szukam pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez mkcafe » 13 cze 2012, 20:43 Re: szukam pracy

Dzięki za szybką odpowiedż :grin:
Wizja miasta nie za ciekawa

mkcafe
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 13 cze 2012, 14:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 13 cze 2012, 22:05 Re: szukam pracy

slyszlalem wiele o Bham, jaki to syf i ciemno itd. Bylem w odwiedzinach, co prawda na 2 dni i pozytywnie sie zaskoczylem. Miasto jak miasto, spore i na pewno sa tam miejsca lepsze lub gorsze. Opaleni i ninje sa, ale nie przesadzajmy...
Rozeslalem pare CV i dzwonia, ale chca by byc na miejscu. Jeszcze miesiac w Irlandii i zaczynam przygode w Bham. Mysle, ze bedzie ok...
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 14 cze 2012, 09:26 Re: szukam pracy

teraz z praca jest ciezko. zalezy jakie masz doswiadczenie.
jesli masz referencje wlasny samochod i dobra znajomosc angielskiego to mozesz cos znalezc.
teraz nawet na prace typu pakowanie biora ludzi z referencjami i dobra znajmoscia jezyka.
najlepiej zrobic sobie kurs jezykowy i z matmy, bo ostatnio w ogloszeniach z jobcentre czytalam w wielu, ze sa wymagane...

i przestroga dla nowych : uwazajcie na Polakow dajacych ogloszenia z praca, w ktorej jezyk w ogole nie jest wymagany albo takich co za oplata wezma Cie do pracy...
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheSwiety » 19 cze 2012, 15:44 Re: szukam pracy

Witam wszystkich serdecznie.

Jutro wylatuję do Bham . Celem mojej wyprawy jest znalezienie pracy i zostanie w UK na przynajmniej 2-3 miesiące. Na tą chwilę mam zapewnione mieszkanie itp, jednak odnośnie pracy można powiedzieć , że lecę w ciemno. Możecie poradzić od czego najlepiej zacząć szukanie pracy na miejscu? Gdzie się udać, gdzie próbować, gdzie pytać i kogo pytać? Może ktoś z Was poszukuje akurat młodych i chętnych do pracy ludzi? Będę wdzieczny za każdą formę pomocy.
Z góry dzięki.

Pozdrawiam

TheSwiety
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 cze 2012, 15:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 20 cze 2012, 09:17 Re: szukam pracy

TheSwiety, przywiez mi cos z PL :lol:
a tak na powaznie- to mam jedna rade: NIE UFAJ ludziom, ktorzy znajduja prace za pieniadze, np: jak im zaplacisz iles funtow to znajda Ci prace albo dadza namiary- to sciema.
po drugie: najpierw wyrob NIN- to jest cos podobnego do NIPu w Polsce- bez tego moga Cie nie wziac do pracy. Dzwoni sie do Job Centre i umawia na spotkanie :)
czekanie na karte zajmuje jakies 2 tygodnie.
pozniej mozesz sie rejestrowac w agencjach, jesli Twoj poziom angielskiego jest dobry- to odwiedzaj codziennie jakas agencje, zrob sobie CV po angielsku :) szukaj ogloszen pracy na angielskich stronach lub stronie JobCentre.
w Polsce skonczyles jakies kursy, masz jakies uprawnienia?
to takie informacje na poczatek. zacznij od wyrobienia National Insurance Number :)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adka » 23 cze 2012, 16:21 Re: szukam pracy

Podobnie jak TheSwiety tez wybieram sie za dwa tygodnie do Anglii, tylko zastanawiam się gdzie lepiej czy do Birmingham, czy do Coventry czy w jeszcze jakies inne miejsce, gdzie najłatwiej znalezc prace na wakacje z dobrym angielskim... Mysliscie że udało by mi się znalezc cokolwiek w tydzien?

adka
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 23 cze 2012, 16:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pencammm » 24 cze 2012, 11:38 Re: szukam pracy

Witam
Wybieram się do Birmingham w przyszłym tygodniu. Mam pytania do was moi drodzy.

Język umiem komunikatywnie. Słuchając radia angielskiego czy też telewizji wyłapuje słowa i rozumiem z 70% przekazu, ale nie w tym rzecz. Problem w tym, że mój akcent nie jest jakiś dobry. I czy to się zmieni jak będę słluchał tych wszystkich obcokrajowców?

Jak jest z mieszkaniem w Biirmingham? Planuje przyjazd i zatrzymanie się w jakimś hotelu i poszukanie jakiegoś pokoju(chyba, że ktoś mi zaoferuje przez mail pencammm<małpa>hotmail.com) Czy jest niedobór czy dobór pokoi? Oczywiście chodzi mi o te z najniższego przedziału bo jednak jestem dość ograniczony finansowo.

I najważniejsze PRACA. Czy w trzy tygodnie przy wielkim zaangażowaniu i przemierzaniu miasta na rolkach w celach szukania pracy oraz dawaniu tu i tam CV dam radę znaleźć pracę?
Moje doświadczenie w Polsce to praca na budowie, jako liczarz pieniędzy w liczarni, ochroniarz, oraz rozwoziciel pizzy samochodem. Śmieszne jest to, że jestem niby technikiem-teleinformatyki em a jednak pracy w moim zawodzie nie znalazłem.. Tak samo jak moi koledzy z szkoły..

najważniejsze(dla osób którzy również planuje wyjazd) jadę sam w ciemno. Jakby ktoś chciał się przyłączyć to najlepiej gg:10402492. Wiadomo, że rażniej jest z kimś niż samemu jechać.
Tyle z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich.

pencammm
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 cze 2012, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez manta981 » 24 cze 2012, 12:00 Re: szukam pracy

Nikt nie wróży z tarota i nikt nie jest wróżką, 3ba latać po agencjach i wypytywać. Myślę, że po znajomości znajdziesz zdecydowanie szybciej. Nigdy nie wiadomo, gdzie łatwiej coś znajdziesz....kwestia szczęścia ;)

manta981
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 13 cze 2012, 19:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 24 cze 2012, 14:57 Re: szukam pracy

Mam dwie koleżanki które są wróżkami i wróżą z tarota.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 24 cze 2012, 17:20 Re: szukam pracy

pencammm, piszesz,ze chcialbys sie zatrzymac w hotelu :D a pokoju szukasz najtanszego ;)
hotele sa o wiele drozsze wiec moze najpierw zajrzyj tu na stronie w dzial ogloszenia - pokoje do wynajecia i tam popatrz.
sa pokoje za 40-60 f tygodniowo.
Teraz z praca jest troche ciezej, w wielu miejscach wymagaja doswiadczenia, referencji i dobrego jezyka..
a co do akcentu to wiadomo, ze zawsze bedziemy miec inny ;-) nikt chyba do tego nie przywiazuje wagi ...
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dominic1 » 24 cze 2012, 19:49 Re: szukam pracy

Witam,

mam 18 lat, przez ostatnie dwa lata bylem w szkole w internacie w UK. W pazdzierniku zaczynam studia na uniwersytecie w UK i chcialem dorobic sobie troche pieniedzy w czasie wakacji. Od 2 tygodni regularnie przegladam oferty pracy w JobCentre jak i online (gumtree etc.), niemniej jednak do tej pory nie dostalem zadnej odpowiedzi.

Probowalem znalezc prace w barach lub sklepach, lecz na nic sie to zdalo, dlatego teraz szukam juz czegokolwiek. Bylbym mega wdzieczny za wszelkie wskazowki! Angielski biegly w mowie i pismie, b. dobre oceny ze szkoly, niestety nie mam zadnego doswiadczenia, dlatego w moich referencjach podalem namiary na moich nauczycieli.

Mam zalatwione mieszkanie na wakacje w Stourbridge, jednakze moglbym pracowac w osciennych miastach z ktorymi mam przyzwoite polaczenie autobusem/pociagiem. Najlepsze lokacje to chyba Dudley, Kidderminster, Wolverhampton, West Bromwich, Smethwick no i centrum Birmingham.

Gdzie bym mogl sie rozgladnac za praca fizyczna? Jakie inne sektory sa chetne na przyjmowanie ludiz tylko na okres wakacyjny? Wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc.

Dominic1
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 cze 2012, 18:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez tmila » 25 cze 2012, 13:05 Re: szukam pracy

Szczerze jestem tutaj trzy tygodnie i pracy tutaj nie ma!!!!! Natomiast w Bedford gdzie się wybrała moja znajoma dostała pracę w piekarnik za bardzo dobre pieniądze.

tmila
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 5 cze 2012, 23:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ruda91 » 25 cze 2012, 13:19 Praca w Evesham

Kochani, poszukuje jakiegos dobrego miejsca pracy w Evesham.
Nie wiecie, gdzie mogla bym poszukac zatrudnienia?
Pomozcie !

Ruda91
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 25 cze 2012, 13:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 cze 2012, 15:39 Re: szukam pracy

Witam! Poszukiję pracy w zawodzie ślusarz. moja specjalność to formy wtryskowe. Tutaj w uk to nazywa sie tool-maker plastic injection tools. Jeśli słyszelibyście o jakimś wakacie w Birmingham plus 15 mil to proszę dajcie znać na priva. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez kamila.zie » 27 cze 2012, 18:01 Re: szukam pracy

praca m.in w Wolverhampton(ja nie oferuje, znalazłam ogłoszenie, więc się dzielę)
http://www.poloniusz.pl/o1-1jfl59/
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA