Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez shotten` » 30 sty 2015, 09:28 Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Witam,
Czy pracował ktoś z was może w Dpd oldbury albo smethwick? Praca przez agencję Tudor z wallsal. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda tam praca, czy jest miarę regularna. Na umowie jest też napisane ze po 12 tyg stawka zmienia się na 10.38, czy to prawda?
Z góry Dzięki za odpowiedzi

shotten`
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 sty 2013, 23:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hashordie » 22 lut 2015, 09:38 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Ja pracowałem, ale przez careerlink.
Praca wygląda różnie. Albo rzucają Cię na rozładunek aut, załadunek. (na smethwick sam na auto, a pracownik dpd idzie na skaner i skanuje Ci paczuszki, na oldbury o tyle dobrze, że często jesteś z kimś, choć nie zawsze).
Następna opcja jest taka, że jesteś na tzw. Podłodze czyli rozwozisz duże gabaryty pod daną bramę (opcja smethwick i oldbury) lub przywozisz duże "cage" przez całą zmianę pod zakres bram. (opcja smethwick)
Jeszcze zależy gdzie trafisz na smethwick, bo pamiętaj, że jest tam magazyn DPD obok.
Ja miałem tego pecha, że 12 tydzień minął mi zaraz po nowym roku i wołali mnie 2 razy w tygodniu, czasami tylko raz lub w ogóle. Brali ludzi za minimalną, a tych po 10 w ostateczności. Więc nie napalaj się, bo ja zmieniłem specjalnie pracę.
Należy wspomnieć jeszcze (nie wiem jak w twojej agencji), że musisz być godzinę przed swoją zmianą - nie płacą ci za to. I w ciągu tej godziny okazuje się, że jest mniejsze zapotrzebowanie na ludzi i wracasz do domu np. :)
Stawka za niedziele jest liczona tylko do 12 w nocy. Jest szansa na overtime, kiedy jest busy, ale pracujesz wtedy za 6,5 (nie wiem jaka teraz jest minimalna).
Jak masz jakieś pytania, pisz w temacie - postaram się odpowiedzieć, aby inne osoby zainteresowane, mogły poznać odpowiedzi na swoje pytania lub zadać własne.

Aha no i w kwietniu (od stycznia do kwietnia pracowałem około 14 dni - nawet nie) pisali do mnie czy chcę dziś w nocy pracować. Odpisałem im, że nie i odpisali mi, że jestem "zbanowany" :D Jechałem do Polski, więc miałem i tak w dupie, skoro nie odzywali się przez miesiąc do mnie(ostatni raz pracowałem w marcu).

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kroli2110 » 25 lut 2015, 09:50 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

witam, zaczynam prace w DPD oldbury mógłby mi ktoś napisać na czym konkretnie polega praca dla kobiet. Jak wygląda pierwszy dzień? z góry dziękuje

kroli2110
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 24 lut 2015, 10:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hashordie » 25 lut 2015, 16:29 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

kroli2110 napisał(a):witam, zaczynam prace w DPD oldbury mógłby mi ktoś napisać na czym konkretnie polega praca dla kobiet. Jak wygląda pierwszy dzień? z góry dziękuje

Cześć. Zależy od magazynu, ale widzę, że na oldbury.
Tak więc,
pierwszy czy ostatni dzień - bez różnicy. Nie ma szkolenia, tylko do pracy - tam Ci wytłumaczą już na stanowisku.
Może być, że będziesz na "podłodze" (napisałem wyżej na czym to polega) lub na "karuzeli" czyli paczki jeżdżą sobie na takiej line i są opisane numerkami, masz np. zakres cage od 10-18 i numerki z tymi paczkami powinny trafić do odpowiedniego cage.
To w sumie wszystko. Nie wiem, jakie jeszcze dziewczyny robią robotę na magazynie. Ale te dwie pozycje na sto procent mogą się trafić : - )

Powodzenia

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kroli2110 » 26 lut 2015, 10:02 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Dzięki bardzo za odp:) mam jeszcze jedno pytanko. Pierwszego dnia mam induction, na czym to polega? Czy od razu po tym zaczne prace?

kroli2110
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 24 lut 2015, 10:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hashordie » 26 lut 2015, 12:42 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

kroli2110 napisał(a):Dzięki bardzo za odp:) mam jeszcze jedno pytanko. Pierwszego dnia mam induction, na czym to polega? Czy od razu po tym zaczne prace?


Rozumiem, że jesteś już po tych ich śmiesznych testach?
Nie wiem jak old bury, ponieważ ja zaczynałem na smethwick i tam niestety jako facet oczywiście trafiłem na załadunek auta i to było moje szkolenie - układaj po sufit, ciężkie na dole, lekkie na górze itp. Może być, że będziesz miała szkolenie na old bury, zależy do kogo trafisz. Masz 95%, że trafisz do takiego starszego typa(nie mówię, że jest dziadkiem hehe), jest polakiem i stara się wszystko wytłumaczyć. Poznasz po akcencie :)

Ale nie ma czym się przejmować, pełen luz.

Powodzenia :)

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lukasz1980 » 26 lut 2015, 13:41 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Na spotkanie przyjdzie was okolo 40 osob.puszcza wam filmik a potem wypelnicie test.No coz pierwsze 12 tyg pracujesz za najnizsza stawke.po 12 tyg przechodzisz na wyzsza ale wtedy pracujesz jeden gora dwa dni.Kobiety przewaznie z agencji pracuja albo na podlodze lub na karuzeli.Powodzenia.Szukaj inna prace.Bo tutaj popracujesz gora 12 tyg ale to zalezy od zapotrzebowania firmy na agencje.

lukasz1980
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 30 paź 2012, 14:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kroli2110 » 27 lut 2015, 00:33 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

A czy te testy maja wplyw na to czy bede pracowac?

kroli2110
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 24 lut 2015, 10:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lukasz1980 » 27 lut 2015, 12:55 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Te testy sa banalne rzadko sie zdarza ze ktos niezaliczy.Dokladnie obejrzyj filmik i sluchaj prowadzacego to zdasz bezproblemu.

lukasz1980
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 30 paź 2012, 14:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hashordie » 27 lut 2015, 14:11 Re: Praca w Dpd oldbury lub smethwick

Dokładnie. Jak ja zdawałem to obok ziomek jakiś robił sobie notatki z filmu, a pózniej rozwiązywał test. Te testy to taka ściema moim zdaniem :)

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA