Praca w Policji w Uk

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez tentomasz » 2 sty 2014, 20:27 Praca w Policji w Uk

-Witam czy jest tu ktokolwiek kto pracuje w Policji w Anglii albo ma znajomych Polaków którzy pracują w tym zawodzie?
Jestem zainteresowany i w styczniu pobieram z Polski zaświadczenie o niekaralności i niedługo zamierzam spróbowac swoich sił. Minęło już prawie 2 lata odkąd mieszkam w Anglii, w Polsce byłem nauczycielem angielskiego i skończyłem filologię angielską (3 lata) z takimi przedmiotami jak np. literatura bryt, kultura bryt. Angielski znam dobrze, może nawet bardzo dobrze a im dłużej tutaj siedze tym jest lepiej, w każdej pracy w jakiej tu pracowałem byłem tłumaczem między polskimi pracownikami a szefami. Chciałbym się dalej rozwinąć językowo a więc zapisać na jakiś kurs językowy i pojawiaja się kolejne pytania
-na jaki kurs językowy pójść żeby sie podszkolić językowo pod kątem testów do policji, chodzi mi głównie o terminologię prawną, sądowniczą, ogólną wiedzę o prawie itp.
a może wystarczy przygotowanie domowe
-znacie jakieś książki które byłyby warte polecenia?
Znam stronę policji w uk i szukałem już tam informacji więc proszę o nie odsyłanie mnie tam bo co się dało wyczytać w internecie to już wyczytałem, potrzebuję tylko rad od kogoś w "temacie" który rekrutację ma już za sobą lub wiedza jak to wygląda w praktyce.
-Może ktoś znalazł na internecie testy do policji np. z wiedzy ogólnej? Z góry dziękuje za odpowiedź

tentomasz
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 sie 2013, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 2 sty 2014, 21:16 Re: Praca w Policji w Uk

Moja była dziewczyna (Brytyjka) pracowała i pracuje w Policji i w związku z tym, że w Polsce pracowałem w Policji , swego czasu przekonywała mnie abym starał się o przyjęcie tutaj do Policji.Niestety nie zdecydowałem się pomimo tego iż jak zdążyłem ustalić moja aplikacja miała by wysoki priorytet gdyż w UK aplikanci do pracy w Policji którzy pracowali w Polsce w tejże firmie są bardzo mile widziani.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez tentomasz » 3 sty 2014, 13:34 Re: Praca w Policji w Uk

czy wiesz może jakie testy ta brytyjka musiała przejść (o sprawnościowe nie pytam bo to pikuś)? Czy są dodatkowe testy z ang dla obcokrajowców? Najlepiej byłoby widzieć te testy przed przystąpieniem do nich... może są jakieś przykładowe testy na internecie, wiesz coś moze o tym? Może jakimś trafem ktoś wrzucił zeszło letnie testy do sieci?

tentomasz
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 sie 2013, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 3 sty 2014, 19:43 Re: Praca w Policji w Uk

tentomasz napisał(a):- Minęło już prawie 2 lata odkąd mieszkam w Anglii


No to musisz pomieszkac jeszcze troche, podstawowym kryterium jest min 3 lata udokumentowanego pobytu w momencie skladania aplikacji.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 3 sty 2014, 22:24 Re: Praca w Policji w Uk

Nigdy nie zagłębiałem się w temat wytycznych czy też wymogów.Niekaralność jest czymś oczywistym.Na Twoim miejscu wysłałbym do recruitment maila ze stosownym zapytaniem oraz krótkim opisem swojej sytuacji.Na pewno odpiszą.
Z tą dziewczyną już nie jestem i wolałbym nie wracać do tej dziewczyny nawet z zapytaniem.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 4 sty 2014, 19:56 Re: Praca w Policji w Uk

tentomasz- po pierwsze, to minimum 3 lata musisz tu być (jako ciągłość) przy składaniu aplikacji. Po drugie, zaświadczenie o niekaralności z Polski Ci się nie przyda, bo oni robią swoje (sami kontaktują się z odpowiednimi instytucjami).
Po trzecie- ja np. pracuję w IT ale żeby wykonywać niektóre zlecenia dla rządu musiałem dostać specjalne zaświadczenie (Security Clearance) które-żeby otrzymać- wymaga posiadania statusu rezydenta przez okres 5 lat (ale nie wiem czy w Policji jest takie potrzebne).
Po czwarte- praca w policji wiąże się z niskimi zarobkami i stresami, (jak i obelgami czasem ;) -to nie Polska).
Tu masz jakieś informacje:
http://www.metpolicecareers.co.uk/eligi ... ments.html

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez damian777 » 14 sie 2014, 20:20 Re: Praca w Policji w Uk

Witam mam pytanie dotyczace policji w UK, mam 25 lat jestem tutaj od 5 lat i bardzo chcialbym wstapic do policji, jednak majac 17 lat dostalem wyrok w zawieszeniu w polsce. Czy moge miec jakiekolwiek nadzieje ze uda mi sie zostac tym policjantem. Duzo w moim zyciu sie zmienilo, mozna powiedziec dostalem szanse od Boga ma drugie i chce cos zrobic w nim pozytecznego

damian777
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 sie 2014, 20:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 15 sie 2014, 09:21 Re: Praca w Policji w Uk

Przede wszystkim sprawdz czy widniejesz jeszcze w Krajowym Rejestrze Karnym.

,,W celu wyeliminowania trwałego charakteru następstw skazania ustawodawca przewidział instytucje zatarcia skazania.

Skazanie sprawcy przestępstwa pociąga za sobą wielorakie skutki. Jednym z nich jest swoiste naznaczenie osoby skazanej, między innymi poprzez umieszczenie jej danych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Pociąga to za sobą szereg następstw dla takiej osoby, między innymi negatywny odbiór ze strony społeczeństwa, co nierzadko prowadzi do problemów ze znalezieniem pracy, uniemożliwia wykonywanie określonych zawodów i ogólnie ogranicza jej perspektywy życiowe.

W celu wyeliminowania trwałego charakteru wskazanych powyżej następstw skazania, w szczególności efektu naznaczenia i umożliwienie skazanemu ponownego osiągnięcia statusu pełnoprawnego członka społeczności, polski ustawodawca przewidział instytucje zatarcia skazania, którą regulują art. 76 oraz 106 - 108 kodeksu karnego.

Zatarcie skazania jest pewnego rodzaju fikcją prawną, polegającą na tym, że z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. (art.106 kk).

Skazanie zatarte nie może więc rodzić żadnych konsekwencji prawnych, nikt też nie może ograniczać praw osoby, której skazanie uległo zatarciu.

Skutkiem powyższego jest to, że osoba, której skazanie uległo zatarciu, może twierdzić, iż jest osobą niekaraną. Dotyczy to wszelkich składanych publicznie deklaracji, w tym o charakterze urzędowym. Dodatkowo wszystkie adnotacje o jej karalności powinny zostać usunięte z dokumentów oraz rejestrów, w których je umieszczono, czego sprawca może się skutecznie domagać (tak Grzegorz Bogdan w komentarzu do kodeksu karnego, Warszawa 2007 str. 1109 - 1110).

Kiedy następuje zatarcie skazania

Zatarcie skazania może nastąpić z urzędu lub na wniosek. W razie skazania na karę pozbawienia wolności zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od wykonania, uznania jej za wykonaną lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.

Sąd może jednak na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat.

W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania. Na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.

Zatarcie skazania jest pewnego rodzaju fikcją prawną, polegającą na tym, że z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. (art.106 kk).

Skazanie zatarte nie może więc rodzić żadnych konsekwencji prawnych, nikt też nie może ograniczać praw osoby, której skazanie uległo zatarciu.

W razie odstąpienia od wymierzenia kary, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia.

Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania (nie dotyczy to jednak środka karnego w postaci obowiązku naprawienia szkody).

W przypadku natomiast skazania sprawcy na karę w zawieszeniu, zatarcie skazania następuję z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby, przy czym nie jest możliwe wcześniejsze zatarcie takiej kary.

Dodatkowo do zatarcia skazania z mocy prawa dochodzi w sytuacji, jeżeli według nowej ustawy czyn objęty wyrokiem nie jest już zabroniony pod groźbą kary.Obowiązujące przepisy przewidują też pewien wyjątek. Nie podlega bowiem zatarciu skazanie na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeżeli pokrzywdzony był małoletnim poniżej lat 15.''

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA