Proof of NI

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Sowabezoka666 » 9 paź 2015, 14:53 Proof of NI

Witam, szukam pomocy, mianowicie potrzebuję proof mojego NI. Chodzi o to, że jest mi potrzebny do rejestracji w jednej z agencji pracy. Sam payslip z byłego miejsca pracy nie wystarczy. Byłem w Job Centre obsługującym dzielnicę na której mieszkam i mam podany adres. Okazuje się, że oni tego nie załatwiają, dostałem numer telefonu, oni publicznych nie mają więc zadzwoniłem z telefonu, ale rozmawiam z jakąś 'automatyczną sekretarką' i pyta się o powód, dla którego dzwonię i bym go nagrał. Mówię, że potrzebuję proof of NI. Na co, że to błędna odpowiedź.

Czy wiecie, jak można coś takiego dostać? Fakt, miałem to na P60, który dostaje się raz w roku z pracy, ale go zgubiłem, bo to było dawno temu.

Sowabezoka666
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 10 sie 2014, 13:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michoo » 10 paź 2015, 12:27 Re: Proof of NI

Witam!

Pisemne potwierdzenie numeru NI wystawia HMRC. Formularz jest pod tym adresem:

https://www.gov.uk/government/uploads/s ... CA5403.pdf

Można go wypełnić i wysłać na podany adres, lecz niestety czeka się bardzo długo na odpowiedź. Mnie potwierdzenie przysłali dopiero po 5-ciu tygodniach. Alternatywnie można zadzwonić na numer podany w instrukcji do formularza. Powinno to nieco przyspieszyć proces, ale nie sądzę, żeby czas oczekiwania skrócił się znacząco.
Zasadniczo jako potwierdzenie NI może służyć oryginał każdego oficjalnego dokumentu, który zawiera ww. numer.
Najlepiej chyba zapytać w agencji jakie dokumenty potwierdzające NI akceptują.

Pozdrawiam

michoo
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 maja 2009, 17:44
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA