Ile teraz wynosi dobra pensja?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 15 lut 2018, 21:20 Ile teraz wynosi dobra pensja?

hej. po kilku latach na wygnaniu w krainie piasku i wielbladow, mam propozycje pracy znowu w UK. A ze jestem nie na czasie z cenami i kosztami zycia, stad moje pytanie.
Jaka roczna pensja brutto to teraz "dobra pensja"? Bez dodatkow, bonusu itp. ( nie interesuje mnie pensja minimalna - taka znam ;-) )
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez johnyd » 16 lut 2018, 02:08 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

dobra pensja to taka, żeby móc dzięki niej spełniać swoje marzenia i aby zostawało 1 zł rocznie
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez brawo21 » 16 lut 2018, 08:05 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

Minimum te 450f. Na tydzien za 5dni pracy po 9 h do 10 h to mozna życ. Jesli masz zarobic 450f za 6 dni pracy po 12 h to lepiej siedziec w polsce.

brawo21
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 gru 2012, 10:44
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 16 lut 2018, 09:12 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

brawo21, w Polsce to ja nie pracuje od ubieglego wieku, i nie zamierzam tego zmieniac. :-). Kasa nie jest najwazniejsza przy wyborze pracy ale lubie swoj standart zycia a w UK przez 4 lata sporo sie pozmienialo.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 16 lut 2018, 09:31 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

Myslę że jeśli chcesz mieć taki sam standard jak miałeś 4 lata temu to musiałbyś znaleźć prace za minimum 150% tego co zarabiałeś wtedy.

Konkretnej stawki nikt Ci nie poda, ale porównująć to tamtego okresu koszty zycia wzrosły, zakładając że poszerzasz horyzonty, zbobywwasz nowe kosztowne hobby to celował bym w cos o wynagrodzeniu 2 razy wiekszym niz miałeś 4 lata temu.

Ja w ciągu ostatnich 4 lat dostałem 20% podwyżki i niestety nie mogą sobie już pozwolić na rzeczy, na które bez problemu starczało mi kilka lat temu, a lepszą pracę znaleźć jest bardzo ciężko.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 16 lut 2018, 10:43 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

Czyli mniej wiecej 40 tys rocznie brutto jest na dzisiejsze czasy ok.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 23 lut 2018, 15:31 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

To już zależy od Twoich wymagań, standardu życia i zawodu.

Myślę że jak nie masz rodziny na utrzymaniu i nie chcesz mieszkać w super drogim apartamencie, to jest dobra stawka.

Znam wiele osób co żyją za dużo mniejszą i trochę mniej co żyją za większą stawkę , wszyscy narzekają tak samo ze zarobki są zbyt niskie.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 lut 2018, 16:23 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

Dom i samochod to zawsze moje benefity do pensji, wiec bardziej interesuje mnie po prostu cena życia :-)
A narzekanie to nasz sport narodowy.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez alvalczak » 13 mar 2018, 09:13 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

mysle że zalezy czy mieszkasz sam czy z kimś, jak pracują 2 osoby to jest na pewno lzej

alvalczak
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 23 lis 2017, 13:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 11 kwi 2018, 15:33 Re: Ile teraz wynosi dobra pensja?

Zależy gdzie mieszkasz i jakie masz oczekiwania od życia.
Dla dwóch osób mieszkanie w jednej z bogatszych dzielnic na wynajem domu to £52 000 rocznie na rękę starczają tak że delikatnie coś da się odłożyć.
Ale widzisz, jak przyjechaliśmy do Anglii to żyliśmy za jakieś £26 000 we dwie osoby (na rok na rękę) i też nie było źle.
Kwestia co uważasz za średnią.
Obecnie uznałbym że średnie wynagrodzenie za pracę w Birmingham bez nadgodzin, dodatków, za 40 godzin pracy w tygodniu, to około £18 000 - £20 000 brutto (czyli przed podatkami) na rok.
Taka kwota to obstawiam nie starcza na nic w Londynie, a z drugiej strony na pewno ma większą wartość niż np. w Inverness czy na szkockich wyspach.

I jak wspomniałem - wszystko zależy jakie masz wymagania i gdzie mieszkasz.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA