Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 6 sie 2006, 23:04 Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Witam.

W sumie mam pytanie do doswiadczonych 'szukaczy'. Przyjezdza do mnie znajoma i chce jej pomoc ze znalezieniem pracy. Ona jest grafikiem komputerowym, ale rownoczesnie bedziemy jej szukac czegokolwiek, po prostu by sie zaczepila i stanela na nogi. Ja akurat prace mialem zanim tu przyjechalem do Bham wiec potrzebuje kilku podpowiedzi. Na przyklad:
1. ktore z agencji pracy polecielibyscie?
2. jak sie nazywa i kiedy wychodzi gazeta z ogloszeniami o prace i pokojmi do wynajecia? (slyszalem o niej ale nigdy nie widzialem)
3. czy jest sens roznosic cv wlasnorecznie np po restauracjach/hotelach/sklepach itp? W Irlandii taki numer przechodzil,nawet sie odzywali. ale moze tu restauracje zatrudniaja tylko przez agencje?
4. czy w urzedach pracy sa oferty pracy? w irlandii tamtejszy FAS byl w miare pomocny a ich strona internetowa zawierala aktualne oferty
5. jakies sciany placzu? jakiekolwiek miejsca pomocne w znalezieniu pracy? kazde sugestie mile widziane
6. moze wiecie o jakichs aktualnych wakatach? :) gdzies gdzie przyjmuja? w takim razie poprosze na priv :) znajoma zjawia sie 11 sieprnia i moze zaczac od zaraz

Z gory dzieki za wszelkie sugestie
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ika » 6 sie 2006, 23:33 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

gazeta z ogłoszeniami wychodzi we wtorki i piatki i nazywa sie "Bargain pages"
praca jest w któryś dzień chyba czwartek w "Birmingham Mail"
w domu polskim przy wejsciu wiszą ogłoszenia o pokojach do wynajecia i pracy
agencje masz na tej stronce
roznoszenie po restauracjach i hotelach czasem przynosi efekty
w jobcenter też są jakieś oferty mają nawet stronke to można własnoręcznie poszperać
marny czas teraz dużo polaków przyjechało na wakacje, fabryki zwalniaja teraz tempo lepiej bedzie gdzieś pod koniec września
ale głowa do góry i do przodu nie ma co sie zrażać jak się pracy nie znajdzie pierwszego dnia
Ostatnio edytowano 7 sie 2006, 19:33 przez ika, łącznie edytowano 1 raz

ika
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 5 cze 2006, 17:46
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 7 sie 2006, 13:12 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Hej. Dzieki za info. Sprawdze gazety. W polskim klubie przegladalem jakis czas temu ogloszenia, tak z ciekawosci, no i za duzo tam nie bylo. Znasz kogos kto korzystal z agencji pracy? Niekoniecznie 'polskich'. Moze ktos ma lepsze lub gorsze zdanie o kilku.

ika napisał(a):ale głowa do góry i do przodu nie ma co sie zrażać jak się pracy nie znajdzie pierwszego dnia


Spoko. Jestesmy zaprawieniu w boju (tylko na innych podworkach, USA i Irlandia) wiec wiemy ze zrazanie sie nie jest opcja :)

Dzieki jeszcze raz za pomoc

pozdrawaiam
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariuszuk.bloog.pl » 9 sie 2006, 15:50 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

:shock: Prace mam zawsze na budowach z karta CIS-4 samozatrudnienie-selfemploiment.
Zawody wybieram dobrze platne min.2-3tys./mies.,unikam agencji bo doluja zarobki przyslowiowe 5.05£/h bo prawo na mniej nie pozwala.
Moje inf. http://dariuszuk.bloog.pl
Zrobic CSCS karte umiejetnosci zawodowe to latwo z praca.
Kobiety z moich obserwacji powinny jechac do domu, zima nie ma pracy i szukanie sponsorow z Bangladeszu, Indii,Pakistanu. Efekt to benkarciarstwo na spora skale.

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 lip 2006, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 9 sie 2006, 16:47 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Sorry Dariusz, wiem ze piszez w dobrej wierze, ale ja naprawde nie rozumiem polowy tego co chciales przekazac.
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 9 sie 2006, 18:56 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Dariuszuk.bloog.pl napisał(a)::shock: Prace mam zawsze na budowach z karta CIS-4 samozatrudnienie-selfemploiment.
Zawody wybieram dobrze platne min.2-3tys./mies.,unikam agencji bo doluja zarobki przyslowiowe 5.05£/h bo prawo na mniej nie pozwala.
Moje inf. http://dariuszuk.bloog.pl
Zrobic CSCS karte umiejetnosci zawodowe to latwo z praca.
Kobiety z moich obserwacji powinny jechac do domu, zima nie ma pracy i szukanie sponsorow z Bangladeszu, Indii,Pakistanu. Efekt to benkarciarstwo na spora skale.

bosh..
chlopie. czy ty powazny jestes? gdzie ty zarabiasz te 2-3 tys? to moja meneger'ka zarabia 2.5tys miesiecznie i to w powaznej firmie! :mrgreen: buhaha smiac mi sie chce. poza tym twoj post to offtopic. chcesz sie pochwalic co tam zarabiasz to zaloz sobie temat : dariuszuk-moje zycie i tworczosc. co ty sobie myslisz ze obrazasz kobiety? ze przyjezdzaja tu tylko na walenie sie z hindusami? to nawet smieszne nie jest.
dziekuje za uwage
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariuszuk.bloog.pl » 20 sie 2006, 14:02 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Zarabiam tyle niestety. Mam dalsze oferty i Klubowicze powyzej 2-3tys. mile widziani. Trzeba robic tam gdzie maja dobre kontrakty wliczaja w koszty zamieszkanie, dojazdy,paliwo,placa nadgodziny-owertaim.Zarabiac mozna wiecej lecz z kim pracowac?.Szef daje w Derby mieszkanie i wlicza w koszty,samochod,narzedzia,karte kredytowa na zakupy materialu,robi nas ok.10-20 pracownikow w zaleznosci od potrzeby. Jak pokazywac przyklady warte nasladowania?.Jest wiele lecz nie przez agencje.Dobre firmy nie musza szukac ludzi to oni wiedza gdzie dobrze placa i tam pracuja.
Powodzenia Dariusz
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 00:00 przez Dariuszuk.bloog.pl, łącznie edytowano 1 raz

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 lip 2006, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 20 sie 2006, 17:59 Re: Jak najlepiej sie do tego zabrac??

Dariuszuk.bloog.pl napisał(a):Zarabiam tyle niestety. Mam dalsze oferty i Klubowicze powyzej 2-3tys. mile widziani. Trzeba robic tam gdzie maja dobre kontrakty wliczaja w koszty zamieszkanie, dojazdy,paliwo,placa nadgodziny-owertaim.Zarabiac mozna wiecej lecz z kim pracowac?.Szef daje w Derby mieszkanie i wlicza w koszty,samochod,narzedzia,karte kredytowa na zakupy materialu,robi nas ok.10-20 pracownikow w zaleznosci od potrzeby. Jak pokazywac przyklady warte nasladowania?.Jest wiele lecz nie przez agencje.Dobre firmy nie musza szukac ludzi to oni wiedza gdzie dobrze placa i tam pracuja.
Powodzenia Dariusz

mozesz wolniej pisac? bo nie nadazam z czytaniem..
jesli ktos cokolwiek z powyzszego tekstu zrozmial to prosze o wtlumaczenie.
Ktos tu sobie reklame na forum robi czy po prostu szuka sily roboczej??? :???:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA