Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Młody » 10 sty 2013, 01:00 Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Witam. Czy macie może doświadczenie zawodowe w Szwajcarii? Interesują mnie koszty życia jak i sama praca itd. Czy lepiej jest w Anglii pod względem zarobków i kosztów życia? :)

Młody
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 6 maja 2006, 21:48
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 10 sty 2013, 14:33 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Luknij sobie na jakieś forum polonijne w szwajclandzie a się dowiesz pewniakiem.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez joannanobig5 » 10 sty 2013, 18:34 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

ja bylam w Szwajcarii. trzy razy po 4 miesiace w pracy sezonowej
bardzo piekny, sterylnie czysty i drogi kraj. bezpieczny. nie ma w Szwajcarii tylu czarnych,ci..a ,skosno-okich itp co tu w Anglii. oni sa inaczej wychowani niz Anglicy. sa nauczeni pracy,sumiennosci,czystosci i szacunku do pieniedzy- oszczedni
troche rozmawialam z szefem o zyciu w tym kraju. ostatni raz bylam tam latem 2009. nie wiem czy cos sie zmienilo od tego czasu ale oto co mi powiedzial:
-Szwajcaria to kraj "zamkniety". w tym sensie,ze oni wola zatrudniac swoich. wola placic rodakowi sporo wiecej niz przyjac obcokrajowca za nizsza stawke. poza tym obcokrajowcow nie lubia za bardzo, pomijajac tych co maja bardzo duzo kasy i w Szwajcarii inwestuja
-jak sie zarejestruje obcokrajowiec w angielskim odpowiedniku jobcenter i bedzie oferta to musi czekac (nie pamietam ile dni) . po co? czy nie zglosi sie na to stanowisko Szwajcar/ka. jak nie zglosi sie ich rodak wtedy mozna aplikowac
-sa tam zasilki ale nie sa bezwrotne jak w Anglii!!! jak ktos tam bierze zasilki itp to jak znajdzie prace musi stopniowo je zwrocic panstwu w ustalonych ratach
-niemal kazdy zawod ma stawke minimalna. jest stawka minimalna w rolnictwie,hotelarstwie itp. i co roku sie zmienia. stawka zalezy od kantonu - odpowienik naszego wojewodztwa. tam kazdy kanton ma inne stawki odnosnie wielu stref ,nie tylko zarobkow ale i podatkow,oplat itp
(tam placi sie np. parkingowe!! za to ze stoi samochod na ulicy przed domem!!!)
-Szwajcaria to drogi kraj. ja moge powiedziec tylko o zywnosci. nie wiem jak jest z wynajmem bo mieszkalam u szefa i placilam za pokoj. nie wiem ile kosztuje tam internet itp
-w tym kraju bardzo ciezko o obywatelstwo. po kilku latach pobytu mozna sie starac o karte stalego pobytu ale o obywatelstwo niezmiernie ciezko
- w tym kraju placi sie bykowe. to znaczy osoba ,ktora ma 25 lat i wiecej a nie jest zamezna/zonata to placi bardzo wysoki podatek dochodowy. potwierdzam- bardzo duzo placilam
to ,co napisalam powyzej powiedzial mi szef Szwajcar
osobiscie moge powiedziec ,ze Szwajcaria jest bez porownania piekniejszym i bezpieczniejszym krajem, tam jest wysoki poziom zycia, niemal nie ma ubostwa, bardzo malutko imigrantow
jesli jednak chodzi o mozliwosc znalezienia pracy, zmiany jej, rozwoju zawodowego, awansu itp to wydaje mi sie ze Anglia jest lepsza
ale to tylko moje zdanie
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 17 cze 2012, 15:06
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 10 sty 2013, 19:02 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

To by się pokrywalo z tym co w tej książce wyczytłem swego czasu. Myślę ze powinna być obowiązkową lekturą dla każdego kto planuje tu lub ówdzie w Europie za zarobkiem przyemigrować sobie. Dużo na temat poszczególnych mentalności narodowych i ich przyczyn wyczytać można.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/55813/pe ... zny-europy
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Młody » 10 sty 2013, 23:34 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Z tego co wiem to piekny kraj. Kiedyś miałem możliwość wyjazdu i teraz czasami się zastanawiam czy nie spróbować. Z tego co czytam to jest trochę lepiej niż kiedyś, ale czy naprawdę to niewiem. Ogłoszenia o pracę są ale czy chętni tak do zatrudniania z polski? Zawsze możnapróbować:) Jak z tymi zasiłkami jest to nie wiem, tylko trochę dziwne że trzeba je zwracać szczerze nie słyszałem o tym jeszcze.
Wiadomo jak w Anglii jest możliwości są rozwoju, ale czy tam nie ma takich?

Młody
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 6 maja 2006, 21:48
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joannanobig5 » 11 sty 2013, 16:38 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

nie napisalam,ze tam nie ma szans znalezienia pracy i rozwoju zawodowego
stwierdzilam tylko,ze tu w Anglii jest z tym latwiej
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 17 cze 2012, 15:06
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 sty 2013, 17:38 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Pamiętaj tylko o jednym - Szwajcaria nie jest członkiem UE = obowiązują zupełnie inne (ich własne) zasady zatrudniania i w ogóle przyjazdu i pobytu nieturystycznego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Młody » 12 sty 2013, 19:33 Re: Porównanie pracy w Anglii a Szwajcaria

Z tego co wiem to normalnie otrzymuje się pozwolenia na pracę w zależności jak długo ma się tam być. Poza tym tak samo jakw UK jest zasiłek rodzinny itd. może nie rozbudowane taj jak w UK. Pogoda lepsza nie aż taka deszczowa:)

Młody
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 6 maja 2006, 21:48
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA