Zawieszenie w prawach pracownika

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 25 sie 2017, 21:04 Zawieszenie w prawach pracownika

Wczoraj po dość ostrej wymianie zdań z jednym z menadżerów zostałem zawieszony w prawach pracownika i natychmiast odesłany do domu. Dzisiaj od kolegi z pracy dowiedziałem się, że moja wypłata zostaje wstrzymana co nie było dla mnie niczym dziwnym bo podszedłem do tego logicznie nie ma mnie w pracy nie ma wypłaty. Sytuacja jest o tyle dziwna, że gdy menadżer powiedział mi "jesteś zawieszony, możesz iść do domu, a w twojej sprawie będzie prowadzone investigation" obróciłem się na pięcie zabrałem swoje rzeczy i wyszedłem. Wiadomo jak to w takich sytuacjach zrobiło się zbiegowisko 5-6 osób i wtedy menadżer ogłosił, że zostałem zawieszony i nie będą mi płacić wypłaty dziwne jest to, że nie powiedział tego, że nie będą płacić mi wypłaty do mnie tylko do innych pracowników. Od kilku miesięcy sytuacja w firmie jest bardzo napięta i bardziej to jest przestroga dla innych uważajcie bo skończycie tak samo.
Dzisiaj rozmawiałem z innym kolegą, który pracuje w innej firmie też był kiedyś zawieszony i normalnie była mu wypłacana wypłata sprawdzałem w moim kontrakcie odnośnie zawieszenia w prawach pracownika i nic nie ma napisanego o wstrzymaniu wypłaty tylko tyle, że zostanę wezwany do firmy na rozmowę telefonicznie lub poinformowany pisemnie o postanowieniach w mojej sprawie. W kontrakcie nie jest określone co z moją wypłatą gdy jestem zawieszony. Czy taką sytuacje określa ogólne prawo pracy, a jeśli tak to jakie ono jest, próbowałem czegoś szukać w necie ale nic nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć, a najlepiej podesłać jakiegoś linka będę bardzo wdzięczny.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że ja czy tak czy siak jestem od dzisiaj na urlopie i teraz powiedzmy jestem zawieszony w trakcie urlopu i pracodawca jednak nie jest zobowiązany wypłacać mi wypłaty, więc co następuje w takiej sytuacji mogę odebrać urlop w innym terminie bo przecież nie ma prawa odebrać mi przysługującego płatnego urlopu?

Od jakiegoś czasu szukam innej pracy i tak naprawdę jedną nogą jestem już w innej firmie, obowiązuje mnie okres wypowiedzenia i czy mogę złożyć wypowiedzenie w okresie zawieszenia?

No i co menadżer miał na myśli mówiąc investigation na tyle na ile znam angielski, a nie jest to "kali mówić" słówko to oznacza śledztwo nie wiem na czym ma polegać to śledztwo bo śledztwo jak dla mnie przeprowadza się w sytuacji gdy np. ktoś ukradł narzędzie z pracy ja jestem o to podejrzany zostaje zawieszony do chwili wyjaśnienia, a to była po prostu kłótnia (nie doszło tutaj do żadnej bójki nikt nikogo nie dotknął) , w której usłyszał kilka słów prawdy, a jak wiadomo Anglicy prawdy nie lubią wolą żeby im przytakiwać mimo, że nie mają racji więc mnie zawiesił.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 26 sie 2017, 06:35 Re: Zawieszenie w prawach pracownika

Te ich śledztwo bedzie dotyczylo tej kłótni jak i po co do niej doszlo. I oni zadecyduja co z tobą zrobią
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 26 sie 2017, 20:53 Re: Zawieszenie w prawach pracownika

To, że to już oni zdecydują co że mną zrobić to logiczne ja już na to nie mam wpływu. Czy w całej tej sytuacji jest potrzebne śledztwo jak ktoś mówi od trzech miesięcy jakie są w firmę problemy i co trzeba zmienić, a nikt na o nie reaguje to normalne, że w końcu wybuchnie.

Dzisiaj dostałem z firmy list mam przyjść na rozmowę zaraz po moim urlopie mimo tego, że jestem zawieszony nadal będę miał wypłacana pensje, a rozmowę będę miał z jednym menadżerem, którego szanuj i lubię, dobrze mnie znają bo wiedzą, że rozmowa z kim innym doprowadziła by do jeszcze większej awantury bo ja mam swoje zasady i nie będę chowal głowy w piasek.

Czyli tak jak podejrzewałem tamten menadżer, z którym się klocilem powiedział tak do innych pracowników, żeby ich zastraszyć.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 4 wrz 2017, 19:20

Sledztwo bedzie zeby ustalic czy to co powiedziales nadaje sie do tego zeby powiedziec Ci pa pa...
Co przy wymianie zwyklej zdan z podniesieniem glosu rzadko konczy sie P45, no chyba ze ze atak slowny byl czysto personalny. grozenie itp to juz inaczej.

A tak na marginesie to zawieszenia na okres dochodzenia sa w zasadzie zawsze platne.

Sent from my E6853 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 4 wrz 2017, 20:13 Re: Zawieszenie w prawach pracownika

Dzisiaj byłem na rozmowie zostały spisane "moje zeznania" no i teraz będzie ostateczna rozmowa na której najprawdopodobniej dostanę ostrzeżenie i tyle. Z tego co się dowiedziałem o podobnych sytuacjach przy moim latach pracy w tej firmie bez wpadki nic więcej nie mogą mi zrobić.
Poza tym w tej firmie było kilka takich "afer" z udziałem jednej osoby, że ja przy tej osobie, można powiedzieć jestem wzorem grzeczności, a i tak nikt go nie zwolnił do tego ja znam swoją wartość i szefowie tez, tak czy siak na 95% przeszedłem pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną w innej firmie jeśli mnie zwolnią to będę tylko żałował, że to nie ja z uśmiechem na twarzy złożyłem wypowiedzenie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 13 wrz 2017, 15:19 Re: Zawieszenie w prawach pracownika

W momencie zawieszenia nie mogą zawiesić Ci wypłaty. Zawieszenie oznacza, że siedzisz w domu, Tobie płacą a przeciwko Tobie toczy się investigation.
Dziwię się że jeszcze nie poszukałeś na google na jakich zasadach to działa.

https://www.gov.uk/disciplinary-procedu ... -from-work

Wszystko jasno jak na tacy.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 wrz 2017, 16:07 Re: Zawieszenie w prawach pracownika

Edmun, a widzisz ile czasu od mojego pierwszego postu minęło do Twojej wypowiedzi już dawno wiem jak to wszystko wygląda.

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA