Wlasny biznes

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Marsin » 5 lis 2014, 13:06 Wlasny biznes

Ktos chce sie podzielic pomyslami na wlasny biznes? ma jakies przemyslenia na ten temat? a moze potrzebna wspolpraca?
Avatar użytkownika
Marsin
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 sie 2012, 23:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 5 lis 2014, 20:01

Naprawde liczysz na to ze ludzie sa tak naiwni i podziela sie pomyslami na pieniadze na forum ot tak sobie ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Marsin » 5 lis 2014, 20:44 Re: Wlasny biznes

jezeli umiesz odroznic "pomysl na biznes" od "biznespalnu" to tak - licze ze sa tacy ktorzy chca tutaj o tym rozmawiac. W sieci roi sie od pomyslow typu burger van czy uslugi sprzatania. Moze ktos cos dorzuci od siebie w celu dyskusji?
Avatar użytkownika
Marsin
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 sie 2012, 23:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 lis 2014, 21:48 Re: Wlasny biznes

Mam wrażenie, że o wiele łatwiej dyskusja by się rozpoczęła, gdybyś Ty jako pierwszy podzielił się swoim pomysłem/pomysłami (nie tymi - jak to okresliłeś -wziętymi z sieci).
A jak zacząłeś - z taka reakcją sie spotkałeś.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 6 lis 2014, 06:52 Re: Wlasny biznes

http://www.biznesforum.pl/

Mój pomysł na biznes: zawinałem się z Anglii,
siekłem podyplomkę w kierunku który mnie interesował i założyłem biznes.
Tadam! :D
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 6 lis 2014, 08:10 Re: Re: Wlasny biznes

Marsin napisał(a):Ktos chce sie podzielic pomyslami na wlasny biznes? ma jakies przemyslenia na ten temat? a moze potrzebna wspolpraca?


Marsin napisał(a):jezeli umiesz odroznic "pomysl na biznes" od "biznespalnu" to tak - licze ze sa tacy ktorzy chca tutaj o tym rozmawiac. W sieci roi sie od pomyslow typu burger van czy uslugi sprzatania. Moze ktos cos dorzuci od siebie w celu dyskusji?


Twoje pytanie brzmialo dosc jasno "czy ktos chce sie podzielic pomyslami na biznes" chyba urwales sie z choinki myslac ze ktos za friko da Ci jakikolwiek pomysl...

Biznes plan to calkowicie co innego...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Marsin » 6 lis 2014, 08:27 Re: Wlasny biznes

no czyli nie rozrozniasz :grin:
Avatar użytkownika
Marsin
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 sie 2012, 23:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 lis 2014, 09:34 Re: Wlasny biznes

jak wyzej napisz swoj wlasny pomysl na biznes pierwszy a nie czekasz na pomysly innych
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Marsin » 6 lis 2014, 09:46 Re: Wlasny biznes

osobiscie mysle nad burger vanem - chyba najprotstrzy model biznesowy i nie wymaga duzych nakladow. Moj sasiad - Wloch jezdzi vanami z lodami i w sezonie zarabia tyle za na cala zime wraca do siebie do slonecznej Italii.
Avatar użytkownika
Marsin
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 sie 2012, 23:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 6 lis 2014, 14:45 Re: Re: Wlasny biznes

Marsin napisał(a):osobiscie mysle nad burger vanem - chyba najprotstrzy model biznesowy i nie wymaga duzych nakladow. Moj sasiad - Wloch jezdzi vanami z lodami i w sezonie zarabia tyle za na cala zime wraca do siebie do slonecznej Italii.

No to dosc dobry business plan nie ma jak to wybrac najpopularniejszy pomysl, a czy nie wymaga duzych nakladow to pojecie wzgledne co chcesz osiagnac...

Rozumiem ze juz masz rynek rozpracowany i wiesz gdzie bedziesz stal jakie budki tam sa, jakie oplaty sa zwiazane z posiadaniem takiej budki tez juz masz w business planie ?

No i nie zapomnijmy o certyfikatach do sprzedazy jedzenia z samochodu bo rozumiem ze dowiedzenie sie co i jak bylo pierwsze na Twojej liscie ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 lis 2014, 15:18

Te burger I breakfast vany to takie male lokalne mafie.
Ciekawe kto cię wpusci na swoj "rewir".

Mam pomysl dla ciebie. Otwórz biuro doradztwa biznesowego.
Bedziesz radzil jaki biznes rozkręcać :-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Marsin » 6 lis 2014, 15:31 Re: Wlasny biznes

Thomas a napiszesz cos wiecej - myslisz ze to "gypsy" kontroluja glownie ?

Dodano: -- 6 Nov 2014, 16:48 --

@Alzak: tak sporo juz sie rozgladalem - nie jest wymagany zaden kurs typu health and safety ale bedziesz mial inspekcje zanim otworzysz, poza tym lepiej miec taki kurs bo mozesz sobie wywiesic w lokalu i zawsze to jakis dokument. Poza tym trzeba znalezc jakies miejsce - najlepiej wokol duzych "retail parkow" czy tam zakladow - Council ma swoje stawki za takie uslugi i gdzies czytalem ze moze byc okolo 400£ za rok za miejscowke ale np na Bullringu to byloby znacznie wiecej - moze ktos cos wie wiecej w tej kwestii?
Avatar użytkownika
Marsin
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 20 sie 2012, 23:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 lis 2014, 22:28 Re: Wlasny biznes

odnosnie street food wg prawa :

1) If you employ anyone (even if they are family), you must have valid employers liability insurance, and display the certificate in the place of work.

2) All food preparation premises must be registered with the local Environmental Health Office in the area in which the unit is stored if mobile or in the area you pay Council tax to) 28 days prior to trading.

3) All persons coming into contact with food must be trained (the level of training depends on the job) they are allowed to work in the premises.

4) You must put into place, implement and maintain a documented food hygiene management system based on the principles of hazard analysis & critical control points (HACCP)

5) A health & safety risk assessment must be carried out by the business proprietor at regular intervals or if the circumstances of the business change.

6) If you employ 5 persons or over you must produce a written Heath & Safety Policy Document. If you employ more than 5 people you must carry out a Fire Risk Assessment.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 lis 2014, 07:48

Znam gostka który od lat zaopatryje nasz zaklad I okolice w różnej maści kanapki I śniadania. On ma uklad z jakiś pubem w ktorym przygotowuje jedzenie. To miejsce musi spelniac wymagania angielskiego sanepidu jak jest napisane wyzej. Reszte przygotowuje na miejscu czyli glownie smaży miecho jaja itp.
Wiem ze oni maja ustalone ściśle zasady miedzy sobą gdzie moga sprzedawać. Jak ktoś sie nie dostosowuje lub wchodzi ktoś nowy to ma przestane. Ten gość co u nas ma vana jest angolem i w większości widzę Angoli
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 10 lis 2014, 09:20 Re: Wlasny biznes

Jakis czas temu wypatrzylem taka przyczepe z kanapkami na parkingu pod tesco w Willenhall kilka tygodni temu identyczna w tesco w innej miejscowosci zamienilem kilka zdan i kobieta tam sprzedajaca powiedziala mi, ze maja dwie talkie przyczepy.
Mysle, ze dogadanie sie z jakims duzym marketem bylo by dobrym pomysłem na taki biznes z dwóch powodów:
1) tam sie kręci dużo ludzi
2) nie ma problemu z parkingiem
Inny plan, który mógł by wypalić z taka przyczepa to znaleść firmę gdzie większość pracownikow to Polacy i sprzedawc tam jakieś polskie jedzenie, a może i Anglicy by korzystali bo w polskich restauracjach często sie widzi Anglików.

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA