Wlasny biznes

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 14 lis 2014, 04:35 Re: Wlasny biznes

Marsin napisał(a):myslisz ze to "gypsy" kontroluja glownie ?


gypsy? widziales kiedys cygana w biznesie?

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 14 lis 2014, 16:10 Re: Wlasny biznes

mepsi napisał(a):
Marsin napisał(a):myslisz ze to "gypsy" kontroluja glownie ?


gypsy? widziales kiedys cygana w biznesie?


Pewnie chodzi o travellersow.

Ja mam pomysł na biznes, takie nawet marzenie bym powiedział. Odlewanie maloseryjnych modeli samochodów. Ale to raczej biznes dla kogoś kto ma jakieś pojęcie, siedzi w tym hobby.

Polecam zagłębić się w jakieś hobby, najlepiej drogie, pomysły na biznes same się narzucają wtedy. A jak chińska mądrość głosi - rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracować.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 lis 2014, 17:28 Re: Wlasny biznes

Odlewać szkoda zachodu. Model nie musi być solidny: drukary 3D od lat już są w powszechnym użyciu, można dziabać z tworzyw lepiąc z dyszy roztopioną żyłkę, można strzelać laserami w pudełko z proszkiem, który spieka się na przecięciu linii laserów - gotową skorupkę można metalem w piecu zalać i jest metalowy odlew, można przyczepić spawarke mig zamiast głowicy drukującę i wyspawa nam model 3D. Od chyba kilku w Oxfordzie kombinują nawet całe chaty drukować w 3D cementem szybkowiążącym zmieszanym z włóknami. Generalnie taka desktopowa drukara to proste i tanie urządzenie - niedługo pewnie będą popularne jak drukarki, a kasę będzie się tylko zarabiało na sprzedaży gotowych modeli 3D do druku. Podobno za kilka lat firma nike ma być firma tylko software'ową - handlującą gotowymi do druku plikami z najnowszej kolekcji butów. Także wróżę konkretny przyszły rynek dla projektantów wszelkich CAD'owców i tym podobne. Może zamiast kebsa kręcic - zapodać sobie jakieś studia w tym kierunku? ;)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 14 lis 2014, 17:58 Re: Wlasny biznes

Mam w szafie wydrukowany model - jeszcze długa droga do tego żeby druk zastąpił tradycyjne metody. Nie mówię że się nie da, ale osobiście wolałbym np roland imodela taką małą frezareczke cnc niż drukarkę. A odlewanie ma swój urok :)

Mogę się podzielić pomysłem na biznes znajomego z pracy, może ktoś będzie chciał założyć mu konkurencję. Chlopak robi panele ogrodzeniowe, takie typowe jak wszyscy maja w ogrodach, 6 stóp długości. Ma wyspawana ramę na której rozkłada drewno i wszystko zbija mlotem pneumatycznym. Kasuje 12 £ za panel, czyli bardzo tanio, zysku polowa ceny, czas zbicia 6 minut. W lato miał zamówienia na setki. Czasem się pojawia w pracy jeszcze (to rodzinna firma) ale żyje z tych paneli.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron