operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 19 sie 2015, 19:20 Re: operator cnc

no to musze powiedziec ze masz fajna robote. w cnc bys mial cisze i spokoj zielony guzik i norma. ja po kursie oprocz tego ze g czy m kody wiem do czego sluza ale oprocz tego wiem jak dopasowac plytke no i pisanie programow ale to wymaga praktyki itd. a stawke mam zabojcza 8 wow no i mnostwo klopotow bo pracuje na emag b 400

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 19 sie 2015, 20:42 Re: operator cnc

Ale nie sadze ze mnie przyjma do CNC chcociazby sie zdalo by liznac fanuca i sie zmyc z tamtad. Tak jak napisalem samo programowanie to jest maly pikus a z dopasowaniem plytki roznie bywa bo od teorii na opakowaniu do praktyki tez jest troche :). A czy mam fajna robote jakbym umial to wszystko na kontrolerze fanuca czulbym sie sto razy lepiej dlatego teraz walcze o to by go zalapac. A stawka w cnc to ponoc okolice 9 tyle mi powiedzieli kiedy do nich dzwonilem. I nie boj sie u mnie tez jest norma chociaz jej niby nie ma bo to niby samolotowka to jakosc przed iloscia a zrob mniej to po uszach dostaniesz ze to nie karytas :). Takze niewiem co lepsze bujac sie z odpowiedzialnoscia czy bujac sie na guziku ale jedno jest pewne za odpowiedzialnoscia ida umiejetnosci. Jezeli chcesz sie wybujac z CNC to poprostu aplikuj o prace do upadlego i podgladaj supervisorow jak ustawiaja twoja maszyne a kiedys sie powiedzie ale wszedzie za wyzsze pieniadze spodziewaj sie ze bedziesz robil to co Ci napisalem i to bedzie twoje minimum z zakresu obowiazkow.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 20 sie 2015, 04:05 Re: operator cnc

Kolego Dariusz, gdybyś używał interpunkcji to łatwiej by się to wszystko czytało. Teraz to wygląda na jakąś bablanine bez sensu. W dodatku trochę po tych wypowiedziach widać niewiedzę z Twojej strony i bardzo małe doświadczenie w temacie. Pracy w CNC jest teraz multum wszędzie dookoła a Wy siedzicie za 8-9£ ??? Porażka.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 20 sie 2015, 07:51 Re: operator cnc

Ja pracuje na 2 osiowej tokarce i opisałem to co na niej wykonuje. Nie jestem "kozakiem" ale umiem juz duzo zrobic a napewno ustawić maszynę do startu , a dalej sie uczę by moc więcej. W tej chwili jest więcej ogłoszeń niz pracy. Przejzyj dokładnie ogłoszenia kolego Draco to zobaczysz o co chodzi. 10 rożnych agencji a opis do jednego stanowiska. Ja pracuje z Siemensem a wszędzie chcą Fanuca taka mała różnica. A jak miałeś szczęście i trafiłeś do firmy gdzie masz możliwość sie rozwijać to dziękuj Bogu ale mozesz zdradzić jak to zrobiłeś chętnie mozna nauczyc sie czegos wiecej w zyciu.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 20 sie 2015, 08:15 Re: operator cnc

Akurat ja mam 14 letnie doświadczenie w pełnym programowaniu w heidenhain, siemens jak i fanuc. Plus cad/cam jak Solidworks czy Creo Parametric. Zmieniałem jakiś czas temu prace i nie zauważyłem aby były problemy o jakich piszesz. Miałem 4 rozmowy na drugi dzień po zamieszczeniu swojego CV. Były to tez oferty na Siemensa, wiec nie wiem dlaczego tak nie lubisz tego systemu bo osobiście uważam, że jest on jednym z łatwiejszych i bardziej intuicyjnych w programowaniu. Jest też sporo firm posiadających maszyny z nim, wystarczy poszukać. Mój kolega, z 2 letnim doświadczeniem tez zmieniał pracę 2 tygodnie temu. Tez nie miał problemu ze znalezieniem nowej firmy.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 sie 2015, 08:38

Skoro znasz Siemensa to spokojnie możesz powiedzieć ze znasz fanuc. Różnice symboliczne przy czym fanuc to chyba najprostsze sterowanie tokarek
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 20 sie 2015, 09:34 Re: operator cnc

W moim przypadku chodzi mi o sam interfejs maszyny. Nie pracowałem na fanucku a boje sie ze to wypłynie jak ktoś postawi mnie przed maszyna z jego sterowaniem i poprosi o zmianę noży tokarskich, wprowadzenie zmian w programie, start programu z danego miejsca czyli tak naprawdę same podstawy operatora. Wiadomo ze jak ktoś jeździ Fordem to i pojedzie Oplem czy tez Mercedesem różnica moze byc tylko w ilości biegów czy tez w sposobie wlanczania wstecznego biegu. I tak staram sie to tłumaczyc ale tez zauważyłem ze niema co sie strzykać i trzeba mowić to co chcą czyli tak znam Fanuca.

Dodano: -- 20 sie 2015, 11:29 --

Widzisz Draco ty nie bedziesz miał problemu juz nigdy bo jestes fachowcem w swoim fachu. Ja z CNC zacząłem bawić sie 3 lata temu a 3 lata wstecz byłem kompletnie zielony w temacie prace znalazłem po 6 miesiącach . Nie moge tez powiedzieć ze pracowałem na maszynach 4 czy 5 osiowych jak pracowałem na 2 i 3. I mam narazie jedna fabryke z CNC w Cv w której było ok, do momentu problemu z zamówieniami po ucięciu przez Rolsa produkcji jednego silnika w zeszłym roku, a po drugie stwierdziłem ze to co umiem to jest maks moich możliwości w tymże miejscu. A ze uwazam sie za semi skill a nie "kozaka" pewne problemy mam, co mysle ze uporczywym szukaniem zmienię. Moze we wrześniu sie cos ruszy bo skończy sie sezon urlopowy. A tak jak napisałem lekki trening bo nie znam interfejsu Fanuca byłby w moim przypadku wskazany. Osobiście nie mam problemu do Simensa bo jest łatwy w obsłudze i przyjemny tylko ze mało fabryk pracuje z Siemensem najwiecej z Fanuckiem dlatego dobrze by było znac Fanuca tak samo jak znalezc miejsce gdzie mozna by było sie rozwinąć. Mysle ze przez 3 lata sporo sie nauczyłem, chociaz pewnie i mogłem wiecej ale nie zawsze sa do tego możliwości wszystko zależy od profilu firmy w której pracujesz no i tego czy ktoś chce Ci cos pokazać i czy ty umiesz uczyć sie od kogos

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 20 sie 2015, 17:12 Re: operator cnc

Koledzy i Wy narzekacie a co ja mam powiedziec. 5 lat pracy z maszyna cnc i nic tylko zielony przycisk. A gdy zapytalem sie o mozliwosci treningu to mnie wysmial moj supervisior. A dodatkowo wywieszono nalepke z zakazem grzebania w maszynie a jak cos by sie chcialo ustawic - sprawdzic od razu out. Ale powiedzialem stop i sobie sam zafundowalem kurs z cnc programowania fanuca na lathe. No i teraz ruszam w swiat i szukam czegos gdzie moglbym w koncu rozwinac sie. Cos gdzie mi pokaza co gdzie i jak itd. Moze jakies namiary macie?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 21 sie 2015, 07:40 Re: operator cnc

Poleciłbym Ci moja stara firmę bo właśnie stamtąd zrobiłem log off wczoraj ale narazie brak zamówień. Ale na początek nie spodziewaj sie ze ktoś Ci da wóz siana bo masz kurs programowania CNC. Narazie musisz szukać miejsca na przyuczenie, ja chociaz cos nie cos umiem ale uznaje ze moja wiedza to jak ugryzienie ciastka a nie zjedzenie go. Wejdź na jobcenter i LibraryCv i zostaw swoje Cv. Mozesz spróbować aplikować o prace o grube siano ale tam szybko sie zorientuja w którym jestes miejscu sprawdzając Cie. Zarejestruj sie w agencjach niekiedy sa fajne oferty ostatnio była za około 9-10 praca w Wolver o bit wyżej niz teraz pracujesz czyli mlogbys cos pogrzebać w maszynie, edytować offsety, zmieniać noże tokarskie. Agencja trinity personel . Zawsze mozna sie przyjąć na moment. A co do treningu pracownikow w takim CNC pomysl ze jezeli bedą was szkolić to dotychczasowi ustawiacze stracą prace, zakład bedzie musiał płacić, na rynku pracy pojawi sie za duzo ludzi z umiejętnościami stawki pójdą w dół itp. A wiec każdemu jest na renke aby was nie szkolic i żebyście byli kalfusami od wciskania guzika. Małe firmy wiecej szkoła swoich pracownikow niz wielkie kolosy. A o edukacji i inwestycji w siebie pieniędzy niema co płakać ja teraz na dwa lata włożyłem swoją 4500 funtów a to nie wszystko.

Dodano: -- 21 sie 2015, 10:38 --

adam806, żeby nie było ze mówie o czymś czego niewiem przed rozmowa w CNCSpeed byłem przekonany ze chociaz pracownicy mierzą detale ale to juz by było za duzo. Miałem dzisiaj interview w tej firmie bo poszukują ludzi na weekend, edukacja w uk do tanich nie należy a wiec mowie pojadę i zobaczę. Oprócz tego ze zobaczyłem dwie miłe ładne Angielki ewenement ładne i zgrabne, czyli juz jakiś plus dla tej firmy chyba jak tam wrócę umówię sie na kawę z jedna. To ich wiedza mnie raczej nie przyćmiła, dziewczyny nawet niewiedziały w jakich tolerancjach jest praca, ktoś powie ze sie czepiam, No ok. Za to dowiedziałem sie ze maszyny sa wyposażone w CMM i ze supervisior nadzoruje swoją sekcje i robi wszystko. A ja mam tylko wkładać i wyjmować detal. Wiec teraz sie nie dziwie za co jest tam te 8 z hakiem. Bo my tam nie mówimy o tokarzach czy frezarzach a o ladowaczach. Osobiście w mojej byłej juz firmie nie miałem systemu CMM na pokładzie maszyny wszystko mierzyłem ręcznie na plus minus 0.012 mm. Także przed kims kto nie potrafi mierzyć detalu recznie jeszcze spora droga. A co mowić o byciu programista.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 sie 2015, 11:34 Re: operator cnc

Na cmm ida czesci po set up i jak jest ok wraca na maszyne i wista wio. No niestety firma duza ale zeby cos lyknac z obslugi to nic z tego. Ja sie za pozno obudzilem ale zawsze cos. Mam nadzieje ze uda sie dostac prace ktora podszkoli mnie w obsludze cnc lathe + reszte czyli ste up, offsety program itd. W sumie na kursie powiedziano nam zeby szukac roboty jak operator, podszkolic sie troche obeznac z maszyna a pozniej probowac juz jako programista. I tak zamierzam zrobic, poznac maszyne potrenowac i wdrazac pisanie programow pod konkretny produkt. Bo chyba przy maszynie sa rysunki techniczne? Jak masz jakies namiary na firmy gdzie oferuja treningi smialo pisz na priv. Jesli chodzi o kase pewnie chcialoby sie duzo ale tez bym bral za 9< . Duzo firm szuka z doswiadczeniem i to mnie dobija bo robie na maszynie cnc a oprocz ladunku itd nic nie umiem fakt maszyny u mnie to sa centra nie tokarki czy frezerki moze z 3 takie maszyny sa na zakladzie a reszta to Emag B 400 lub 600.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 21 sie 2015, 14:26 Re: operator cnc

No i na kursach dobrze mówią tylko czasem ciezko to sklecić z praktyka. Aplikuj do skutku nie bój sie nawet dojeżdżać x kilometrów jak dostaniesz okazje i nie wybrzydzaj jak beda dawać 8. Ja zaczynałem od 8.5 teraz wyjściowa miałem 9.80 plus stawka zmianowa. A wg. Mnie nie wazne czy bedziesz pracował na centrum czy tez na 2 osiowkach lub 3 wiedza z toczenia i frezowania jest niezbędna. Ja poradziłbym Ci isc do collegu i zainwestować w edukacje np. Taki dwu letni nvq 3 Mechanical Engineering dałby ci konkretna wiedzę i napewno nie świstek ze jestes dalej cięciem. Jezeli jestes młody to wszystko zależy od ciebie, BMW rekrutowało ostatnio na CNC ale minimum tam było nvq level 3 ale zarobek tam był ładny 38000 na rok plus dwie premie rocznie. Sama znajomość języka czy tez skończenia szkoły tez nie da tyle co praktyka a najlepiej mało seryjna produkcja i napewno nie z tokarka z bar feederem. Bo wg. mojej oceny szkopuł w dobrym programowaniu tkwi tez w rozłożeniu operacji, których wg. Moich np. Obserwacji moze byc 8 nawet. W zależności od skomplikowania detalu. Czy tez wymuszenia użycia takich klamp lub szczęk czy tez fixtura a nie innego. Osobiście teraz tez nie zmieniłem pracy na hiper płatna ale prace ktora daje mi większe możliwości obeznania z programowaniem.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 sie 2015, 18:19 Re: operator cnc

No wlasnie zaczynam aplikowac na cnc lathe bez zerkania na stawki byle zdobyc doswiadczenie. Zobaczymy czy cos sie uda, oby. A co do collegu pewnie tylko dzienna opcja ta 2 letnia wolalbym cos na wekend bo niestety juz jestem wiekowy i mam rodzine, i tu beda schody. Ale aspiracje mam. A do bmw pewnie by sie chcialo ale slyszalem ze tez trzeba zsuwac jak to u szkopow. Nie wiem jak wyglada u jlr? pewnie podobnie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 21 sie 2015, 19:38 Re: operator cnc

Szkole masz wieczorami albo jeden dzien w tygodniu ja tak mam. I da sie to ogarnąć z praca.

Dodano: -- 21 sie 2015, 19:40 --

A ja mam sprawę do operatorów nawet jestem w stanie zapłacić za to :) Potrzebuje zdjecia z mocowaniem waszych komponentów w maszynie plus jakich narzędzi uzyliscie do obróbki. Wiecej info na priv.

Dodano: -- 21 sie 2015, 22:56 --

adam806, jezeli w poniedzialek nie zmienie zdania i nie odrzuce pozycji zaoferowanej mi wczoraj to dam Ci namiary na firme gdzie mam interview w poniedzialek. Z tego co widze po ich profilu mlogbys cos tam sie nauczyc ale wiecej bede wiedzial w poniedzialek :). Bo przedemna wybor czy chce skrobac w stali czy tez w kompozycie z ta roznica ze za kompozyt placa lepsze siano.

Dodano: -- 21 sie 2015, 23:09 --

Uwazam ze niektorym polaka mozna pomoc bo niektorym poprostu niewarto. Chociaz Polacy jak inne nacje powinni trzymac sie razem i w pierwszej kolejnosci promowac swoich ludzi ale tych oczywiscie co sa level wyzej od cwaniaka spod sklepu. Subiektywna opinia.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 22 sie 2015, 08:52 Re: operator cnc

Dzieki wielkie i bede czekac. Masz racje jako ze jestesmy ciagle na jezykach powinnismy trzymac sie razem pomimo tego ze polak polakowi ..... Lza sie kreci kiedy sie pytasz przelozonego zeby ci pokazal na maszynie ( fanuc ) jak wejsc do programu i ustawic np. w osi X lub jak wymienic narzedzie itp. a rodak odwraca sie na piecie i ignoruje cie lub pokazuje naklejke ze nie mozesz grzebac w maszynie pomimo tego ze chcesz wiecej wiedziec niz do czego sluzy zielony przycisk. Pozdrawiam jak cos to na priv

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 22 sie 2015, 09:39 Re: operator cnc

Wiesz dlaczego tak jest. Bo polacy to najbardziej zazdrosny i chciwy narod :). Jeden drugiego utopilby w łyzce wody tylko dlatego ze ten ma lepiej niz on. A teraz dopoki pracujesz tam gdzie pracujesz to zbieraj sobie dokumentacje czesci ktore obrabiasz, przyda Ci sie to na przyszlosc.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA