 15 cze 2012, 09:39 Re: Poziom języka do pracy

ale w centrum sa kursy TLE i dostajesz certyfikat, nikt sie o zadne benefity nie pyta, wszystko mozesz robic z domu przez internet, przychodzisz na egzaminy... i masz za darmo. tam tez jedna polka pracuje :) to sa wlasnie te kursy ESOL :)

ja mam z tego juz 4 certyfikaty- z matematyki , 2 stopnie i z angielskiego, i za nic nigdy nie placilam...szkola jest w centrum na victoria square...
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 15 cze 2012, 11:25 Re: Poziom języka do pracy

kursy TLE? to jest ESOL? Mozesz przyblizyc bardziej, podaj chociaz link do stronki tej szkoly ja sie tam przejde, dzieki!

Dodano: -- 15 cze 2012, 12:34 --

http://www.tletraining.com/tle-centres/birmingham to jest to o czym mowisz kolezanko?

Dodano: -- 15 cze 2012, 12:40 --

przed chwila dzwonilem do city college birmingham, kobieta powiedziala mi ze nowy kurs startuje we wrzesniu i trzeba sie juz zapisywac, a koszta w tamtym roku to było speaking/listening okolo 250 funtow za rok + egzaminy included, i reading/writing okolo 250 funtow za rok + egzaminy included czyli razem okolo 500 funtow za rok, moim zdaniem to nei jest tak duzo za caly rok nauki noi za polepszenie wlasnych umiejetnosci, ktore moga zaowocowac niezłym zwróceniem się tej kwoty, ale jak lady hekate pisze ze da rade za friko no to czemu nie sprobowac? Przeciez place podatki to trochę trzeba uczknąć prawda? a co do nauki w city college jesli sie pobiera benefity to trzeba sie tam zglosic i wziac dowody pobierania benefitów i oni na miejscu ci powiedza ile masz ulgi na ten kurs, wiem tylko ze tam nie uczy sie czlowiek przez internet tylko są sale i sie chodzi normlanie na zajęcia mają w godzinach rannych popoludniowych i wieczornych. Pozdrawiam

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 15 cze 2012, 13:09 Re: Poziom języka do pracy

wojtek688, wlasnie o to mi chodzi - ja tam zrobilam kursy, przez internet, mozesz przyjsc i w salach sa komputery, wlaczaja Ci nauke, ze sluchu albo czytania...
jesli masz w miare dobra znajomosc angielskiego to smialo idz tam zrob chociaz 1 level angielskiego- a wierz mi, ze nie jest trudno:)
bedziesz mial certyfikat i to za darmo.
zawsze pozniej mozesz zapisac sie na inne platne kursy jesli bedziesz chcial.
mozesz przychodzic 6 dni w tyg o ktorej chcesz godzinie :) a mozesz rownie dobrze przyjsc raz na tydzien do centrum na sluchanie itp ;)
ja o tym kursie tez dowiedzialam sie przez internet, sprobowalam i juz mam za soba:)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez manta981 » 15 cze 2012, 17:17 Re: Poziom języka do pracy

Planuję takie kursy zrobić po znalezieniu pracy. Powiedzcie, jakie najlepiej robić ?

manta981
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 13 cze 2012, 19:13
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA