Opieka nad dzieckiem

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez demi1 » 4 cze 2014, 16:07 Opieka nad dzieckiem

Czy ktos sie orientuje, gdzie nalezy sie zarejestrowac, by zostac legalna opiekunka do dziecka?

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez patii8121 » 10 cze 2014, 05:43 Re: Opieka nad dzieckiem


patii8121
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 18 lip 2013, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez demi1 » 10 cze 2014, 09:40 Re: Opieka nad dzieckiem

Dzieki Pati.
Tak przy okazji kilka przemyslen na temat pracy niani.
Dostalam kilka ofert pracy opiekunki( od polskich mam) :shock:
Otoz, bedac na samozatrudnieniu mam prawo wymagac najnizsza krajowa( czyz nie?) :roll:
Okazuje sie, ze proponuja mamusie 2 funty na godzine, przy pracy 10 godzin dziennie :twisted:

No sorry ::stop::
Czy nianka ma inny zoladek niz mama?
Czy ma grubasza skore i nie potrzebuje ubran na zime, podeszwy, zamiast stop i moze biegac boso?
Jak opieknuka ma sie utrzymac za 20 funtow dziennie, nie mogac podjac juz zadnej innej pracy, bo czas nie pozwala?
Tlumaczenie, ze mama zarabia 6,31 mnie nie przekonuje.
Praca opiekunki nie jest wcale lzejsza praca niz ta w fabryce, a czasem nawet ciezsza.
Skoro wiec mamy sa takie hojne, niech same pilnuja wlasne dzieci i zrezygnuja z pracy zawodowej, a potem przelicza zyski i straty.
Dziecko kosztuje, tak bylo, jest i bedzie...
Pozdrawiam mamusie i nie tylko i zastanowcie sie czasem, zanim zlozycie komus propozycje pracy za 2 funty.

Dodano: -- 10 cze 2014, 11:04 --

Zapomnialam dodac, ze mamusia ma oprocz wyplaty, benefit na dziecko i moze odliczyc prace niani od podatku.
No, teraz chyba jasniej :grin:

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2014, 11:38

Zwykle stawka jest okolo 3.5f za godzine i zapominasz ze mozesz miec pod swoja opieka wiecej niz jedno dziecko jesli jest powyżej chyba 2 lat (nie pamietam dokladnie)
Niestety nie wszystkie mamusie maja benefity....
Jesli mamusia lub tatus zarabia troszke wiecej to niestety panstwo umywa roczki od takich rodzin.
Frustrujace ale prawdziwe...sam tego doswiadczam jedy ja codziennie rano wstaje do pracy i ciezko pracuje na to co mam kiedy moi sasiedzi pracuja na part time i dostają dodatki i suma sumarum maja praktycznie tyle samo co my plus mnóstwo czasu dla siebie....

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 cze 2014, 13:18 Re: Opieka nad dzieckiem

Na podanej przez Pati stronie sa glownie ogloszenia niezarejestrownaych opiekunek oraz osob poszukujacych opiekunki. Kozystanie z serwisu z mozliwoscia dostepu do danych kontaktowych osob, ktore sie tam oglaszaja kosztuje £20/mc, bedac niezarejstrowana opiekunka mozesz dac tam oglosznie.

Tu jest strona rzadowa, z informacjami dotyczacymi rejestracji Opiekunow w Ofsted:
http://www.ofsted.gov.uk/early-years-an ... hildminder

Pracujac jako osoba samozatrudniona, nigdy nie bedziesz miala zagwarantowanego minimalnego uposazenia. Nie kazdemu to odpowiada. Taka jest specyfika tej pracy i na pewno nie kazdy moze ja wykonywac. Jest wiele zawodow, ktore daja gwarancje minimalnego, a nawet wielokrotnie wyzszego wynagrodznia. Dziecmi czesto opiekuja sie osoby, ktore same maja wlasne dzieci, albo z innych wzgledow nie chca lub nie moga podajc innej pracy i jedynie chca zarobic dodatkowe pieniadze. Biorac pod swoje skrzydla kilkoro dzieci, dajesz sobie szanse zarobienia wiekszych pieniedzy, ale tutaj musisz zainwestowac w zaadaptowanie swojego mieszkania na potrzeby opieki nad dziecmi, na pewno bedzie to tez bardziej stresujaca i wymagajaca praca.

Rodzice moga dostac dofinansowanie do opieki nad dzieckiem tylko jesli opiekunka jest zarejstrowana. Jesli oboje pracuja na pelen etat i maja jedno dziecko, dofinasowanie do opieki nad dzieckiem dostana symboliczne, natomiast do innych benefitow, ktore wspomniasz w swoim mailu nie otrzymaja wcale.Warto tez pamietac, ze oboje rodzice pracujacy na pelen etat placa podatki, a samozatrudnione i niezarejstrowne opiekunki zwykle nie maja zadnych kosztow uzyskania swoich dochodow, albo stosunkowo niewielkie.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2014, 14:51

Ktosienka czy do opieki nad dzieckiem zalicza sie tez przedszkole?
Koszty przedszkola full time siegaja rzedu 750f/m-c
A moi dobrzy znajomi placa za przedszkole kwartalnie jakies 70f przez niskie wykazywane dochody oficjalnie pracując tylko na pół etatu.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 cze 2014, 15:00 Re: Opieka nad dzieckiem

Kazdy kozysta z takiej formy opieki na jaka go stac i dokonuje wlasnych wyborow zyciowych wg wlasnego sumienia i zasad.
Sa i tacy wsrod polskiej spolecznosci, ktorzy maja na swoim koncie ciezsze wykroczenia i przestepstwa. Niemniej nie mialam ich na mysli.

Przedszkole za £500- £750 miesiecznie ma odrobine wyzsze koszty wlasne, niz niezarejestrwoana opiekunka i o dofinsowanie do przedszkola niektorzy moga sie starac.

Thomas, chyba kumplujesz sie z kims kto Cie okrada.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2014, 15:26

Nie bardzo rozumiem?
Ja chcialem tylko dowiedziec sie czy warunki jakie trzeba spełniać zeby dostac dodatek na przedszkole sa takie same jak na inne formy opieki.
Wg tego co napisałaś wyzej wynika ze oboje rodzice musza pracowac w pelnym wymiarze godzin, tymczasem moi znajomi pracujac na part time dostaja dość duzy dodatej na przedszkole.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez demi1 » 10 cze 2014, 15:36 Re: Opieka nad dzieckiem

Ktosienko, propozycje, ktore dostalam, zwalily mnie z nog.
Byly od samotnych mam, ktore maja benefity, moga odliczyc od podatku, malo tego,
proponuja 2 funty na godzine nie za opieke na 1 dzieckiem, ale dwojka lub trojka, nie u mnie w domu, tylko z dojazdem do innej dzielnicy.
To wybacz, ale jesli ma to byc jedyny moj dochod, to ja tez chce zyc.

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 cze 2014, 15:36 Re: Opieka nad dzieckiem

Thomas Przepraszam jesli nieopatrznie Cie zrozumialam wczesniej.

Dofinansowanie przez tax credits dostajesz do kosztow jakie ponosisz na zarejstrowana opieke nad dzieckiem. Pod tym pojeciem (Registered Childcare) kryje sie zarowno zarejstrowana w Ofsted opiekunka jak i przedszkole. Mozna tez tu wrzucic jakies dodatkowe formy opieki: breakfast clubs, after school clubs itp, Nie ma to znaczenia, ktora forme wybierasz. To czy dofinsowanie Ci sie nalezy zalezy od Twoich dochodow, tego czy masz partnera czy nie, ile jest dzieci w domu i czy ktos jest niepelnosprawny. Przy rodzinie 2+1 , w ktorej rodzice pracujacuja na pelen etat i przecietnych zarobkach dofinansowanie jest znikome, albo nie ma go wcale. Przy 2+2 dofinansowania jest wiecej, ale i koszty opieki duzo wieksze....
No chyba, ze ktos deklaruje w urzedzie stan niezgodny z faktycznym, ale wtedy to my wszyscy za jego opieke nad dzieckiem placimy, to mialam na mysli wczesniej.

Niektore firmy daja mozliwosc skorzystania z Childcare Vouchers, czyli przed wyplacenie i opodatkowaniem wynagorodzenia potracaja z pensji okreslona sume i daja ja w postaci vouchery na opieke nad dzieckiem. Vouchery mozna wydac jedynie na zarejstrowane w Ofsted formy opieki. Jesli jestes w pierwszym progu podatkowym i Twoj pracodawca jest kozysta z tych voucherow Twoja opieka nad dzieckiem bedzie Cie kosztowac o 20% mniej.

Dodano: -- 10 cze 2014, o 15:44 --

Demi nie chcialam Cie urazic, zmierzam do tego, ze kazdy z nas otrzymal w zyciu wiele propozycji i nie kazdy musial z nich skorzystac. Praca niewykwalifikowanej opiekunki zawsze jest i byla nisko platna . W niewielu pracach mozna sobie pojsc na zakupy, do lakarza, ksiazke poczytac, obejrzec telewizje itd.... Sama w czasie studiow przez 2 lata odbieralam dziecko ze szkoly i czekalam az robiacy kariere rodzice wroca z pracy. Gdybym nie miala biletu miesiecznego zakupionego na potrzeby dojazdow na uczelnie, ta praca nie oplacalaby mi sie ani troche, gdyz byla sporo ponizej polskiego minimalnego uposazenia. Niemniej moglam sie tam uczyc, wyjsc z moja podopieczna na spacer, poczytac itd. Nie urabiajac sobie rekawow mialam dodatakowe pieniadze. To raczej formia na dorobienie, a nie zarobienie na swoje utrzymanie.Taka specyfika pracy.
Ostatnio edytowano 10 cze 2014, 15:53 przez ktosienka, łącznie edytowano 3 razy

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez demi1 » 10 cze 2014, 15:49 Re: Opieka nad dzieckiem

Thomas, doskonale Cie rozumiem.
Jednakze, jesli mam wstawac o 4 rano, jechac godzine do innej dzienicy, by za 2 funty na godzine zajmowac sie 3 dzieci( od 10 miesiecy do lat 4) do godziny 17 , to wysiadam.
Masz racje, gdyby dzieci dowozono do mnie, po 2 funty od dziecka, ok.
Ale, jesli ja mam sie z tej pracy utrzymac, to jak?

Dodano: -- 10 cze 2014, 16:54 --

Ktosienko, jestem nauczycielka z wieloletnim stazem pracy, mam wszelkie kwalifikacje potrzebne do tej pracy.
Nie urazilas mnie, absolutnie.
Urazaja mnie raczej propozycje tego typu.
Ja rozumiem tez te mamy, ale jesli sie ma dzieci, to ich utrzymanie rosnie z kazdym rokiem.
Dlaczego tylko od Polek sa tak niskie propozycje?
Nie wszyscy Anglicy zarabiaja tu krocie.
Zapewniam, nie jestem urazona, bynajmniej.
Ciesze sie, ze ktos wogole podjal temat i dzieki za odzew

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 cze 2014, 16:04 Re: Opieka nad dzieckiem

Demi, jestem mama malego dziecka i wierz mi ze z drugiej strony ten problem nie wyglada rozowo.

£2/h za 3 ke dzieci to zdecydownie przesada i na pewno nie miesci sie to w kategoriach bezstresowego pomyslu na dorobienie dodatkowych pieniedzy.

Nie wiem jak polskie kwalifikacje przekladaja sie na tutejsze, najlepiej skontaktuj sie z Ofsted.
Jesli chcesz, aby bylo to dla Ciebie glowne zrodlo utrzymania, na pewno cos wymyslisz.
Dosc popularne jest Nanny Share- opieka w jednym domu, nad kilkorgiem dzieci z sasiedztwa i do tego nie musisz sie rejestrowac w Ofsted, choc chyba sa jakies ograniczenia w ilosci dzieci (warto postudiowac ta strone do ktorej link Ci wyslalam).

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 10 cze 2014, 17:41 Opieka nad dzieckiem

demi1 napisał(a):...i moze odliczyc prace niani od podatku.
No, teraz chyba jasniej :grin:


A to rewelacja, czy mogłabyś podać więcej szczegółów? Jeżeli chodzi Ci o childcare vouchers to nie nazwałbym tego odpisywaniem od podatku tylko raczej żałosną próbą udobruchania rodziców pracujących na pełen etat (oczywiście bez urazy).

PS. Nie wszyscy Polacy płacą tak kiepsko, my płacimy £7/h za opieke nad 3-letnimi bliźniętami, kontakt na 30h tygodniowo.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez demi1 » 10 cze 2014, 17:56 Re: Opieka nad dzieckiem

Masz racje Zwierzaku, ja nie chce tu wrzucac wszystkich do jednego wora.
Ale tych propozycji od mam polskich mialam juz 7, wiec jestem ciut zniesmaczona.
O :grin: widzisz, za 7 funtow, na pewne 30 godzin bym sie pisala z zamknietymi oczyma, ale kiedy ktos proponuje prace 10 godzin dziennie z trojka dzieci, za 2 funty na godzine, to wybacz, za to nie da sie przezyc :grin:

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez weronika30 » 14 cze 2014, 14:14 Re: Opieka nad dzieckiem

Dofinansowanie do dziecka mozna tylko dostac w wypadku zarejestrowanej opiekunki,trzeba w kazdej chwili moc udowodnic ze sie z wywiazuje z umowy z nia tj miec rachunki,placic nawet kiedy dziecko jest na wakacjach czy chore I nie kozystamy z jej pomocy.
Jezeli ktos chce pracowac jako niezarejestrowana opiekunka,tj nie placic podatkow itd nie moze oczekiwac bog wie jakich stawek...

weronika30
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 1 sie 2007, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron