operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 13 lis 2012, 20:32 Re: operator cnc

tool maker to inaczej ślusarz narzędziowy. może być do press tools czyli tłoczniki (produkcja lub utrzymanie ruchu) lub injection moulding czyli wtryskarki i formy wtryskowe. Co do angielskiego tool makera to znaczy że ktoś musi się znać na wszytkim czyli człowiek orkiestra. Napisz więcej szczegółów na priv to będę w stanie powiedzieć Ci zakres obowiązków. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorgal » 14 lis 2012, 09:17 Re: operator cnc

Cześć
Skończyłem niedawno kurs operatora CNC i teraz szukam pracy w tym zawodzie. Ktoś zna firmy które przyjmują bez doświadczenia? Pracowałem kiedyś na maszynie sterowanej cyfrowo. W jednym wymiarze tylko.
Byłbym wdzięczny na jakieś namiary. Dzięki.
Pozdrawiam
Grzegorz

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Lotus » 29 gru 2012, 21:46 Re: operator cnc

Witam jesli mozna spytac znalazles prace na cnc pokursie w Birmingham czy dalej szukasz.

Lotus
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 17 maja 2012, 15:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorgal » 31 sty 2013, 18:08 Re: operator cnc

Lotus - nie jeszcze nic nie znalazłem. Niestety, nie mam doświadczenia.

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez leonde » 1 lut 2013, 16:41 Re: operator cnc

Witam kolegow po fachu!
Jako nowy bede mial kilka pytan,a mam nadzieje ze i moja wiedza sie na cos przyda.Ogolnie jestem operatorem cnc z 5 letnim doswiadczeniem-w polsce(operator,ustawiacz,programista-jak to w Polsce człowiek od wszystkiego...).A od lipca planuje rozpoczac prace w uk- w okolicy Birmingham.Od lipca bo wtedy skoncze podyplomowke z programowania na Polibudzie w Poznaniu.Jakie najpopularniejsze sa sterowniki w uk?pracuje na heidenheinie, shopturnie i fanucu.sa to popularne sterowniki?Jezeli mozecie poradzic jakie fabryki omijac to bede wdzieczny.Napewno bedzie trzeba zaczac gdziekolwiek zeby doswiadczenia nabrac.Nie jest to moj pierwszy wyjazd do uk- pracowalem w okolicach londka przez 3 lata wiec ogolnie orientuje sie w temacie zycia na emigracji.
pozdrawiam

leonde
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 1 lut 2013, 16:30
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 3 lut 2013, 18:14 Re: operator cnc

Kolego fanuc fanuc i jeszcze raz fanuc. Na frezarkach tez popularny jest heidenhain. Ja jak szukam pracy to wsumie tylko na heidenhaina bo bardzo lubie to sterowanie. W Angli bynajmnie w firmach, z ktorymi ja mialem kontakt to bylo fajne to, ze jak w firmie jest 10 tokarek to wszystkie na jednym sterowaniu 15 frezarek to tez wszystkie na jednym sterowaniu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 4 lut 2013, 12:07 Re: operator cnc

Ja robiłem na 2 różnych sterownikach na raz w jednej firmie, ale glowa od tego puchnie, bo każde sterowanie rządzi się swoimi prawami i jak się człowiek tak przerzuca z jednej maszyny na drugą to można palnąć niezłego errora czasem.

Najpopularniejsze w UK są Fanuc, potem Mazatrol, sporo Heidenhainów, czasem się jakiś Siemens trafi - sinumerik znaczy się. Więcej grzechow nie pamiętam :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez leonde » 4 lut 2013, 15:26 Re: operator cnc

dzieki wielkie!
wiec muszę sobie odświeżyć fanuca.większość detali dobimy na heidenheinie i shopturnie.a o jakich realnie stawkach można mówić na poczatek jako operator?zdaje sobie sprawe ze na ustawiacza bedzie latwiej sie dostac z jakimkolwiek doswiadczeniem w UK.I jezeli to nie tajemnica, to jakie stawki teraz w tej okolicy sa za wynajem?w surrey placilismy 150 funtow/tyg-2 pokojowe mieszkanko pod Woking,a slyszalem ze Bham jest o wiele tansze.
pozdr

leonde
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 1 lut 2013, 16:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 4 lut 2013, 16:17 Re: operator cnc

ja tez jestem swierzy i moze dali byscie pomosl gdzie szukac pracy na cnc i gdzie podejsc za nia trzeba \:

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 7 lut 2013, 02:40 Re: operator cnc

Leonde nie wiem co masz na mysli piszac operator. Bo w UK bynajmnie z mojego doswiatczenia wyglada to tak:
-operator- czyli wkladasz sztuke do maszyny wciskasz guzik i wyciagasz ewentualnie sprawdzasz jakies wymiary np. sowmiarka i w takiej pracy to minimalna max 7£
-operator ustawiacz-wyglada to miej wiecej tak wczytujesz odpowiedni program, przygotowujesz wszystkie narzedzia, ustawiasz 0, sprawdzasz program i jazda mysle, ze jakies 9-10£
-operator programista- tutaj to chyba wszystko jasne, a co do pieniedzy to roznie to bywa znam takich co zarabiaja po 25£ na godzine na to sklada sie wiele czynnikow.
Czasem majac mniejsze umiejetnosci wynegocjujesz lepsze pieniadze niz ludzie 1000razy od Ciebie lepsi.

Ja mialem taki przypadek w mojej poprzedniej pracy. Umiem programowac i bylo to ode mnie wymagane a pracowalem za 0,75£ na godzine mniej jak chlopak, ktory nie potrafil nic i przyszedl do firmy sie uczyc. Jeszcze do tego edytowal programy nie majac o tym pojecia jakie byly tego efekty mysle ze nie musze pisac, a puzniej to wzielismy sie na sposob i jesli on mial robic na danej maszynie to blokowalismy edycje programow. Generalnie to on byl zatrudniony do robienia jednych i tych samych czesci i na dzien dobry zepsol ich 6 bo wyciol dziury o 500 mikronow ponad tolerancje, a sam material na te 6 sztuk byl wart 10000£ plus 24 godziny obrobki sztuka to wiesz jakie daje straty. Jak mu zadalem pytanie czemu tego nie sprawdzales? I powiedzialem przeciesz masz tu mikromet sprawdzian mikromet elektroniczny co tylko chcesz. Uslyszalem odpowiedz bo mi nie powiedziales, ze to trzeba sprawdzac obok wisial tez rysunek techniczny ale jak sie go nie umie czytac. Ja tez nie jestem swiety i w swoim zyciu zniszczylem kilka czesci ale nigdy nie wycielem dziury 0 500 mikronow za duzej. Odszedlem z tamtej firmy bo szef chcial mnie wyslac na nocna zmiane dawal mi 100£ bonusa tygodniowo ja powiedzialem, ze chce 200£ myslalem, ze ponegocjujemy i skonczy sie na 150£ ale on sie nie chcial dogadac. Wiec zwolnilem sie z pracy tego samego dnia i to byl moj blad bo znowu przyszly pracodawca byl gora musialem wziasc to co proponowal nie mialem zbyt wielkiej mozliwosci negocjacji ale zawsze to nauczka na przyszlosc. Tak wiec widzisz sam czasem trzeba miec troche szczescia.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 7 lut 2013, 09:01 Re: operator cnc

a macie jakies namiary na firmy gdzie mozna podeslac swoje cv ja ustawie zero zaloze narzedzia itp przeciesz to zadna filozofia wszystko pisze w programie hehe a co doprzestawienia otworu to moze dziesiatki pomylily mu sie z setkami ja zawsze upierdalalem na promieniu narzedzia jak robilo otwor h7 albo jakis z tolerancyjnych i dane narzedzie zostawalo i mi robilo dalej wszedzie takie same otwory po co robic sobie podgorke :) edycja programu pisanie tez cos dam rade przez haidenhain i jego FK system hehe wiec prosil bym o jakies namiary na firme gdzie mozna podejsc z gory dziekuje i pozdrawiam

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 lut 2013, 00:16 Re: operator cnc

Co do firm to Cv napisz sobie po angielsku wystaw na job portale, a telefon nie przestanie dzwonic. Co do tego "wszystko pisze w programie" w sumie w firmach gdzie pracowalem zawsze tak bylo ale tutaj gdzie teraz trafilem tak nie jest. Ja jak robie program to na poczatku pisze liste narzedzi numer modyfikacji numer rysunku itp...
i puzniej np. TOOL CALL 12 Z S2000 10MM DRILL w ten sposob wiesz co jest co ale w firmie gdzie teraz pracuje wszyscy pisza programy TOOl CALL 12 Z S2000, a Ty sobie mysl co jest co. Teraz jak juz rozpracuje dany program to wpisuje jakie to jest narzedzie, zeby miec latwiej na przyszlosc. Tylko w tej firmie tez sa tacy ludzie, ze kazdy chce drogiemi zrobic pod gorke nigdy sie z czyms takim nie spotkalem w Angli nie bede Cie straszyl :wink:

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 8 lut 2013, 10:05 Re: operator cnc

ja zawsze robilem tak ze program mialem tak zrobiony ze podpis narzedzia mialem pod spodem gdzie jest s2000 zalezy na jakim oprogramowaniu sie robi a nr rys pisalem w nazwie programu hehe i otwieralem i pewniak ze to jest to :):) pozdrawiam i dzieki

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 lut 2013, 12:11 Re: operator cnc

No tak ja Ci tu podalem z tym opisem narzedzia tylko przyklad zalezy jakie sterowanie, kazdy tez ma troche inny sposob programowania . Z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze pojecie masz wiec dasz sobie rade na spokojnie, jeszcze napisz sobie dobre CV to polowa sukcesu nie wiem jak stoisz z jezykiem przydatnym w pracy nazwy narzedzi itp... wrazie potrzeby tez postaraj sie go podszkolic i bedzie dobrze.

Powodzenia

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 8 lut 2013, 12:18 Re: operator cnc

nazwy narzedzi tez po angielsku bo zawsze korzystalismy albo z garanta albo sandvica a tam po angielsku wszystko jest hehe jeszcze trafialy sie narzedzia sumitomo i sct :) wiec tez po angielsku :)

Dodano: -- 8 lut 2013, 13:20 --

a co do rysunku technicznego to tez mam pojecie bo robilem w mikronach wszystko praktycznie rownolegloesc w setce co na Polske rzadko spotykane xd :P wiec z narzedziami pomiarowymi nie bedzie problemu

Dodano: -- 8 lut 2013, 13:22 --

tylko nie wiem czy pisac w cv zmiana parametrow maszyny przez kody mod czy lepeij zostawic to dla siebie bo znam duzo kodow na odblokowywania i blokowania oraz zmiane parametrow wrzeciona napiecia itp itp :P

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron