Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Olusia85 » 22 cze 2013, 22:46 Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Czy pracodawca moze zwolnic pracownika w czasie zwolnienia lekarskiego?

Olusia85
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 14 lis 2007, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 23 cze 2013, 06:14 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

A co to za zwolnienie lekarskie? I w jakich okolicznosciach to zwolnienie? Teoretycznie nie moze ale zawsze jest tez druga strona medalu.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 23 cze 2013, 18:42 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

wydaje mi sie, ze moze. bedac na zwolnieniu jestes wciaz zatrudniona I obejmuje Cie I pracodawce okres wypowiedzenia, tak samo jak bylabys fizycznie w pracy. nie wiem dlaczego pracodawca nie mialby prawa zwolnic kogos na zwolnieniu.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ps » 23 cze 2013, 22:25 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

ach..ta nasza agg...co za dziewczyna.... ;)
z tego co wiem to pracodawca nie moze zwolnic na sick note....chyba ze trwa b. dlugo i .......
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 cze 2013, 09:31 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Employees who are off work sick for more than 4 weeks may be considered long-term sick.

As a last resort, employers can dismiss an employee who is long-term sick, but before they can do this employers:

- must consider if an employee can return to work - eg working flexibly or part-time, doing different or less stressful work (with training if necessary)
- must consult with employees about when they could return to work and if their health will improve

i wszystko jasne prawda?
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 24 cze 2013, 12:33 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

ps, daj mi jakis przypis do tego co napisales. chcialabym wiedziec, czy sie myle.
nie mowimy o zwolnieniu Z POWODU bycia chorym, a np o zwolnieniu w przypadku redukcji etatow, a ktos akurat jest off sick, bo np ma grype albo noge w gipsie. to jest zasadnicza roznica. nie mozna byc zwolnionym z powodu bycia chorym, nawet dlugoterminowo. jesli jednak pracodawca musi zredukowac 20 etatow I leci 20 ostatnio zatrudnionych osob, to dlaczego kogos mialoby chronic bycie na zwolnieniu? podobnie jest w przypadku ciezarnych.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 cze 2013, 15:33 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

agg, mozna zostac zwolnionym z powodu dlugotrwalej niezdolnosci do pracy ( to sie zmienilo w przepisach bodajze w 2012 roku). Jednakze dlugotrwala niezdolnosc do pracy to plus minus powyzej 6 miesiecy, z minimalna szansa na to ze stan zdrowia sie polepszy. Zeby jednak wszystko bylo w/g prawa, pracodawca musi najpierw zaproponowac pracownikowi powrot do pracy na inne ( lzejsze) stanowisko( nie obowiazuje tu zasada zachowania godzin/placy z poprzedniego stanowiska). grypa. cos w gipsie itp - to nie powod do zwolnienia poniewaz po wyleczeniu sie pracownik jest w pelni zdolny do podjecia poprzedniej pracy.Ale np niedowlad konczyny po zlamaniu - to juz moze byc powod do zmiany stanowiska pracy lub zwolnienia.( Mielismy w pracy problem z jednym z pracownikow ktory wiedzac ze jest na wylocie poszedl na 6 mies. zwolnienia ze wzgledu na stres zeby dalej mieszkac w sluzbowym domu. Po 6 miesiacach dostarczyl papier od psychiatry ze jest niezdolny do pracy i ...zostal zwolniony, przegral sprawe przed trybunalem( odwolywal sie) poniewaz udowodniono mu iz nie bedzie w stanie wrocic do pracy na to samo stanowisko a innych firma nie ma.) Ciezarne sa chronione innymi przepisami.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez alonka1970 » 24 cze 2013, 15:44 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

powinnas isc do Citizen Advice Bureau zw. CAB, jesli sie dogadasz to ci pomoga w wyjasnieniu sprawy i byc moze dostaniesz odszkodowanie za nieprawne zwolnienie. Agencje zeruja na nieznajomosci prawa przez polakow.

alonka1970
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 30 cze 2012, 15:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 24 cze 2013, 17:11 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Wnioskuje ze to zwolnienie ciezarnej jezeli nie mialas kontraktu a robilas dla agencji to moga cie zwolnic, bo w agencji jestes dalej zarejstrowana i moze Ci ona znalezc cos innego choc nie kazda agencja chce zawsze moga sie wywinac ze nie maja odpowiedniej pracy
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lukaszknurow » 20 lis 2014, 21:02 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Mam troszkę inne pytanie. Chciałem zapytać,otóż wspólnie z moimi dwoma współlokatorami pracowaliśmy przez agencję,rozchorowaliśmy się (jeden złapał od drugiego) gorączka,grypa jelitowa,itd. Zgodnie z zasadami agencji daliśmy znać o,niedyspozycji na kilka godzin przed startem pracy,po dwóch dniach donieśliśmy druki SSP. W agencji dowiedzieliśmy się że,nie płacą za SSP i mamy już nie wracać,kończą z nami współpracę. Zapytałem o wypłatę należnego SSP,w odpowiedzi dostałem że,"płacą powyżej siedmiu dni choroby" (z druku SSP wynika że pracodawca płaci DO siedmiu dni) Poprosiłem zgodnie z instrukcją o,przedstawienie powodu w postaci druku SSP1, w odp. "nie możemy tego zrobić,ponieważ ten druk wystawia lekarz" Jest to wielkie nieporozumienie ale,co dalej mogę z tym zrobić,do kogo się udać po pomoc.
Pozdrawiam,dzięki.

lukaszknurow
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 paź 2012, 10:29
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 22 lis 2014, 08:21 Re: Zwolnienie z pracy na chorobowym?

Agencja nie musi wypłacać Cu chorobowego, bo kontrakt który dostajesz tego nie zawiera. Wtedy za chorobowe płaci Ci job centre, ale płatne jest dopiero od 3ego dnia choroby. Przeczytaj sobie Terms of agreement, który podpisałeś. To jest na takiej zasadzie, że oni Cię najmują a nie zatrudniają i niestety jest to robione legalnie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak pracują agencje. Oni bez żadnego powodu mogą Ci nie oferować pracy i niestety mają takie prawo. Jak pracownik agencji nie masz praktycznie żadnych praw, chyba że uda Ci się przperacować te magiczne 13 tyg po który
ch muszą zapewnić Ci takie warunki jak mają ludzie na kontrakcie i dlatego są duże rotacje. Jeśli rejestrujesz się w agencji zawsze bierz proś o kopię tego co podpisujesz. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA