operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 5 sty 2011, 16:36 Re: operator cnc

el_wojtaso napisał(a):czy takowy polski kurs jest uznawany w Anglii?


nie

el_wojtaso napisał(a):I czy mając zero doświadczenia jako operator jest sens jechać do Birmingham??



jak wyzej, ale probowac mozesz.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez el_wojtaso » 6 sty 2011, 11:31 Re: operator cnc

A da się zrobić takie szkolenia w jakimś urzędzie w Birmingham??

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 13 sty 2011, 12:55 poczatki na cnc

Witam, jestem nowy na forum , wiele czytam na rónych o cnc poniewaz tez chce zmienic zawód ,pracuje od 5 lat na farmie i juz mam tego dosc, dlatego mysle ze czas na zmiany. Wiem ze cnc to dobry fach z perspektywami wiec chce go zdobyc ,ale idac do agencji musze cos wiedziec i miec jakikolwiek papierek potwierdzajacy odbycie kursu, interesuje mnie jakikolwiek kurs po ktorym cos bede wiedzial i dostane dokument odbycia kursu.
Wiec czy ktos ma pojecie gdzie moge odbyc taki kurs ,wiem ze ty DRACO oferowales pomoc chetnie bym skorzystal ale zrozumcie potrzebuje jakies potwierdzenie zeby jakos zaczac.
Pozdrawian
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 13 sty 2011, 16:31 Re: operator cnc

w anglii papierki nie sa potrzebne, jedyne co to referencje od poprzedniego pracodawcy i jakas wiedza w glowie. proponuje na poczatek zalapac sie gdzies jako zwykly operator, pozmieniac sztuki na maszynie i jednoczesnie probowac sie uczyc. musisz tez nauczyc sie uzywac przyzadow pomiarowych i odczytywac rysunek techniczny. jesli bedziesz potrzebowal jakis porad, wskazowek lub malego szkolenia to jestem do dyspozycji ale papierka wystawic nie moge. przeprowadzilem juz troche pelnozakresowych szkolen w firmach.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 13 sty 2011, 18:48 Re: operator cnc

Napewno masz troche racji "draco" z tym że papierek nie jest tutaj tak ważny jak w Polsce, ale obawiam sie totalnej kompromitacji w pierwszym dniu pracy więc do choinki muszę cokolwiek wiedzieć, szczególnie że nie chcę od razu zwolnić się z mojej aktualnej pracy, zamierzam pierwsze popracować na tych cnc w weekendy( mogę od piatku popoludnia do niedzieli nocki ) powinno coś się znaleść przez agencje choćby trochę , choćby za niewiele byle czegoś się uczyć a gdy się na tym poznam to zmienić pracę tylko na cnc. Dzięki za oferte pomocy (wiem ze papierka nie dajesz) a jak by twoje szkolenie wyglądało tylko teoria? Pozdr.
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 13 sty 2011, 19:20 Re: operator cnc

mirekn napisał(a):Dzięki za oferte pomocy (wiem ze papierka nie dajesz) a jak by twoje szkolenie wyglądało tylko teoria?


no niestety maszyny do szkolenia nie posiadasz wiec mozna zrobic cos jedynie w teorii lub na jakims symulatorze. jest troche opcji, zalezy rowniez jakiego sterowania chcesz sie uczyc i na jaki typ maszyn. co chcesz robic, itp. jest duzo kierunkow rozwoju w tym zawodzie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 13 sty 2011, 19:38 Re: operator cnc

Kursy CNC na maszynach to w ciul droga sprawa a już szczególnie w angielskim landzie.
Proponuję podszkolić sie na wlasnym kompie na jakichś symulatorach np. tym od niemców:

http://www.mts-cnc.com/

i smiało ładować do agencji na operatora cnc, potem domagać się szkoleń od pracodawcy i powoli zwiększać swoje kwalifikacje żeby awansować na ustawiacza czy programistę. Jeśli natomiast posiadasz nadmiar gotówki, to możesz zapolować po ebajach za desktop-sized frezarką jakąś np od rollanda taką 100 watową. Była swego czasu prawie nówka do wzięcia za śmieszne 3tysiaki. I na tym można poćwiczyć. Mała moc, metalu nie obrobi tylko jakieś pianki plastiki i tworzywo ale 4 osie są, do tego jest wyposażone to w ten nochal do reverse engineering'u, no i po zakończonej nauce można zawsze puścić dalej w obieg.

Powodzenia i jak cos trzeba to pytaj ;)

/poniżej jakiś pierwszy lepszy rolland desktopowy jaki mi wyskoczył u wujka googla:

http://www.rolanddg.com/product/3d/3d/m ... 20_15.html
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 13 sty 2011, 21:48 Re: operator cnc

To naprawde miłe ze jesteście tak pomocni, dobrze jest jak człowiek nie błądzi i ma kogo się spytać i poradzić , sprawdze ten symulator i poczytam więcej w sieci. Wyczytalem że najpopularniejszey w Anglii jest FANUC więc chyba na nim się skupię, ale to wy jesteście w branży więc może macie inne zdanie na temat tego na jakiej dziedzinie się skupić tokarek czy frezarek, fanuc czy mazac, operatorzy jakiego typu są najbardziej potrzebni?
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez solak » 17 sty 2011, 06:16 Re: operator cnc

Podłącze się do tematu, tyle że chciałem zapytać czy w Anglii często spotykacie frezarki bądź centra ze sterowaniem Heidenhain 530? Robię na tym ponad 5 lat i mam nadzieję że jakimś cudem w Anglii trafię właśnie na ten sterownik. Fanuc sporo się różni?

solak
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Wiek: 39
Dołączył: 4 sty 2011, 04:17
Reputacja: -5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 17 sty 2011, 07:18 Re: operator cnc

Fanuc sie nie wiele różni. Właściwie Heidenhain to jest ulepszona/rozszerzona wersja Fanuca, acz w Anglii mniej popularna. W Polsze za to bardzdo. W królestwie według mojego doświadczenia na 1wszym pod względem popularności miejscu stoi Fanuc, potem jest Mazatrol prawie po społu, dalej Heidenhain, Sinumeric i pozostałe kombinacje alpejskie.

Zdrówka,
Janek.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 20 lut 2011, 20:14 Re: operator cnc

Witam , was znowu pisalem kilka tygodni o tym ze zamierzam rozpoczac prace jako operator cnc i jak to zrobić , dostalem od niektórych z was kilka rad za co dieki, ale miedzy czasie wiele sie wydażylo bo bylem w Polsce na kursie obsługi cnc, wiele nas tam tego nauczyli rys. tech. , przyżądy , no i podstawowa obsługa maszyn, wiec teraz mam zamiar rozpocząć poszukiwanie pracy , nie zamierzam od razu zmieniać mojej obecnej pracy , chciałbym popracować najpierw na cnc w weekendy o ile to bedzie mozliwe (myśle ze coś sie znajdzie), więc pytam was chlopaki czy w zakladach gdzie wy pracujecie nie potrzebują kogoś na weekendy , lub czy nie słyszeliscie o firmach gdzie wlasnie na takie dni potrzebują kogoś do pracy? Sam z optymizmem od poniedziałku zaczynam chodzenie po agencjach.
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 21 lut 2011, 10:38 Re: operator cnc


malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 21 lut 2011, 18:42 Re: operator cnc

Niespotkalem sie z kontraktami na pól etatu w tym zawodzie.
Praca w weekendy jest mozliwa, nawet kiedys dostalem oferte pracy od piatku do niedzieli po 12 godzin za calkiem niezla stawke, ale wymagali sporego doswiadczenia.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 21 lut 2011, 20:20 Re: operator cnc

Szczerze mówiac to nie interesuje mnie kontrakt na weekend , poprostu chce nabrać doświadczenia pracując w weekendy. A z jakiej firmy dostaleś tą ofertę Thomas, może się do nich odezwę.
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 21 lut 2011, 21:52 Re: operator cnc

Z tego co wiem to ta firma jest w trakcie zwolnień wiec chyba nic z tego.
Zastanawiam się co rozumiesz przez mówienie ze szukasz na weekend zeby nabrać doświadczenia??? To w tygodniu nie można??? Czy myślisz ze w weekend pracodawca oczekuje od pracownika czy co???

Spruboj moze tutaj:

Kigass Aero Components Ltd.

Zawsze kogos potrzebuja maja dosc duza rotacje pracowanikow.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA