Spawacz jak zaczac

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez czacha » 14 paź 2013, 14:17 Spawacz jak zaczac

Witam wszystkich spawaczy, mam pare pytan dla ludzi ktorzy pracuja w tym zawodzie.
Na poczatku chcialbym wspomniec ze chcialbym zmienic zawod, w spawaniu nie mam zadnego doswiadczenia. W birmingham znalazlem kilka szkol ktore prowadza kursy na spawacza, ale no wlasnie od czego zaczac, moze ktros zna dobra szkole gdzie mozna sie porzadnie nauczyc fachu, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze po szkole czeka mnie jeszcze dluga droga ale chcialbym sprobowac i chyba najwazniejsze, jak wyglada praca bez doswiadczenia, czy da rade sie gdzies zalapac tylko po kursie na jakies dosc proste prace?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

czacha
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 kwi 2012, 15:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camillo8705 » 15 paź 2013, 09:56 Re: Spawacz jak zaczac

dluuuuuuuga droga przed toba kolego gdyz spawaczem nie stajesz sie z dnia na dzien ........ jaka metoda spawania cie interesuje????

camillo8705
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 31 lip 2012, 17:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 paź 2013, 14:35 Re: Spawacz jak zaczac

czacha napisał(a):(...) moze ktros zna dobra szkole gdzie mozna sie porzadnie nauczyc fachu, (...)

Jak każde manualne zajęcie, porządnie nauczyć może tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Szkoła może pomóc, wskazać, podać informacje, nauczyć teoretycznie. Znam kilku bardzo dobrych teoretyków którzy w życiu nie trzymali palnika w dłoni :)
camillo8705 napisał(a):(...). jaka metoda spawania cie interesuje????

Hehe podejrzewam, że kolega nie ma bladego pojęcia co go interesuje :)
czacha napisał(a):(...)w spawaniu nie mam zadnego doswiadczenia. (...)


Ja nie siedze w temacie ho ho ho a może i dlużej, więc nic praktycznie Ci nie poradzę. Ale miejmy nadzieję, ze odezwą się ludzie z branży i doradzą w którą stronę iść. A wtedy wybór kursu/szkoły itd i czas na decyzje.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez czacha » 15 paź 2013, 16:24 Re: Spawacz jak zaczac

Witam
Dziekuje za odpowedzie, co do metody to szczerze nie mam zielonego pojecia, myslalem o TIG, ale wlasnie wolalem zapytac na forum i poczekac na kogos, kto mogl by dorodzic ktora metoda bedzie odpowiednia na poczatek.
pozdrawiam

czacha
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 kwi 2012, 15:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez partizano » 15 paź 2013, 16:29 Re: Spawacz jak zaczac

jezeli chcesz zacząc spawac to zacznij kurs od migomata to najprostsza metoda spawania ,tig jest dosc trudny i trzeba dużo doswiadczenia szczególnie ze tigiem sie spawa stal nierdzewna i nikt cie nie przyjmie bez doswiadczenia ,a na miga jak załapiesz podstawy to będzie ci łatwiej na początek i może gdzies sie załapiesz prędzej

partizano
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 30 wrz 2008, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez WGs » 15 paź 2013, 17:21 Re: Spawacz jak zaczac

Jest metoda: jemy zupę chlebową / chleb zalany wódką/ , popijamy winem i na huśtawkę.
:rozwalkompa:

WGs
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 lis 2011, 21:44
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camillo8705 » 16 paź 2013, 09:38 Re: Spawacz jak zaczac

Jak każde manualne zajęcie, porządnie nauczyć może tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Szkoła może pomóc, wskazać, podać informacje, nauczyć teoretycznie. Znam kilku bardzo dobrych teoretyków którzy w życiu nie trzymali palnika w dłoni :)


popieram kolege w tej wypowiedzi gdyz reke w spawaniu cwiczy sie latami

camillo8705
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 31 lip 2012, 17:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 paź 2013, 13:43 Re: Spawacz jak zaczac

WGs napisał(a):Jest metoda: jemy zupę chlebową / chleb zalany wódką/ , popijamy winem i na huśtawkę.
:rozwalkompa:

Nie załapałem..
Pewnie jestem za mało yntelygentny.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez WGs » 17 paź 2013, 10:00 Re: Spawacz jak zaczac

Tj, tzw spawanie łukiem.
:idea:

WGs
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 lis 2011, 21:44
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 17 paź 2013, 15:47 Re: Spawacz jak zaczac

no nie zalapales Adam :D , ale to nic nowego ! jesli chodzi o yntelygencyje to pewnie w sredniej sie zmiescisz, ale raczej w dolnej jej frakcyji.

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 paź 2013, 18:11 Re: Spawacz jak zaczac

Mirella21 napisał(a):no nie zalapales Adam :D , ale to nic nowego ! jesli chodzi o yntelygencyje to pewnie w sredniej sie zmiescisz, ale raczej w dolnej jej frakcyji.

pozdrawiam


Powiedziała ta co załapała...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kwiatek722 » 14 mar 2014, 10:37 Re: Spawacz jak zaczac

Witam, odświeżam wątek, ale mam pytanie odnosnie pracy dla spawacza z doświadczeniem, 3 lata ale uprawnienia podstawowe czyli mig, chcemy przyjechć z chłopakiem do Birmi i on bardzo chce pracowac w zawodzie, jak wygląda praca w tej branzy? mam na myśli zapotrzebowanie na spawaczy :wink:

kwiatek722
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 mar 2014, 10:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rkuk » 15 mar 2014, 05:19 Re: Spawacz jak zaczac

witam
z praca spawacza jest tak jak w calej anglii na wiosne szukaja jest bardzo duzo ofert a na jesien zwalniaja na pewno na poczatek szybko zlapiesz prace przez agencje ale na miga slabo placa w porownaniu z innymi metodami jesli bedziesz dobry to sie zalapiesz na kontrakt a i wazna rzecz prace bez znajomosci jezyka choc podstaw jest bardzo ciezko dostac czasy sie zmienily
tu masz oferty
https://jobsearch.direct.gov.uk/JobSear ... mingham&q=

rkuk
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 cze 2012, 07:33
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kwiatek722 » 15 mar 2014, 10:26 Re: Spawacz jak zaczac

Dziękuję za odpowiedź, właśnie zamierzamy wyjechać jesienią :? ale wierzę że na początek coś się znajdzie :)

kwiatek722
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 mar 2014, 10:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 mar 2014, 19:06 Re: Spawacz jak zaczac

a to nie lepiej zmienić plany i miec dobry start? Albo przyjechać wczesniej, albo opóźnić przyjazd do następnej wiosny?
Przyjedziecie na jesień, ciężko będzie znaleźć pracę i się zniechęcicie, sfrustrujecie, zadłużycie... Przyjedźcie na wiosnę, chłopak szybko załapie pracę i będziecie mieli czas na odkładanie kasy na cienka jesień w razie czego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA