operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Picus » 11 lut 2013, 03:23 Re: operator cnc

witam. tez mam problem ze znalezieniem pracy jako operator CNC
posiadam kurs operatora/programisty z polski (Firma Start CNC) noo mialem na poczatku kilka telefonow ale wszedzie doswiadczenie doswiadczenie i na tym sie konczy... od dzisiaj znow zaczynam wysyklac sobie CV i czekam moze cos sie znajdzie moze ktos da szanse

Picus
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 32
Dołączył: 21 sty 2013, 00:43
Lokalizacja: Wolverhampton/Kielce(Chęciny)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 11 lut 2013, 08:52 Re: operator cnc

tak po kursie to tak jest ja mialem szkole potroej lat praktyki jako slusarz pozniej poltorej jako cnc rok starzu jako cnc no i 2 lata pracy jako cnc ;p i kurs na sinumerika ale nic z niego praktycznie niewiem kursy nic nie pokazuja tutaj w angli wiedza a w polsce nie i dlatego potgrzebuja z doswiadczeniem :)

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 12 lut 2013, 03:14 Re: operator cnc

Niestety tak to teraz jest tego czego czlowiek kiedys uczyl sie kilka lat w szkole zawodowej czy technikum teraz uczy sie dwa tygodnie na kursie. Taka prawda w Angli wola przyjac kogos bez kursu czy szkoly z latami doswiatczenia. Jeszcze dwa trzy lata temu widzialem ogloszenia typu "przyjme do pracy operatora, ktory chce sie uczyc na operatora ustawiacza ale teraz juz dawno tego nie widzialem.

Picus proponuje poszukac Ci na poczatek pracy jako zwykly operator czyli wkladam cos do maszyny i wyciagam i probowac stawiac kroki dalej. Ewentualnie patrz na oferty te za minimalna albo cos w granicach 7£ takie firmy czasem decyduja sie przyjac kogos i dac mu trening. Widzialem takie ogloszenia tez Cnc operator programista za 7,50£/h raczej zaden programista nie pujdzie robic za takie pieniadze (chyba, ze jakis desperat) wiec w takich przypadkach jest Twoja szansa.

A prawda jest taka, ze narzedzia nie sa tanie obrabiane elemety czasem mocno przekraczaja moje roczne zarobki maszyny kosztuja majatek i nikt nie chce ryzykowac.

Guest
 
 

PostNapisane przez sh4do » 12 lut 2013, 13:05 Re: operator cnc

Witam,

Moze mi ktos udzieli informacji, co prawda nie jestem zdesperwany i nie szukam na gwalt pracy, ale z powodow rodzinnych chce sie przeniesc do Birmingham ze Szkocji, gdzie obecnie mieszkam.

Czytam mnostwo ogloszen w West Midlands, spelniam kryteria ktore sa stawiane kandydatom.
Dla wiadomosci, pracuje 9 lat jako operator, ustawiacz rowniez programujac, gdy jest taka potrzeba.

Co sie dzieje w tej Anglii, ze brak kontaktu ze strony potencjalnych pracodawcow?
Moze mi ktos na to odpowiedziec?


Pozdrawiam dla Wszystkich.

sh4do
 
 

PostNapisane przez Guest » 12 lut 2013, 15:38 Re: operator cnc

Moze problemem jest to, ze ciagle mieszkasz w Szkocji, a pracy szukasz w Bham albo moze CV zle napisales jednak ja jestem przekonany, ze to ten pierwszy powod ja zmienialem prace we wrzesniu, a telefon dzwoni do dzis az go mam serdecznie dosyc. Kolega tez chce zmienic prace i wystawil CV na kilku job portalach mowil mi, ze telefon tez dzwoni jak wsciekly.
Nie wiem jaka masz technike szukania pracy, ja robilem to tak wystawilem CV na kilku job portalach, a jesli gdzies sie pojawila jakas ciekawa oferta odrazu tam wysylalem CV i dodatkowo objechalem wszystkie mozliwe agencje w promieniu 20km od miejsca zamieszkania.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Picus » 12 lut 2013, 15:49 Re: operator cnc

a jakie job portale polecacie. wstawilem na kilka portali ale moze macie jakies polecane przez was gdzie jest duzo ogloszen tego typu

Picus
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 32
Dołączył: 21 sty 2013, 00:43
Lokalizacja: Wolverhampton/Kielce(Chęciny)
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez sh4do » 12 lut 2013, 16:18 Re: operator cnc

xxxx napisał(a):Moze problemem jest to, ze ciagle mieszkasz w Szkocji, a pracy szukasz w Bham albo moze CV zle napisales jednak ja jestem przekonany, ze to ten pierwszy powod ja zmienialem prace we wrzesniu, a telefon dzwoni do dzis az go mam serdecznie dosyc. Kolega tez chce zmienic prace i wystawil CV na kilku job portalach mowil mi, ze telefon tez dzwoni jak wsciekly.
Nie wiem jaka masz technike szukania pracy, ja robilem to tak wystawilem CV na kilku job portalach, a jesli gdzies sie pojawila jakas ciekawa oferta odrazu tam wysylalem CV i dodatkowo objechalem wszystkie mozliwe agencje w promieniu 20km od miejsca zamieszkania.


Witam,

Moze masz racje, mieszkam w Szkocji i prubuje znalezc prace w Birmingham.
W moim CV podaje aktualny adres, pod ktorym zamieszkuje, czyli Szkocja.
Postapilem analogicznie - wrzucilem moje CV na kilka portali jak totaljobs, itp., rowniez wysylam aplikacje na stanowiska, ktore sa dla mnie ciekawe - pod wzgledem doswiadczenia jak i kasy.

Byc moze zmienie w moim CV adres i zobacze co sie z tego urodzi, poniewaz sam jestem tym zaskoczony. Po 9 latach pracy w zawodzie operatora/ustawiacza jak i skromnego programowania, nie powinno byc wiekszym problemem znalezc cos sensownego.

Chyba tez tak postapie, za 2.5 tygodnia mam wolne, nadrukuje CV, wskocze w samochod i oblece okolice B-ham z moimi papierami.

Jesli ma ktos jakies uwagi dotyczace poszukiwan, byc moze gdzies robie blad, o czym nie wiem.

sh4do
 
 

PostNapisane przez Guest » 12 lut 2013, 21:59 Re: operator cnc

Picus
ja wystawialem CV na:
reed.co.uk
totaljobs.com
jobsite-tylko nie pamietam czy co uk czy com musisz to sobie znalesc
CV-library.co.uk
Jeszcze podobno jest portal, ktory sie nazywa British engineering ale ja nigdy nie wystawilem tam CV.

sh4do powiedz mi tak z ciekawosci jak jest z praca na cnc w Szkocji? Bo tutaj zazwyczaj jak sie nie moge dogadac z szefem ( w 99% przypadkach powodem tego jest podwyzka, ktorej nie chce mi dac) to zmieniam prace i zazwyczaj ze znalezieniem czegos fajnego nie ma problemu ostatnim razem troche sie przejechalem. Jak jest w Szkocji mozna sobie na cos takiego pozwolic czy nie bardzo? Na jakie stawke godzinowa mozna liczyc? Czysta ciekawos Szkocja bardzo mi sie podoba ale z praca to chyba jest tam cieszko ja to moze bym cos jeszcze znalazl ale mojej dziewczynie to chyba bym musial kupic stado baranow zeby miala jakies zajecie :P

Guest
 
 

PostNapisane przez sh4do » 13 lut 2013, 08:47 Re: operator cnc

xxxx napisał(a):Picus
ja wystawialem CV na:
reed.co.uk
totaljobs.com
jobsite-tylko nie pamietam czy co uk czy com musisz to sobie znalesc
CV-library.co.uk
Jeszcze podobno jest portal, ktory sie nazywa British engineering ale ja nigdy nie wystawilem tam CV.

sh4do powiedz mi tak z ciekawosci jak jest z praca na cnc w Szkocji? Bo tutaj zazwyczaj jak sie nie moge dogadac z szefem ( w 99% przypadkach powodem tego jest podwyzka, ktorej nie chce mi dac) to zmieniam prace i zazwyczaj ze znalezieniem czegos fajnego nie ma problemu ostatnim razem troche sie przejechalem. Jak jest w Szkocji mozna sobie na cos takiego pozwolic czy nie bardzo? Na jakie stawke godzinowa mozna liczyc? Czysta ciekawos Szkocja bardzo mi sie podoba ale z praca to chyba jest tam cieszko ja to moze bym cos jeszcze znalazl ale mojej dziewczynie to chyba bym musial kupic stado baranow zeby miala jakies zajecie :P


Witam,

Co do pracy w Szkocji, jest jej dosc duzo, warunki placy tez mozna negocjowac.
Z ciekawosci wyslalem kilka moich CV i pojechalem na interview, oczywiscie byla szansa na zmiane pracy, tylko jak wspomnialem - chce sie przenies do Birmingham.
Jesli Twoja dziewczyna nie jest wymagajaca i zna troche jezyk, problemu nie bedzie miec ze znalezieniem pracy.

Ponizej trzy firmy, ktore jeszcze w styczniu mialy zapotrzebowanie na CNC operatorow.

Mbaerspace - Motherwell (26.000 rocznie + nadgodziny + i dodatek zmianowy)
Howden compressors - Glasgow (24.000 rocznie + nadgodziny + 33% dodatku zmianowego)
Vance Precision - Alexandria (24.000 rocznie + nadgodziny)

Te firmy oferuja szkolenie, poniewaz detale ktore produkuja sa dosc drogie.

Osobiscie tam bylem, stad tez te informacje. Tego jest o wiele wiecej, np., Aberdeen, tam stawki sa naprawde zadowalajace.

Ja osobiscie szukam czegos na Sinumerika - Fanuc tez moze byc, bo to w zasadzie podobne.
Na poczatek ustawianie i operowanie, o po jakims czasie moge zaczac pisac programy, gdy zaznajomie sie z nowa produkcja.

Ale jak w moim pierwszym poscie, zero odzewu ze strony potencjalnych pracodawcow.


Pozdrawiam
---

sh4do
 
 

MężczyznaPostNapisane przez matthew2 » 14 lut 2013, 11:25 Re: operator cnc

Witam, ma ktoś namiary na jakąś prace/firme/agencje gdzie dostane się na CNC operator/programista bez doświadczenia , w styczniu zrobiłem takowy kurs i wszędzie chcą z doświadczeniem(oczywiste), mam duże chęci do pracy w tym zawodzie no i podstawy prog./ustawiania maszyny/zera itp , ale czym dłużej szukam tym chęci coraz mniejsze i boje się że pozapominam sporo rzeczy. Znajomość angielskiego dobra czasami problemy z listiningiem(ten akcent). Niedawno przyjechałem do UK, 5 luty

matthew2
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 lut 2013, 11:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 14 lut 2013, 17:04 Re: operator cnc

hmmm ciezko ci bedzie bez doswiadczenia kurs to nie wszystko trzeba sie obeznac ja bym nie ryzykowal i nieprzyjezdzal odrazu po kursie bez praktyki moze to operator wykasowac hehe bo z tego co wiem po kursie to podstawy programowania ale polecal bym sciagnac symulator mszyny by sie podszkolic i samouczki pomagaja w pewnym stopniu :) tego sie nie zapomina to jest jak jazda na rowerze :):)

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez matthew2 » 14 lut 2013, 18:21 Re: operator cnc

no symulatory mam

matthew2
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 lut 2013, 11:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michalW » 14 lut 2013, 21:16 Re: operator cnc

hmmm i co ci po nich lepeij napisac operator ustawiacz to i tak ci tu ciezko bedzie ale zalezy tez od podejscia .Umiesz chociaz FK system programowac bez wspolrzednych podanych w rysunku wyliczajac ja z promienia lub z innych danych w rysunku ;p bo chyba tego nie miales na kursie :P:P aczkolwiek moglo sie to zmienic i jakie oprogramowanie na maszynie tutaj raczej fanuc i haidenhain z tego co czytalem :)

Dodano: -- 14 lut 2013, 22:35 --

ustawianie zalezy tez od roboty mozesz w cv napisac ze jestes programista i masz kurs im wiecej tym lepeij ale jak dadza ci programowac i nie dasz rady to co wtedy .....

michalW
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 paź 2012, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez sh4do » 15 lut 2013, 08:56 Re: operator cnc

michalW napisał(a):hmmm i co ci po nich lepeij napisac operator ustawiacz to i tak ci tu ciezko bedzie ale zalezy tez od podejscia .Umiesz chociaz FK system programowac bez wspolrzednych podanych w rysunku wyliczajac ja z promienia lub z innych danych w rysunku ;p bo chyba tego nie miales na kursie :P:P aczkolwiek moglo sie to zmienic i jakie oprogramowanie na maszynie tutaj raczej fanuc i haidenhain z tego co czytalem :)

Dodano: -- 14 lut 2013, 22:35 --

ustawianie zalezy tez od roboty mozesz w cv napisac ze jestes programista i masz kurs im wiecej tym lepeij ale jak dadza ci programowac i nie dasz rady to co wtedy .....


Witam,

Jezeli podasz, ze programujesz, bedziesz musial to robic. Najrozsadniej jest troche popracowac jako operator i zalapac ten temat, zaznajomic sie ze srodowiskiem warsztatowym.
Jesli jest prosta robota, to pol biedy, ale duza ilosc firm wymaga czlowieka orkiestry, by robil wszystko. Tutaj ogolnie liczy sie doswiadczenie i staz pracy, polskie dokumenty nie sa zbytnio istotne, wazne bys wiedzial co robisz...

Pozdrawiam

sh4do
 
 

MężczyznaPostNapisane przez holloqi » 5 kwi 2013, 10:35 Re: operator cnc

Witam wszystkich

Za kilka miesięcy chcę wyjechać do Angli. Obecnie mam 6 letnie doświadczenie jako operator Cnc w renomowanej firmie,za chwilę też będę kończył szkolenie jako ustawiacz. Dobrze znam tokarki 2 osiowe i frezarki 5 osiowe,do tego także pracuję na strugarkach,wiórkownikach,przeciągaczach -wszystko w Fanucu. Znam obsługę śrutownic i hartownic,a do tego jestem narzędziowym,czyli ustawiam narzędzia na linię produkcyjną - strugi,frezy,frezy palcowe,wiertła itp. W związku z tym mam pytanie do doświadczonych operatorów,- czy z takimi umiejętnościami będzie mi ciężko znaleźć pracę? Muszę dodać,że z językiem kulawo stoję,tylko podstawy,ale słyszałem że można trafić na halę gdzie jest dużo Polaków. Czy może lepiej szukać pracy u Polskich pośredników np. Brasco,czy Peakstaff? Z tego co widziałem w internecie stawka operatora i ustawiacza idzie od 8.50 do 12 Ł,ale i widziałem samego operatora za 10 funtów.Na początek i mógłbym pracowaćjako zwykły operator bo nie ukrywam że moje doświadczenie w ustawianiu będzie kilku miesięczne :(

holloqi
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączył: 3 kwi 2013, 08:37
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA