operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 8 maja 2012, 20:03 Re: operator cnc

jakis miesiac temu mialem spiecie z szefem o pieniadze i dodalem CV na kilka stron internetowych telefon dzwonil jak wsciekly, a oferty na skrzynke przychodza do dzisiaj ale ja sie wkoncu z nim dogadalem, a poza tym zadna oferta mnie nie zainteresowala. Wszysko jest uzaleznione od tego co potrafisz robic. Ja teraz pracuje na heideihainie ale Anglia to krolestwo fanuca.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez TheAirluke » 9 maja 2012, 10:27 Re: operator cnc

no wlasnie zauwazylem ze strasznie duzo wlasnie na faunca jest ogloszen niestety u nas takiej nie mamy maszynki, mamy za to duzo innych z ktorymi mialem stycznosc jako uczen np programy mazatrol,sinumerik,simens (kilka wersji) i heideihain. maszyny u nas sa naprawde nowoczesne, mysle ze to ze mam zawod w tym kierunku jest dodatkowym bardzo duzym plusem. co potrafie ? no u nas w firmie jezeli jest przezbrajanie na detal ktory juz byl wczesniej ustawiany to dostajesz polecenie, idziesz po rysunek i wszystko robisz sam, wymiana uchwytu tokarskiego, wymiana nozy, pomiar ich, zaladowac program, ustawic baze i przejechac po czym idziemy do izby pomiarow, oni wykonuja pomiary na naszynach i ewentualnie jezeli cos nie gra to wtedy nam podpowiadaja co w programie mam zmienic zeby bylo ok, ale jezeli jest nowy detal ktorego nigdy nie jechalismy to technolog wspolpracuje ze mna i razem ustawiamy, dlatego nie wiem czy poradzil bym sobie bo dwoch od nas poszlo do VW do poznania to dostali rysunek i mieli napisac program i wszystko dogrywac! wiec roznie to bywa, w Angli jak z tym wyglada ? bo doszly mnie sluchy ze np w niemczech jest tak ze nawet jest czlowiek od poprawnego mocowania nozy w uchwycie i mierzy je zaraz. ja planuje wyjazd tak mniejwiecej we wrzesniu, bo slyszalem ze latwiej o prace wtedy, powiedz mi jaki poziom angielskiego mniejwiecej jest potrzebny do pracy ? dzieki za pozdroo

TheAirluke
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 maja 2012, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 9 maja 2012, 19:32 Re: operator cnc

To ja mam podobna prace jak Ty tylko, ze na 5-osce i jak jest nowy detal i trafi na mnie to mam to szczescie albo i nieszczescie, ze musze napisac program dobran narzedzia itd...
Jesli umiesz robic to o czym piszesz to z praca nie bedziesz mial problemu. W Angli tez sa takie firmy jak te o ktorych pisales, ze sa w Niemczech, a twoim obowiazkiem jest zaladowac i rozladowac maszyne, ale i stawki sa odpowiednio adekwatne do wymagan. Firmy sa rozne gdzie trzeba ostro myslec i wymagaja wiedzy co chwile jest cos nowego i takie, ze robisz powiedzmy 10 jednych i tych samych detali w kolo. Co do operatorow cnc wydaje mi sie, ze prace znajdziesz zawsze czy to zima czy lato. Ja moja aktualna prace znalazlem w styczniu gdzie to niby jest martwy sezon i nie bylem bezrobotyny tylko mialem doscy poprzedniej firmy. Co do jezyka jesli chcesz pracowac w zawodzie i robic cos podobnego jak do tej pory to musisz sie dogadywac bez problemu.
Co jest bardzo wazne jak juz sie bedziesz tutaj wybieral to te swoje rozne papiery wez ze soba. Wez od swojego pracodawcy referencje najlepiej je przetlumacz ta, zebys byl wstanie udowodnic, ze masz doswiatczenie w zawodzie w Angli doswiatczenie jest bardzo wazne.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 10 maja 2012, 02:29 Re: operator cnc

dla scislosci, papiery z pl mozesz zostawic w najblizszej toalecie, zaden pracodawca w uk do nich nawet nie zaglada, dla nich liczy sie doswiadczenie w uk.
TheAirluke napisał(a):sinumerik,simens
to jedno i to samo, simunerik jest oprogramowaniem wypuszczanym przez siemensa
z Twoim doswiadczeniem mozesz szukac pracy jedynie jako operator do wymiany sztuk na maszynie ale jesli piszesz, ze masz prace w pl za nie takie zle pieniadze to bym sie powaznie zastanowil czy jest sens sie tu pchac. odliczajac koszta zycia itp to z pensji operatora wyjdziesz na to samo co w pl ze sredniej placy.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez TheAirluke » 10 maja 2012, 11:30 Re: operator cnc

papiery mam ogryginalne po polsku i angielsku, wszystko to jest zgodne z roznymi tam certyfikatami z UE.

TheAirluke
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 maja 2012, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 10 maja 2012, 11:48 Re: operator cnc

no i co z tego, ze je masz? na co masz te papiery? na wymiane sztuk? sam pisales, ze nie duzo wiecej potrafisz... poza tym tu pada jako pierwsze pytanie: w jakiej formie ANGIELSKIEJ pracowales, gdzie sa Twoje referencje i prosze numer telefonu do poprzedniego pracodawcy. koniec i kropka. papiery z pl to mozesz sobie nawet w stu jezykach zrobic i pokoj wytapetowac. mam takowe na wszystkie mozliwe sterowania poza mazatrolem (programowanie a nie wymiana sztuk) i zadna firma w anglii nigdy nie chciala ich nawet ogladac.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 11 maja 2012, 19:07 Re: operator cnc

Draco napisał(a):no i co z tego, ze je masz? na co masz te papiery? na wymiane sztuk? sam pisales, ze nie duzo wiecej potrafisz... poza tym tu pada jako pierwsze pytanie: w jakiej formie ANGIELSKIEJ pracowales, gdzie sa Twoje referencje i prosze numer telefonu do poprzedniego pracodawcy. koniec i kropka. papiery z pl to mozesz sobie nawet w stu jezykach zrobic i pokoj wytapetowac. mam takowe na wszystkie mozliwe sterowania poza mazatrolem (programowanie a nie wymiana sztuk) i zadna firma w anglii nigdy nie chciala ich nawet ogladac.



Draco Czy mógłbyś się nie zachowywać jakbyś pozżerał wszystkie rozumy i był we wszystkich firmach w uk? Pracodawcy w Wielkiej brytanii uznają doświadczenie i lata pracy przyniesione z Polski. Uprawnienia na wózki widłowe, suwnice są honorowane, ewentualnie jeśli zachodzi konieczność są one tzw adaptowane na potrzeby firmy w której pracujesz. Nieprawdą jest że honorowane są tylko firmy angielskie, również spotkałem się z tym że Twój pracodawca dzwoni do Polski by uzyskać informacje o zatrudnieniu. Proszę bez takich głupot bo faktycznie jak ktoś z Polski to czyta to po prostu zrezygnuje z przyjazdu.odrobinę rozsądku
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 19:12 Re: operator cnc

Jestem tego samego zdania co Hunteros, a tak poza tym moze ktos bedzie mi wstanie objasnic taka sytuacje.
Jakis tydzien temu wiercilem w aluminium dziury na wylot w tolerancji do 18 mikronow. Wszystkie czesci byly dobre maksymalnie bylo wyciete 5 mikronow ponad wymiar czyli spokojnie sie miescilo w tolerancji. Dzisiaj przyszedl zwrot 14 czesci na 15 to zlom. Wszystkie 7 czesci (tyle zrobilem pozostale 8 zrobily dwie inne osoby) sprawdzalem sam i do tego sprawdzal to jeszcze inspektor jakosci (kazda czesc) na cale szczescie w firmie zostaly wydrukowane raporty inspekcji i mamy podkladke bo straty sa kosmiczne.

Jest nas zajmujacych sie obrobka metali troche na forum wiec jesli ktos mial podobna sytuacje i wie co moze byc przyczyna moze mi to wyjasnic bede wdzieczny. Co najdziwniejsze jest, ze ja zrobilem 7 tych czesci pozostale 8 zrobily dwie inne osoby do tego sprawdzil to inspektor jakosci i wszystko bylo ok teraz wszystko jest zle. Zrozumial bym jak by sie pomylila jedna osoba, ale niemozliwe jest, zeby pomylily sie cztery. Moim skromnym zdaniem to klijet firmy w ktorej pracuje chce nas oszukac i podmienil czesci tym bardziej, ze to jest nowy klijet to byly pierwsze wykonane dla nich detale i kazdy trzas sie nad tym zeby nic nie zniszczyc i wypasc jak najlepie , a tu taka plama.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 19:26 Re: operator cnc

chcecie to opowiadajcie chlopakowi jak super tu jest itp, ze bedzie bogaty za miesiac a za rok kupi wille z basenem przy robocie operatora. ciekawe jakie doswiadczenie on przedstawi tu w uk, ze sztuki wymienial? buahaha. zreszta nie moj interes.


xxxx, rzeczywiscie pomozemy, skoro ja nie jestem obeznany to chocia ty jako ktos z wieksza wiedza bys wiedzial, ze zadajac pytania trzeba podac wszystkie warunki wykonania i transportu detalo, co to jest i z czego rowniez, o czym mamy powiedziec? o trzonkach drewnianych do lopaty? tak, gosciu wsadzil do wody i spuchly wiec macie problem :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 11 maja 2012, 19:53 Re: operator cnc

Draco napisał(a):chcecie to opowiadajcie chlopakowi jak super tu jest itp, ze bedzie bogaty za miesiac a za rok kupi wille z basenem przy robocie operatora. ciekawe jakie doswiadczenie on przedstawi tu w uk, ze sztuki wymienial? buahaha. zreszta nie moj interes.


xxxx, rzeczywiscie pomozemy, skoro ja nie jestem obeznany to chocia ty jako ktos z wieksza wiedza bys wiedzial, ze zadajac pytania trzeba podac wszystkie warunki wykonania i transportu detalo, co to jest i z czego rowniez, o czym mamy powiedziec? o trzonkach drewnianych do lopaty? tak, gosciu wsadzil do wody i spuchly wiec macie problem :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D




Szczerze to nie wspomniałem że jest kolorowo i można miliony funtów zarobić. Tak niestety niektórzy też szukają pracy za granicą i jeśli pytają to należy odpowiedzieć a nie się nabijać przedstawiając sobą niski i żałosny poziom Polaczka za granicą.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 20:10 Re: operator cnc

Hunteros30, gdybys nie probowal zablysnac i czytal dokladnie pytania to bys zauwazyl, ze kolega pytajac o prace zaznaczyl, ze obecnie pracuje i calkiem nie tak zle zarabia. Napisal rowniez, ze ma papiery jedynie na operatora (chociaz dla mnie to dziwne jak mozna miec papier na wymiane sztuk). Wiec dostal odpowiedz, ze jego papiery tu nie zostana nawet uznane bo takich jak on w kazdej agencji jest minimum dziesieciu czekajacych z czego ponad polowa ma doswiadczenie w uk i beda brani w pierwszej kolejnosci. Pozniej taki za miesiac przyjedzie, poszuka roboty, nic nie znajdzie i zamiesci swoj post w dziale: szukam pracy i wtedy Ty jemu napewno nie pomozesz. Wiec jesli dalej chcesz blyszczec to nie nad moim dachem ::stop::

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 11 maja 2012, 20:46 Re: operator cnc

Draco napisał(a):Hunteros30, gdybys nie probowal zablysnac i czytal dokladnie pytania to bys zauwazyl, ze kolega pytajac o prace zaznaczyl, ze obecnie pracuje i calkiem nie tak zle zarabia. Napisal rowniez, ze ma papiery jedynie na operatora (chociaz dla mnie to dziwne jak mozna miec papier na wymiane sztuk). Wiec dostal odpowiedz, ze jego papiery tu nie zostana nawet uznane bo takich jak on w kazdej agencji jest minimum dziesieciu czekajacych z czego ponad polowa ma doswiadczenie w uk i beda brani w pierwszej kolejnosci. Pozniej taki za miesiac przyjedzie, poszuka roboty, nic nie znajdzie i zamiesci swoj post w dziale: szukam pracy i wtedy Ty jemu napewno nie pomozesz. Wiec jesli dalej chcesz blyszczec to nie nad moim dachem ::stop::



Nie ma nad czym błyszczeć, Gdybyś chłopcze się odrobine zastanowił to doszedł byś do wniosku że Forum jak sama nazwa wskazuje jest do wyrażania opinii więc szanuj opinię innych a jeśli ktoś prosi o radę i informację to ich udzielaj a nie zachowuj się jak nadęty polaczek , który wciągnął cał a Anglię nosem, byle byś nie wypuścił uszami. Jedyną osobą która próbuje zabłysnąć jesteś tutaj Ty bo z tego co widze próbujesz znać się na wszystkim udzielając pseudo rad nie tam gdzie trzeba. Radzę przemyśleć i przystopować a nie obrzucać błotem innych forumowiczów
Ostatnio edytowano 11 maja 2012, 20:49 przez Hunteros30, łącznie edytowano 1 raz
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 20:49 Re: operator cnc

Draco napisał(a):chcecie to opowiadajcie chlopakowi jak super tu jest itp, ze bedzie bogaty za miesiac a za rok kupi wille z basenem przy robocie operatora. ciekawe jakie doswiadczenie on przedstawi tu w uk, ze sztuki wymienial? buahaha. zreszta nie moj interes.


xxxx, rzeczywiscie pomozemy, skoro ja nie jestem obeznany to chocia ty jako ktos z wieksza wiedza bys wiedzial, ze zadajac pytania trzeba podac wszystkie warunki wykonania i transportu detalo, co to jest i z czego rowniez, o czym mamy powiedziec? o trzonkach drewnianych do lopaty? tak, gosciu wsadzil do wody i spuchly wiec macie problem :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Draco jak wiekszoscia postow na tym forum tak i tym ostatnim pokazales swoj poziom. Pewnie masz wiedze na temat CNC, ale na tym sie swiat nie konczy i nie jest to sens zycia (bynajmniej mojego). Pytanie zadalem z czystej ciekawosci i wcale zadnej pomocy nie szukam.
Pytanie nie bylo skierowane personalnie do Ciebie wiec wcale nie musiales zabierac glosu do tego w chamski sposob, a poza tym mozna bylo to napisac po ludzku potrzebuje wiecej informacji na taki i taki temat i juz.
W poniedzialek wraca po urlopie do pracy najlepszy pracownik w firmie z 30 letnim doswiatczeniem i z pewnoscia wyjasni mi co sie stalo i zaspokoi moja ciekawosc. Bo juz stracilem ochote na dyskusje o tym na tym forum.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11 maja 2012, 20:53 przez Guest, łącznie edytowano 1 raz

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 11 maja 2012, 20:51 Re: operator cnc

:D

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 12 maja 2012, 03:44 Re: operator cnc

xxxx, takie małe tolerancje to temperatura pomiaru ma duże znaczenie. Jeśli zaraz po obróbce albo w ciepły dzień mierzyliście a klient w innych warunkach to może stąd wynikać różnica, względnie ktoś z Was ma źle skalibrowane urządzenia pomiarowe. Nic mi więcej do głowy nie przychodzi.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA