Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 29 lis 2016, 06:06 Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Witam,

Chciałbym przestrzec wszystkich przed pewną firmą "ambrelą", która to sprytnie chciała mnie zagarnąć pod skrzydła.
Long story short było tak iż tydzień po rozpoczęciu pracy dla nowej agencji w piątek popołudnio skontaktowała się ze mną firma zajmująca się payroll'em. Jako, że było to podejżane bo przy rejestracji nigdzie nie pojawiło się ich imie firmy i nikt mnie nie poinformował o tym potwierdziłem to z agencją, która przeprosiła, że nie poinformowali mnie i oddzwoniłem do tej firmy X.

Posłuchajcie jakie warunki proponują:
-10-20 funtów upierniczają z cotygodniowej wypłaty
-trzeba dodatkowo płacić ICH insurance (bo samym im się nie chce, bo też po co jak ktoś może za ciebie płacić)
-nie masz holiday'ji (i wzamian proponują wypłacać kase na bierząco co jest nielegalne gdy przeczytacie Employee Act z 2010)
-pracujesz dla nich a nie dla swojej agencji

i inne bzdety.
_____________________________
Starałem się byc bardzo wyrozumiały dla owej Pani, która do mnie zadzwoniła i byłem zdumiony jak sprytnie rozgrywają rozmowe. Gdy się wsłuchacie zauważycie jak pospiesza mnie, bo "wypłata czeka" i wyjaśnia wszystko na zasadzie "no bo to tak juz jest i żyj z tym".

Meritum jest takie,że żaden pracownik nie musi się zgodzić na zewnętrzną firmę, agencje zazwyczaj dla zabezpieczenia kożystają z przynajmniej dwu firm. Zawsze można poprosić o rozliczenie w formie PAYEE bezpośrednio przez agencje lub dla śmiałków zarejestrować Limited Company i wysyłać faktury dla agencji i samemu opłacać insurance 4 i tax.(choc w ostatnim przypadku sądzę, że waliłbym faktury bezpośrednio do firmy, w której bym pracował i nie zawracał sobie gitary agencją)

Uwarzajcie bo to nie była najlepsza wisienka na rynku, są inni, którzy będą próbować wystrzelić was na kase. Dobra rada, nigdy ale to nigdy nie podawaj swoich danych przez telefon i nie gódź się na jakieś umowy za pierwszym telefonem, zawsze googluj,szukaj info i decyduj nastepnego dnia. Ogarnij sobie apke na telefon, która będzie nagrywać rozmowy i w razie wątpliwości dzwońcie do instytucji zajmującej się obroną praw pracowników Acas 03001231100 - mi szybko wyjasnili co agencje mogą a co nie.
_________________________________
Pozdrawiam wszystkich i jako,że nie chce się ciągać po sądach z pewną firmą za zniesławienie link do rozmowy udostępnie na priv dla zainteresowanych (bo tak, wszystkie rozmowy nagrywam)

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 29 lis 2016, 08:14 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Ale nie bardzo rozumiem, w czym problem?
Po to jest umbrella, żeby jej płacić za wszystkie rozliczenia, no i oczywiste, że pracujesz dla nich - albo Ty nie rozumiesz, po co jest umbrella company albo ja nie rozumiem problemu.
No i generalnie- włącz chłopie słownik skoro nikt nie zdołał nauczyć cię ortografii w szkole bo masakra jest...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 29 lis 2016, 08:17 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Problem jest taki, że agencje naciskaja na to by dac im zarobic gdy samimi moga sie tym zajac.
A jezyk jest jaki jest.

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 29 lis 2016, 08:38 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

a to nie jest Pure Staff/Lander itp?

Po co agencji jesli ktos obsluguje payroll rozumiem ze agencja wtedy tylko znajduje i przeszkala pracownika, ewentualnie odsprzedaje na kontrakt bo cala reszte papierkowej roboty robi 'umbrella'?

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 29 lis 2016, 08:43 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Tylko faktem jest, że jak biora od klienta £16 a do ciebie trafia £7,50 czyli £8,50 zostaje w ich kieszeni i on top jeszcze chca ciąć fee za obsluge to juz przesada.

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 29 lis 2016, 08:51 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Jestem troche specjalista od rynku pracy i spraw spolecznych dlatego postanowilem kompleksowo zajac sie tematem. Interweniowalem juz miedzy innymi u poslow, ale nie ma o czym gadac, nie rozumieja istoty problemu

Poczytaj tutaj wypracowanie jesli nie widziales tematu. Dokladnie o tym samym mysle i pisze

viewtopic.php?f=4&t=16452

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 29 lis 2016, 09:05 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Panowie ja was nie potrafię zrozumieć. Po pierwsze podpisujecie Kontrakt z agencja, czyli waszym pracodawca, po drugie jesteście informowani jaka to praca i za jaka stawkę, nikt was nie zmusza do przyjęcia oferty. Macie pretensje, ze ktoś zarabia na waszej pracy, w tym przypadku agencja. To teraz się zapytam, jak robicie w normalnej firmie na kontrakcie bez udziału agencji to nie macie pretensji do pracodawcy, ze tez na was zarabia?

Mam na przykład znajomego, prowadzi firmę remontowa. Wasyla pracowników w rożne lokalizacje podobnie jak agencja. Zatrudnia ludzi i na każdym pracowniku zarabia prawie drugie tyle co mu płaci.

Nie wiem czego wy oczekujecie, ze pracodawca lub firma będzie się dzieliła z wami swym zyskiem ?

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 29 lis 2016, 09:08 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Oczekuhe, że jak w normalnym miejscu pracy, z mojej placy bedzie odciagany tax, ni no i pension. Bez zlodziejstwa takiego bym musial placic za pracodawce jego wlasne ubezpieczenie.

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 29 lis 2016, 09:20 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Pit82 napisał(a):Panowie ja was nie potrafię zrozumieć. Po pierwsze podpisujecie Kontrakt z agencja, czyli waszym pracodawca, po drugie jesteście informowani jaka to praca i za jaka stawkę, nikt was nie zmusza do przyjęcia oferty. Macie pretensje, ze ktoś zarabia na waszej pracy, w tym przypadku agencja. To teraz się zapytam, jak robicie w normalnej firmie na kontrakcie bez udziału agencji to nie macie pretensji do pracodawcy, ze tez na was zarabia?

Mam na przykład znajomego, prowadzi firmę remontowa. Wasyla pracowników w rożne lokalizacje podobnie jak agencja. Zatrudnia ludzi i na każdym pracowniku zarabia prawie drugie tyle co mu płaci.

Nie wiem czego wy oczekujecie, ze pracodawca lub firma będzie się dzieliła z wami swym zyskiem ?


Nikt nie mowi ze agencji nic sie nie nalezy, ale chodzi o to ze zabieraja strasznie duzo i dlugo w stosunku do pracy jaka wykonuja. Powinni kasowac pracodawce, za znalezienie pracownika, szkolenie, odsprzedanie, ewentualnie za obsluge payroll, a nie de facto pasc sie na wypracowanym zarobku przez wiele miesiecy, czasem lat, bo to jest nielegalne pasozytowanie

Posrednik moze pobierac oplaty tylko od pracodawcy a tu mamy de facto zabieranie pensji pracownikowi, jej gruuuubej czesci

Dopiero co ten pseudorzad bez pojecia sie wzial za agencje mieszkaniowe, zabranie sie za agencje pracy przysporzyloby im sporo zwolennikow, jak nie oni to my to w UKIP oglosimy w policy i jak z Brexitem, nawet jesli nie pozamiatamy w wyborach to rzad bedzie musial zrobic tak, jak chcemy, inaczej przepadna torysi w wyborach. Labour zreszta tez nic nie osiagnie. Rysuje sie spora szansa w nastepnych General Elections, zobaczymy jaki deal wynegocjuje pani (Dis)May :D

Jesli nic sie nie zmieni, zostanie wolny przeplyw osob i turystyka benefitowa to konserwatysci sa wreszcie pozamiatani
Ostatnio edytowano 29 lis 2016, 09:27 przez ArturD, łącznie edytowano 3 razy

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 29 lis 2016, 09:21 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Widzisz problem w tym, ze nie wiesz czym jest Umbrela. Jak byś poszedł na samozatrudnienie, to tez miałbyś podobne oczekiwania od pracodawcy?

Umbrela ma swoje plusy i minusy, proponuje Ci najpierw dowiedzieć się co to jest.

ArturD napisał(a):
Posrednik moze pobierac oplaty tylko od pracodawcy a tu mamy de facto zabieranie pensji pracownikowi, jej gruuuubej czesci



Ty podpisujesz kontrakt z agencja, jesteś pracownikiem agencji nie firmy. Tak jak podałem przykład firmy remontowej, ty jesteś pracownikiem firmy. Właściciel remontowanego lokalu płaci firmie nie tobie. Dopiero później pracodawca płaci Ci stawkę godzinowa za jaka się zgodziłeś dla niego wykonywać ta prace, analogicznie jak agencja pracy.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 29 lis 2016, 09:37 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Pit82-
Ty podpisujesz kontrakt z agencja, jesteś pracownikiem agencji nie firmy. Tak jak podałem przykład firmy remontowej, ty jesteś pracownikiem firmy. Właściciel remontowanego lokalu płaci firmie nie tobie. Dopiero później pracodawca płaci Ci stawkę godzinowa za jaka się zgodziłeś dla niego wykonywać ta prace, analogicznie jak agencja pracy.

okej. ale pracodawca nie żąda opłaty za sam fakt, że mu płaci.

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 29 lis 2016, 09:56 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Survival napisał(a):
okej. ale pracodawca nie żąda opłaty za sam fakt, że mu płaci.


Ty jesteś klientem „Umbrella Company”, który za wykonanie „payrollu” płaci stałe opłaty.


Tak jak uprzednio, zachęcam Cie do zapoznania czym jest „Umbrella Company”

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 29 lis 2016, 12:05 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Pit82 napisał(a):
Ty podpisujesz kontrakt z agencja, jesteś pracownikiem agencji nie firmy. Tak jak podałem przykład firmy remontowej, ty jesteś pracownikiem firmy. Właściciel remontowanego lokalu płaci firmie nie tobie. Dopiero później pracodawca płaci Ci stawkę godzinowa za jaka się zgodziłeś dla niego wykonywać ta prace, analogicznie jak agencja pracy.



A na jakiej podstawie agencja charguje firme? Nie przypadkiem roboczogodzin? Chyba tak w przewazajacej wiekszosci bo agencji zalezy zeby jak najwiecej lebkow wpuscic na zaklad.

A zatem mamy do czynienia z de facto zabieraniem pensji pracownikowi, poniewaz:

A*B = stawka roboczogodzinowa agencji dla firmy razy liczba przepracowanych godzin - prowizja agencji = C * B gdzie B = stawka placona przez agencje

Roznica A-C = koszt pobierany przez agencje.

Zywy przyklad DHL placi na dzien minimum 9,50 a agencja Pertemps wysyla po 7,40. Byc moze agencja Pertemps bierze jeszcze wiecej niz kontraktowi, to jest mozliwe bo oni zapewniaja wygode. Agencja bierze 12 za roboczogodzine, a robolowi placi 7,40

Co my tu mamy jak nie zlamanie i obchdzenie przepisow zabraniajacych pobierania oplat z wynagrodzenia pracownika?

Udajesz ze jestes takim idiota czy koniecznie chcesz cos powiedziec?

|reszta ty i tak jestes spoko w porownaniu z tymi oszolomami co jeden przez drugiego probowali mi tam udowodnic w temacie ze agencje doplacaja do interesu :D :D :D no i tak najlepiej zeby samemu zalozyc agencje :rozwalkompa:

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca
Góra
-5

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 29 lis 2016, 13:00 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

Aha- czyli tak jak myślałem, kolejny problem z d..py.
Kolega analfabeta niech w koncu poczyta, czym jest umbrella, a kolega Artur niech sobie doczyta, że można w całości rozliczać się samemu- skoro jest wybór- umbrella lub własna działalność limited company to w czym problem ?
Przecież to tak działa od lat, przy limited możesz tyle rzeczy poodpisywac i tak robić, żeby prawie nie płacić podatku więc przestańcie biadolić.
A agencje to najlepiej żeby działały charytatywnie :D

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez greg2904 » 29 lis 2016, 14:08 Re: Przestroga gdy pracujesz przez agencje.

przestan pracowac albo wroc do polski..... proste

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron