Licencja na wozek widlowy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez martino_87 » 24 maja 2008, 11:48 Licencja na wozek widlowy

Zrobilem sobie w Polsce licencje na wozek widlowy, mam ja przetlumaczona na 2 jezyki (angielski tez). Czy bedzie ona uznawana w angli ?? Wiem ze trzeba miec tez karte CPCS ale czasami jej nie wymagaja.

martino_87
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 20 maja 2008, 16:38
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez majster555 » 24 maja 2008, 14:03 Re: Licencja na wozek widlowy

niestety jest tylko kilka firm, ktore akceptuja polska licencje.

majster555
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 28 lut 2008, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niejacek6 » 24 maja 2008, 16:45 Re: Licencja na wozek widlowy

niestety ale Ty sie mylisz, ja pracowałem juz w kilku angielskich firmach i w żadnej firmie im to nie przeszkadzało ze jest zrobiona w PL, mam przetłumaczoną na angielski i wszystko jest OK, i z tego co wiem, to w większosci akceptuja.
Avatar użytkownika
niejacek6
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 42
Dołączył: 18 kwi 2007, 19:16
Lokalizacja: Kidderminster
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez majster555 » 24 maja 2008, 23:49 Re: Licencja na wozek widlowy

bardzo dziwne bo znam duzo osob, ktore mialy problemy bo nie akceptowano ich licencji. Moze mowisz co bylo dawniej, a ja mowi o tym co jest teraz.
i nie mowie tego bo slyszalam tylko sama sprawdzilam. jest tak ze wszystkimi licencjami!

majster555
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 28 lut 2008, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 25 maja 2008, 16:45 Re: Licencja na wozek widlowy

Potwierdze, mojej tez nie akceptowali. Musialem wyrobic angielskie papiery.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 25 maja 2008, 17:12 Re: Licencja na wozek widlowy

Niektore licencje wyrobione w Polsce sa obecnie wazne na cala UE, aczkolwiek nie wszystkie. Wiec nalezy sie dowiedziec tam gdzie byla wyrabiana.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez szerJERRY » 27 maja 2008, 14:06 Re: Licencja na wozek widlowy

Praca z polska licencja na wozek widlowy w uk jest nielegalna, chodzi tutaj o standardy bezpieczenstwa ;-)

Czasami angielskie agencje z braku ludzi biora z polskimi , a jak przechodzi sie na kontrakt juz nikt na to nie patrzy :)

Poprostu jak to bywa , trzeba byc w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu :)
Avatar użytkownika
szerJERRY
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 20 lis 2007, 15:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Gregjus » 8 sie 2008, 10:16 Re: Licencja na wozek widlowy

wymiana polskiego uprawnienia na angielskie chyba nie jest droga
nie pamietam ale chyba cos kolo L80 kosztuje ale nie jestem pewien
ktos ze znajomych wymienial

Gregjus
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 14 sty 2008, 16:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jino » 22 wrz 2008, 16:45 Re: Licencja na wozek widlowy

..mam pytanko gdzie mozna zrobic kurs na wozek widlowy...??? dziekowa :mrgreen:

jino
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 sty 2008, 12:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez HKP » 17 lut 2013, 18:42 Re: Licencja na wozek widlowy

witam, gdzie w birmingham można szybko zrobić kurs na wóżek widłowy counterbalance, mam polskie uprawnienia UDT anglojezyczne. Po polsku lub po angielsku, obojętne, wazna cena.

HKP
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 46
Dołączył: 17 lut 2013, 14:09
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 17 lut 2013, 19:23 Re: Licencja na wozek widlowy

Jeśli masz uprawnienia z Polski to są one uznawane na terenie unii europejskiej czyli w Anglii także.Wiem z tego co wiem to w nielicznych firmach są one nieuznawane.Prawda jest taka ze jak sie uprzesz to prace dostaniesz.Sam mam uprawnienia z Pl i nikt nigdy nie wspomniał w żadnej firmie że są one nieważne.Jedyne co to fakt że ważne są badania psychotesty na wózki widłowe.W Polsce u lekarza a jak tutaj to trudno orzec.Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 17 lut 2013, 20:27 Re: Licencja na wozek widlowy

Około 100 funtów kosztuję kurs dla tych co maja uprawnienia na wózki z Polski , dzięki temu dostają angielską licencje i wiele drzwi się otwiera. Psychotesty na wózek w UK? To jakieś brednie.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 17 lut 2013, 21:53 Re: Licencja na wozek widlowy

psychotesty na wózek widłowy są wymagane co 3 lata w PL. Czytamy uważnie. W UK wymagane jest "odświeżenie" certyfikatu , dla pracowników jest to gratis.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez HKP » 17 lut 2013, 22:41 Re: Licencja na wozek widlowy

w Polsce nie są wymagane psychotesty na wózek widłowy. Miesiąc temu jezdziłem jeszcze solówką, którą sam czasem ładowałem widlakiem i mam psychotesty, ale jako kierowca cięzarówki. Kolega z magazynu jeżdzący wózkiem nie ma nawet uprawnień na wózek widłowy i jest to w pełni legalne. W Polsce kazdy może być operatorem wozka widŁowego jeżeli posiada zaświadczenie lekarskie medycyny pracy i tzw przeszkolenie pracodawcy ( takie przeszkolenie musi posiadac nawet osoba posiadajaca uprawnienia UDT).
W Polsce szkołek i ZDZ robiacych kursy na widlaki jest mnóstwo, ale co innego kursy i 10 zaświadczen wydawanych w x jezykach a co innego uprawnienia UDT, bo to 2 odrębne sprawy, mało który kurs kończy się egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego.
Sam robiłem kurs 8 lat temu, a dopiero w grudniu poszedłem na egzamin UDT ( teoria i jazda) i jeszcze musiałem dodatkowo dopłacic 52zł za angielskojezyczny druk A4 uprawnien tj dwujezyczny polsko-angielski do poslkiego zielonego plastiku.
UDT w PL rozróznia 3 rodzaje uprawnien na wózki : I WJO, II WJO, III WJO.
Ja robiłem egzamin tylko na II WJO, bo takie maiłem zaswiadczenie z kursu sprzed lat. Polskie II WJO tzn wózki obsługiwane z poziomu roboczego operatora, czyli wszystkie counter, reach , boczne z wyjatkiem specjalizowanych czyli np wózka wysokiego składu gdzie operator jest unosozny do góry z kabiną.
W PL uprawnienia UDT są bezterminowe, ale ten kwitek UDT CERT anglojęzyczny tylko na 5 lat bo są jakieś tam wymagania organizacji CEOC czy jakieś przepsiy unijne mówiaće że uprawnienia nie mogą być bezterminowe.
Hope komuś pomogłem w tym zakresie i czekam dalej na Wasze konkretne podpowiedzi gdzie nie konkretnie podbic o taki "eksternistyczny" kurs w Birmingham, bo dopiero co przyjechałem i w agencjach pytajli o kwity UK najlepiej ITSSAR

HKP
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 46
Dołączył: 17 lut 2013, 14:09
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 18 lut 2013, 20:18 Re: Licencja na wozek widlowy

Hunteros proszę cie przeczytaj swój post , a potem zarzucaj komuś coś .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA