W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Grzes* » 7 wrz 2006, 18:54 W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

heeeeya!
Pod koniec września przyjeżdżam do Birmingham. Nie mam jeszcze zaklepanego mieszkania ale chciałbym zapytać , czy ktoś moze powiedzieć, gdzie jest największa możliwości znalezienia jakiejkolwiek pracy, chodzi o jakieś konkretne dzielnice. Sądze że w miejscach , gdzie jest największe skupisko różnych fabryk i zakładów będzie łątwiej, ale może się mylę. Chciałbym jeszcze zapytać, czy ktoś może mi powiedzieć cos na temat Walsall, jak tam jest, jak z klimatem, pracą , mieszkaniami itp. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Grzes*
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 sie 2006, 09:52
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez Aga26 » 26 wrz 2006, 14:26 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

cześć na początku października będę w Walsall, gdzie można tam szukać pracy?? od czego zacząć??? pozdrawiam

Aga26
 
 

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 26 wrz 2006, 17:44 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

jesli znasz angielski idz do the best conection, zobacz na necie.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sollani » 24 paź 2006, 01:30 pomocy

Jechac na slepo czy nie warto ? gdzie nie patrza tak bardzo na angielski?

sollani
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 24 paź 2006, 01:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 24 paź 2006, 08:01 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Ja jechalem na slepo i warto bylo tak samo pewnie jakbym jechal na wiadome. Na angielski wszedzie patrza. Musisz sie jakos dogadac bo ci dadza 3L za godz a potem bedziesz jeczec i stekac ze jestes oszukiwana. No chyba ze ktosik ci prace skreci w fabryce, kartony bedziesz skladac bo menagera nie interesuje co kto komu i za ile ale kasa za zrobiony produkt.
Wszedzie patrza!
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 24 paź 2006, 09:17 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

sollani napisał(a): gdzie nie patrza tak bardzo na angielski?


GDZIE NIE PATRZÁ??W Polsce nie patrzá :wink:
jesli ktos ma zamiar wyjezdzac za granicé,w tym wypadku do Anglii,to nie rozumiem jak mozna isc tak bardzo na latwizne i liczyc na to ze jézyk nie jest wazny??
Sorry,ale wlasnie tacy ludzie,którzy przyjezdzajá tutaj i nie umiejá slowa powiedziec,przynoszá obciach,bo Anglicy powoli tez juz majá tego dosc i oczekujá przynajmniej podstaw.To sié naprawde potem przydaje.Wiem ze w Polsce nie zyje sie latwo :???: i kazdy chcialby lepiej zyc....ale przyjechac tutaj i liczyc na cud :???: to czyste SZALENSTWO.
POZDRAWIAM :wink:
I NIE CHCIALAM NIKOGO URAZIC.POPROSTU MÓWIÉ JAK JEST. :wink:

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez sollani » 24 paź 2006, 10:13 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

adamirus napisał(a):
sollani napisał(a): gdzie nie patrza tak bardzo na angielski?


GDZIE NIE PATRZÁ??W Polsce nie patrzá :wink:
jesli ktos ma zamiar wyjezdzac za granicé,w tym wypadku do Anglii,to nie rozumiem jak mozna isc tak bardzo na latwizne i liczyc na to ze jézyk nie jest wazny??
Sorry,ale wlasnie tacy ludzie,którzy przyjezdzajá tutaj i nie umiejá slowa powiedziec,przynoszá obciach,bo Anglicy powoli tez juz majá tego dosc i oczekujá przynajmniej podstaw.To sié naprawde potem przydaje.Wiem ze w Polsce nie zyje sie latwo :???: i kazdy chcialby lepiej zyc....ale przyjechac tutaj i liczyc na cud :???: to czyste SZALENSTWO.
POZDRAWIAM :wink:
I NIE CHCIALAM NIKOGO URAZIC.POPROSTU MÓWIÉ JAK JEST. :wink:




W Polsce tez patrza na jezyk !! Wiem ze jest tam mnostwo polakow ,duzo pojechalo na slepo.Mysle ze podstawa to jakies lokum i reszta jakos juz pojdzie :smile: wiem ze sa fabryki w ktorych pracuje wiekszosc polakow?!

sollani
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 24 paź 2006, 01:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Grzes* » 24 paź 2006, 10:33 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Podstawy jezyka sa wymagane. Nie umiejac sie dogadac, to tak jak bys byl niemowa w swoim kraju. Bez angielskiego nic nie zalatwisz. Nawet, jesli chcesz szukac pracy przez agencje, zwykle sa tam do wypelnienia spore formularze w j. angielskim, a pozniej jeszcze krotka rozmowa. Wiec nie jest tak latwo bez ang......
Avatar użytkownika
Grzes*
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 sie 2006, 09:52
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 24 paź 2006, 18:58 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

hmm do mnie ma przyjechac dziewczyna, zalatwilem jej prace w jednym z hotelow, jezyk angielski ma slaby bo niemca tluczyla cala edukacje... ale to niewazne bo tam gdzie bedzie pracowac jej superwajzerem bedzie polka przez ktora zreszta zalatwilem jej prace :) ale tak jakby miala sama isc szukac roboty to zycze powodzenia, podstawy tu sa wrecz wynagane chyba ze idzie sie do jakiejs polskiej agencji pracy ale o takiej w birmingham jeszcze nieslyszalem...


ps, nawet za te 3funty niech ida i do darmowej szkoly sie podstaw nauczyc i juz jakas perspektywa jest :)

pozdr


ps ja tu przylecialem w ciemno i po 3 tyg mialem juz kontrakt na 4ry miechy, a teraz sie nastepny szykuje, moze na stale :) ale na cud niemozna liczyc...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 24 paź 2006, 19:28 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

sollani napisał(a):W Polsce tez patrza na jezyk !! Wiem ze jest tam mnostwo polakow ,duzo pojechalo na slepo.Mysle ze podstawa to jakies lokum i reszta jakos juz pojdzie :smile: wiem ze sa fabryki w ktorych pracuje wiekszosc polakow?!

Jasne, patrza. i co z tego? pracujac w Pl w sklepie z odzieza gadasz po angielsku? :lol: haha
No tak lokum i robota to podstawa. Tylko znajdz sobie jeszcze frajerow ktorzy za kazdym krokiem beda cie za raczke prowadzic i tlumaczyc.
Pracujac wsrod Polakow angielskiego sie nie nauczysz i nie ma sie czym pocieszac ze zawsze ci ktos pomoze bo cierpliwosc tez sie kiedys konczy. No chyba ze w fabryce nikt po angielsku nie mowi. Nawet podstawowo. Mieszkac tez bedziesz w fabryce? i zarcie tez ci przyjedzie na tasmie w fabryce? :???:
no gratuluje podejscia. Tacy ludzie skonczyli na Victorii w Londynie bo tez mysleli ze bedzie cukierkowo i ze kazdy im pomoze i w ogole polski to tutaj drugi jezyk urzedowy.
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 24 paź 2006, 20:29 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

zgadzam sie z przedmowca, sollani obawiam sie ze weszlas na niewlasciwa strone, tu klikaj --> www.ang.pl
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 24 paź 2006, 20:51 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Troche przesadzacie
Znam setki polaków ktorzy przyjechali tu bez podstawowej znajomosci angielskiego i sobie poradzili. Nawet ja jak przyjechalem, moj angielski byl kiepski i ciezko bylo mi bylo sie przelamac aby mówic.
Jesli ktos ma ochote przyjechac to niech przyjezdza i ja napewno nie bede mu tego odradzal.
Jedynie co moge poradzic to: zaplanowac sobie tak przyjazd zeby miec wystarczajaco pieniedzy, nawet jesli sie nieznajdzie pracy to zeby zwiedzic troche Angli poznac nowy kraj i wycofac sie w odpowiednim momencie.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 25 paź 2006, 04:50 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Przy tej nedzy w Polsce ja bym wycieczek nie robil tylko kase przywiozl. A swoj wstyd zostawil bo mi sie wydawalo ze Anglicy po polsku gadaja :???:
No jasne, nie odradzam nikomu przyjazdu- zeby nie bylo, nie?
Adam- setki znasz? Sam nie przesadzaj i zer nie dodawaj :wink:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 25 paź 2006, 09:49 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Lukaas85 napisał(a):Adam- setki znasz? Sam nie przesadzaj i zer nie dodawaj

no moze nie setki w kazdym razie duzo,
Lukaas85 napisał(a):Przy tej nedzy w Polsce ja bym wycieczek nie robil tylko kase przywiozl.

Jesli ktos jest w stanie uzbierac na taką wycieczke dlaczego nie?
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 25 paź 2006, 15:39 Re: W jakiej okolicy najlepiej szukac pracy?

Adam napisał(a):
Lukaas85 napisał(a):Przy tej nedzy w Polsce ja bym wycieczek nie robil tylko kase przywiozl.

Jesli ktos jest w stanie uzbierac na taką wycieczke dlaczego nie?


ja mowie o kasie ktora jest przeznaczona na zycie na czas poszukiwania pracy w UK, a o ktorej ty powiedziales ze jak sie tu roboty nie znajdzie to mozna na wycieczke chociaz pojechac :???:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA