Praca w jcb ?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 23 maja 2013, 17:30 Praca w jcb ?

Witam,
Mam pytanie czy ktos z Was pracuje w tej firmie przez agencje? Jak wyglada praca i jakie przestoje bywaja tam?

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 24 maja 2013, 01:51 Re: Praca w jcb ?

Ja kiedys tam pracowalem rok czasu przez agencje ale po roku sam sie zwolnilem bo chcialem kontrakt menadrzer powiedzial, ze mi go da ale w czerwcu, a to byl styczen i ja chcialem juz. Warunki super to jedna z niewielu firm w ktorej pracuja Polacy i nie zniszczyli panujacych tam angielskich obyczajow. Co do przestojow bywa roznie zalerzy na jakim stanowisku ja przyszedlem do JCB w lutym we wrzesniu zaczela slabnac produkcja i zaczeli zwalniac tych slabszych a w ich miejsce przyjmowac innych az w grudniu powiedzieli calej agencji, ze pracuja tylko do swiat po nowym roku zostalem tylko ja i jeden spawacz. W polowie stycznia jak odchodzilem to menadrzer mowil mi ze w lutym beda przyjmowac znowu. Moj kolega pracuje w JCB on juz kilka razy sie zwalnial kilka razy oni go zwalniali z powodu redukcji zatrudnienia wiem ze ktoregos roku zaczol prace w kwietniu, a zwolnil go w pazdzierniku i pozniej wrocil w lutym. Nie wiem na jakie stanowisko sie starasz ale jesli jestes dobry w tym co robisz to tez moze byc tak, ze Cie wcale na zime nie zwolnia bo wiedza, ze znajdziesz inna prace i do nich nie wrocisz, a oni dobrych specjalistow tak latwo nie wypuszczaja. Jesli lubisz popalac trawke albo jakies inne tego rodzaju urzywki to jesli chcesz pracowac w JCB musisz o tym zapomniec oni maja bardzo dobre testy na narkotyki i napewno zrobia Ci je na dzien dobry, a pozniej wyrywkowo raz na jakis czas kogos zapraszaja na testy, a jesli Cie przylapia to zamkniesz sobie drzwi w JCB do konca zycia. Jak ja pracowalem to wylecial Polak bo jego test na obecnosc anfetaminy wyszedl pozytywnie. Ogulnie firma fajna warunki takie jak nigdzie indziej Ci co pracowali na kotrakcie dostali na swieta 500£ bonusu rok wczesniej na swieta 1000£ bonusu. Mimo ze pracowalem przez agencje dostawalem od nich buty robocze ciuchy robocze dostalem szesc nowych zestawy spodnie i kurtka z nadrukowanym moim imieniem i nazwiskiem do dzisiaj ich urzywam bo sa porzadne, a nie takie lachy jak w innych firmach. Buty robocze jak sie zniszczyly szedlem do menadrzera pokazywalem i dawal mi nowe, a nie jak w innych firmach stwierdzal, ze jeszcze moga byc. Jak bym mial tam kontrakt to mogl bym tam pracowac do konca zycia ja pracowalem tam jako operator ustawiacz maszyn cnc jak sie zwalnialem mialem stawke 11,23£ na godzine, a Ci na kontracie 17£ na godzine. Dzisiaj pracuje jako operator programista na kontrakcie w innej firmie i nie mam 17£ na godzine. Dla mnie JCB ma dwa minusy:
-planowany urlop
-rozdawanie kontraktow strasznie cieszko u nich dostac kontrakt chociaz, ze mna do pracy przyszedl Czech spawacz i dostal kontrakt po 3 miesiacach.
Tak z czystej ciekawosci jaka agencja teraz rekrutuje do JCB bo moja obecna praca mnie dobija na maksa i tez intensywnie mysle nad powrotem do JCB albo do firmy z ktorej odeszlem z JCB.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 24 maja 2013, 12:22 Re: Praca w jcb ?

dzisiaj bylem na interview no i oddzwonili jutro mam drugie spotkanie. gosciu mowil cos ze mozna dostac kontrakt ale po jakims czasie. najpierw 6 tygodni szkolenia na maszyne cnc. w sumie mam doswiadczenie 2 letnie na cnc.

Dodano: -- 24 maja 2013, o 16:06 --

a kiedy pracowales w JCB? i jak dlugo? jak wyglada z przestojami bo facet mowil ze nie ma bo wzroslo zapotrzebowanie. i jak wygladaja zmiany, bo facet mowil cos o 2x tyg i 2 tyg innej ale nie mowil czy dniowki, nocki czy 2 -ej zmiany . jak z dodatkiem za shift i ile godzin sie pracuje. szybko sie odezwali ale rozmawialem a facetem o wszystkim ale zapomnialem o podstawowych zapomnialem.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 24 maja 2013, 16:21 Re: Praca w jcb ?

To moze cos sie zmienilo z tymi kontraktami ale raczej w to nie wierze "kontrakt po jakims czasie" to jest szerokie pojecie jakis czas to moze byc miesiac a moze byc dwa lata. To miales interview w agencji czy w JCB? Dziwne ja mialem tylko raz w JCB w piatek i we wtorek zadzwonili, ze od jutra zaczynam. Mozesz mi napisac jaka agencja rekrutuje teraz do JCB bo ja znalzlem ogloszenie na cnc jig borera z jakiegos momentum recruitment w ogloszeniu podane jest, ze szukaja kogos do uttoxeter rocester lub cheadle ja pracowalem w tym ostatnim, a w tych trzech miastach JCB ma swoje fabryki i tak sie domyslam, ze to jest ogloszenie z JCB. U nich ten trening to normalka nawet jak by przyszedl najlepszy na swiecie programista to oni beda mu dawac trening.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 25 maja 2013, 14:57 Re: Praca w jcb ?

mam zaczac od poniedzialku 4x4 czy to dobrze? wyslalem Ci na pw,

Dodano: -- 25 maja 2013, o 14:57 --

mam zaczac od poniedzialku 4x4 czy to dobrze? wyslalem Ci na pw,

Dodano: -- 27 maja 2013, o 10:42 --

Widze ze kolega nie czyta postow. Szkoda bo mam problem. Mam teraz kontrakt i niechce sie wtopic bo mam rodzine. Byc pozniej zwolniony to by bylo zle.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Mariusz1978 » 30 maja 2014, 11:50 Re: Praca w jcb ?

Witam wszystkich chętnych pracować w JCB. Pracuje w JCB już trzy lata jako malarz proszkowy i nie tylko, na swoim dziale jestem przeszkolony na wszystkich stanowiskach czyli zakładanie kabin, zabezpieczanie, silikonowanie i poprawki- już na mokro. Mam rodzine i chyba tylko dlatego jeszcze tam pracuje. Kontrakty dostają tylko gracze w golfa, oczywiście trzeba wiedzieć z kim grać, oczywiście rodzina, znajomi. Dla kawalera fajna praca za dobrą kase i jak uda się zostać 12 miesięcy to już jest ok ale i to nie gwarantuje kontraktu. byłem świadkiem jak zwalniali osoby kture pracowały 2 lata i podziękowali im oczywiście osoby agencyjne. JCB RUGELEY CAB SYSTEMS - nie polecam

Mariusz1978
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 maja 2014, 11:29
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do PRACA